News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

[Problem] Prelazak sa org.yu na .rs

Started by Bob Marley, March 06, 2009, 03:15:41 PM

Previous topic - Next topic

Bob Marley

Pre par dana su definitivno ukinuli org.yu domen. Tacnije sajt mi je ranije bio na adresi ksfb.org.yu
Od pre par dana je sajt samo na ksfb.rs. Prvi problem je bio sa iscitavanjem smajlija i nekih avatara. U admin palenu sam prepravio putanje i rade. Sada imam jos par problema. Nekim korisnicima ne prikazuje smajlije kada ga postave u poruku, ne izlaze zastave zemalja (CountryFlags mod) i koliko sam jos primetio fali ikonica za brzo editovanje posta. Imali neko ideju gde se upisuju putanje? Posto kapiram da ima veze sa org.yu / rs prelaskom...

-edit-

Evo primetio sam jos jedan problem. Kada kliknem na smajli (bilo iz brzog odgovora ili iz odgovor) ne ubacuje se u post. Tj ne desava se nista na klik na smajli :S

+ Na klik se NEodazivaju bbc kodovi :S

F1 ppl

Dzonny

Predpostavljam da ce biti potreban repair.php :)
Probaj sa tim, trebalio bi da pomogne...

Bob Marley

#2
Uradio sam repair_settings.php. Nista se nije promenilo :/ Tj. I dalje na klik ne reaguju smajliji/bbc kodovi

Primecujem da kada npr kliknem na link Forum dole pishe Looking for www.ksfb.org.yu i posle 1-2 sek Reading www.ksfb.rs :S

[̲̅J̲̅][̲̅U̲̅][̲̅R̲̅][̲̅E̲̅][̲̅K̲̅] ٩(×̯×)۶

Mozda onda settings.php ? Bubam bzvz..ali znam da ti je tamo putanja do foruma..tako su i mene zezali linkovi pa sam ispravio..pa probaj i to..

$boardurl = 'tu ide tvoj link.rs';      # URL to your forum's folder. (without the trailing /!)

Ravac

Ako mozes, udji u admin panel i postavi tacne parametre do tema, smajlija, slika i ostalog...
Da bi radili bbc kodovi i smajliji moras imati ukljucen javascript, pitaj da li i ostalima nece, posto tebi mozda u browseru nije ukljucen javascript :/

Bob Marley

Quote from: Jurek on March 06, 2009, 04:00:04 PM
Mozda onda settings.php ? Bubam bzvz..ali znam da ti je tamo putanja do foruma..tako su i mene zezali linkovi pa sam ispravio..pa probaj i to..

$boardurl = 'tu ide tvoj link.rs';      # URL to your forum's folder. (without the trailing /!)


Settings.php sam prvo pregledao. Jos kada je forum skroz otkazao poslusnost tada sam promenio putanje sa org.yu na .rs i sve je radilo (na prvi pogled).

Quote from: RavacDS on March 06, 2009, 04:04:25 PM
Ako mozes, udji u admin panel i postavi tacne parametre do tema, smajlija, slika i ostalog...
Da bi radili bbc kodovi i smajliji moras imati ukljucen javascript, pitaj da li i ostalima nece, posto tebi mozda u browseru nije ukljucen javascript :/

I to sam uradio pre nego sto sam pokrenuo ovu temu :S I svi ostali imaju isti problem... Nije do mog browsera tj do "ukljucenog javascript"

Sto se zastava tice.... Zastave cita sa starog url-a Umesto zastave stoji prazna kucica kada pogledm url ide nesto tipa www.ksfb.org.yu/Themes/ itd :S

MarkoWeb

Nisi promenio sve sto je trebalo u admin panelu meni i dalje sve vuce sa yu domena :)

Bob Marley

Hajde sad cu da proverim jos jednom sve :)

Bob Marley

Mare bio si upravu. Zaboravio sam da promenim putanje default teme. :) Totalno sam prevideo taj deo. Sada sve radi ok :)

Hvala :)

Advertisement: