News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Forum Dosyalarına Bulaşan iframe Virüsleri Temizleme

Started by Minare, July 11, 2009, 07:24:17 PM

Previous topic - Next topic

turanordusu.tc

Ben daha önceden bu proğramı kullandım ve bir konuda da hatta sormuştum tüm iframe kodları virüsmüdür diye.
Bununla bulduğum tüm iframe kodlarını sildim ve  Tarihte bugün modu vardı mesela bunu silince o bozuldu ve kullanılmaz duruma geldi, bende sonra yedeğini attım. Yani demek istediğim hepsi virüs değil, başka modlarda da
</iframe>Kod</iframe> bu şekilde yada değişik şekilde kullanılıyor.
Bundaki amaç ve bize yardımcı olacak olan; <iframe>Bozuk Karekterli Kelimeler</iframe> bu proğramla bunu bulup, aradaki bozuk karekterleri silebilmek. Onun haricinde eğer tüm iframe yazan yerleri silersek hata oluşuyor.
Benim denememden çıkarttığım sonuç buydu, inşallah doğrudur.  ;)

Minare

Quote from: turklerinneti.com on July 18, 2009, 06:15:39 PM
Ben daha önceden bu proğramı kullandım ve bir konuda da hatta sormuştum tüm iframe kodları virüsmüdür diye.
Bununla bulduğum tüm iframe kodlarını sildim ve  Tarihte bugün modu vardı mesela bunu silince o bozuldu ve kullanılmaz duruma geldi, bende sonra yedeğini attım. Yani demek istediğim hepsi virüs değil, başka modlarda da
</iframe>Kod</iframe> bu şekilde yada değişik şekilde kullanılıyor.
Bundaki amaç ve bize yardımcı olacak olan; <iframe>Bozuk Karekterli Kelimeler</iframe> bu proğramla bunu bulup, aradaki bozuk karekterleri silebilmek. Onun haricinde eğer tüm iframe yazan yerleri silersek hata oluşuyor.
Benim denememden çıkarttığım sonuç buydu, inşallah doğrudur.  ;)

Doğrudur kardeş, her türlü sonuç mümkün ;)

Gökhan | Brestgerfich

Bi defa daha virüs bulastı siteme... Bu sefer, bu programı deniyorum. İnsallah güzel sonuc verir de ugrasmaktan kurtulurum

teknik-er

Backesc

Eğer virüs bulaşmış ise bundan sonra alacağımız veritabanı yedeğine de virüs bulaşırmı?

Minare

Veritabanına virus bulaşmaz zaten. Hiç böyle bir şey duymadım. Varsa da Server güvenliği ile ilgili o kısım. Burada bahsedilen normal FTP icindeki dosyalara bulaşmıs virus.

Bu yüzden kısaca veritabanına zarar gelmez diyebiliriz.

Advertisement: