Tagging System For Topics (Etiket Sistemi) - Türkçe [2.0 RC3 - 1.1.11]

Started by Gökhan | Brestgerfich, September 16, 2009, 08:59:12 AM

Previous topic - Next topic

Gökhan | Brestgerfich

Mod Adı : Tagging System For Topics
Yazarı : vbgamer45
Çeviren : Gökhan | Brestgerfich
Fonksiyon : Etiket Modifikasyonu
Açıklama : Konulara manuel olarak etiket eklemenizi ve etiketlerinizi etiket bulutunda yayımlamanızı sağlar
Download : http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=579
Uyumluluk : 1.1, 1.1.1, 1.1.2, 1.1.3, 1.1.4, 1.1.5, 1.1.6, 1.1.7, 1.1.8, 1.1.9, 1.1.10,1.1.11 2.0 Beta 3.1 Public, 2.0 Beta 4, 2.0 RC1.2,2.0 RC2, 2.0 RC3

Çeviri için...
Modifications.turkish.php'de
Code (Bul) Select
?>

Code (Üzerine Ekle) Select
//Begin Tagging System Text Strings
$txt['smftags_menu'] = 'Etiketler';
$txt['smftags_admin'] = 'Etiket Yapılandırma';
$txt['smftags_settings'] = 'Ayarlar';

$txt['smftags_addtag'] = '[Etiket Ekle]';
$txt['smftags_addtag2'] = 'Etiket Ekle';
$txt['smftags_seperate'] = 'Etiketleri virgül ile ayır';

$txt['smftags_topic'] = 'Etiketler: ';
$txt['permissiongroup_smftags'] = 'SMF Etiketleri';
$txt['permissiongroup_simple_smftags'] = 'SMF Etiketleri';
$txt['permissionname_smftags_suggest'] = 'Önerilen Etiketler';
$txt['permissionhelp_smftags_suggest'] = 'Kullanıcılar etiket önerebilirler';
$txt['cannot_smftags_suggest'] = 'Etiket önerme izniniz yok.';

$txt['permissionname_smftags_add'] = 'Kendi konularına etiket ekle';
$txt['permissionhelp_smftags_add'] = 'Kullanıcılar Etiket Ekleyebilir';
$txt['cannot_smftags_add'] = 'Konulara Etiket Ekleme İzniniz Yok';

$txt['permissionname_smftags_del'] = 'Kendi Konularındaki Etiketleri Sil';
$txt['permissionhelp_smftags_del'] = 'Kullanıcılar Kendi Açtıkları Konuların Etiketlerini Silebilirler';
$txt['cannot_smftags_del'] = 'Etiket Silmek İçin İzniniz Yok';

$txt['permissionname_smftags_manage'] = 'Etiketleri Yönet';
$txt['permissionhelp_smftags_manage'] = 'Kullanıcılar Etiketleri Yönetebilir. Ekleyip Silebilirler. Bu İzin Normalde Sadece Yöneticilere Verilir!';
$txt['cannot_smftags_manage'] = 'Etiketleri Yönetme İzniniz Yok.';
//END  Tagging System Strings   

Ve ekteki tag.turkish.php dosyasını default/languages klasörüne gönder ;)

Özgür

Butür durumlarda dosyayı upload sitelerini koymayın. Zipleyip kendi sitenizden link verin. Merak etmeyin 2 kblık dosya trafiğinizi etkilemez. Zaten konu onaylanırken eke koyulur dosya.
So Long

Gökhan | Brestgerfich

Konuyu modifikasyon sayfasına açtıgımda dosyayı ekte vermiştim. Paketler & Çeviriler sayfasına taşıyınca upload sitesinden verdim. Kendi sitemden link vermek aklıma gelmedi. Sitemde bw sıkıntım yok çok şükür :)

Modifikasyonu kullanacak olan arkadaslar iyi günlerde kullansın

Gurbet_42

Tercümede fazlalık yokmu acaba?

Daha önce sanırım burada bulmuştum

//Begin Tagging System Text Strings
$txt['smftags_menu'] = 'Etiket';
$txt['smftags_admin'] = 'Etiket Ayarlarý';

$txt['smftags_addtag'] = '[Etiket Ekler]';
$txt['smftags_seperate'] = 'Herbir Etiketi Virgül ( , )Ile Ayýrýnýz.';

$txt['smftags_topic'] = 'Etiket: ';
$txt['permissiongroup_smftags'] = 'SMF Etiket';
$txt['permissionname_smftags_suggest'] = 'Etiketler Öner';
$txt['permissionhelp_smftags_suggest'] = 'Kullanýcýlar Eklemek Için Etiketleri Önerebilir';
$txt['cannot_smftags_suggest'] = 'Etiket Önermeye Yetkiniz Bulunmuyor.';

$txt['permissionname_smftags_manage'] = 'Etiketleri Yönet';
$txt['permissionhelp_smftags_manage'] = 'Kullanýcýlar Etiketleri Ayarlayabilir ve Ekleyip Kaldýrabilir.';
$txt['cannot_smftags_manage'] = 'Etiket Yönetmeye Yetkiniz Bulunmuyor.';
//END  Tagging System Strings

Pardon benim ki  1.1.10 içinmiş.  :D

Gökhan | Brestgerfich

lostr

Bu modu kurdum, modla ilgili şöyle bir sorum olacak.

Yeni konu başlatırken girilen etiketler ''ETİKETLER'' bölümünde hiçbir şekilde çıkmıyor. Manuel olarak konuya sonradan girilen etiketler çıkıyor sadece. Bu normal mi?

Gökhan | Brestgerfich

Sanıyorum ki konunun altında bulunan "Etiketler" bölümü üyelerin daha sonra etiket ekleyebilmesini sağlıyor ve eklenen etiketler o bölümde çıkıyor.

Modifikasyon ayarlarını tekrar gözden geçirin. Belki de bir başka ayarı vardır.

lostr

Maalesef ayar bölümünde bununla ilgili bir seçenek yok.

Gurbet_42

Ben 1.1.10 kullanıyorum ve sorun yok. Konu açarken yazılan etiketler çıkıyor altta,istersen sonradan da eklenir.

forumwat.com

bu etiketlerin faydası ne? yani googleda faydası varmı?

Gökhan | Brestgerfich

Sitenizdeki konularda belirleyeceğiniz etiketlerin (anahtar kelimelerin), ayrı bir bölüm ve sayfada yayınlamanıza imkan sağlar. Bu sayede arama motorları belirlediğiniz ve asıl görülmesini istediğiniz etiketlere daha çabuk ulaşabilir...

yozgatreklam

ya arkadaslar dedıklerınızı harfiyen yaptım ama olmuyor sadece forum sıtesının en başında kodlar çıkıyor o kadar ne etıket var ne birşey yardım edermisiniz

yozgatreklam

arkadaslar benm kullandıgım temade cıkmıyor ama eskı orjınal temada cıkıyor benm kullandıgım temada cıkması ıcın ne yapabılırım sorunum sadece bu

grafitus

SMF sürümünüz 1.1.x ise:
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?action=parse;mod=579;attach=112567;smf_version=1.1.10

SMF sürümünüz 2.0 x ise:
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?action=parse;mod=579;attach=112567;smf_version=2.0_RC1.2

Açılan sayfadan aşağıdaki değişiklikleri (eğer tema klasörünüzde varsa) kendi dosyalarınıza yapın:
./Themes/tema adınız/index.template.php -Sadece 1.1.x'de...
./Themes/tema adınız/Post.template.php
./Themes/tema adınız/Display.template.php

yozgatreklam

benm problemim şu modulu kurdum eklentıyı yaptım hepsnı yaptım ama sadece bunlar default temada çalısıyr kendı temamada kurdum aynı şekilde kendi temamda çalışmıyor teonun laneti temasını kullanıyorum acaba daha detaylı bir şekilde acıklama yaparmısınız

Gökhan | Brestgerfich

Kendi temanızdaki dosyalarda değişiklikleri tam olarak uyguladıgınızdan emin misiniz ?

yozgatreklam

evet uyguladım kardeş acaba temadamı bir problem var yoksa senin bildiğin daha değişik bir yöntem varmı kardeş varsa anlatırmısın bana

grafitus

Quote from: yozgatreklam on October 02, 2009, 04:18:23 PM
benm problemim şu modulu kurdum eklentıyı yaptım hepsnı yaptım ama sadece bunlar default temada çalısıyr kendı temamada kurdum aynı şekilde kendi temamda çalışmıyor teonun laneti temasını kullanıyorum acaba daha detaylı bir şekilde acıklama yaparmısınız

Quote from: yozgatreklam on October 03, 2009, 01:20:54 AM
evet uyguladım kardeş acaba temadamı bir problem var yoksa senin bildiğin daha değişik bir yöntem varmı kardeş varsa anlatırmısın bana

Güzel kardeşim yukarıda dediğim dosyalara teman da uyguladıysan çıkar. Çıkmaması imkansız (Tabiki mod aktif ise..).

rebelpirate

teşekkürler yükledim ve Türkçe yaptım ama Türkçe olmadı hala seçenekler ingilizce yazıyor.

Advertisement: