News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Aşağıdaki hata ne anlama geliyor anlamadım.

Started by sitem, January 29, 2010, 03:21:56 PM

Previous topic - Next topic

sitem

Table 'xxxxx_db.smf_sp_blocks' doesn't exist
Dosya: /home/xxxxx/public_html/Sources/Subs-SPortal1-1.php
Satır: 112

Bu hata ne ifade ediyor bunu nereden ve nasıl giderebilirim sitem açılmıyor bu hata çıkıyor.

Yağız...

sitem

Quote from: Yağız... on January 29, 2010, 03:23:43 PM
smf_sp_blocks tablosu bulunamıyor.
Yağız cevabın için teşekkür ederim ancak ne yapacağımı bilmiyorum.site adresimi versem,bakabilirmisiniz.

Bu olayın başlangıcı   http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=362429.0  linkteki konudan kaynaklandı.

Yağız...

Tabloları kaldırırsanız hatayı vermesi normal. Ekteki dosyayı SMF dizininize atın ve çalıştırın.

sitem

Quote from: Yağız... on January 29, 2010, 03:57:14 PM
Tabloları kaldırırsanız hatayı vermesi normal. Ekteki dosyayı SMF dizininize atın ve çalıştırın.
Yağız  Public_html içerisine http://www.siteadı.biz/install.php olarak attım url'den yazdım. bu bağlantı bozuk hatası aldım,acaba yanlışmı yapıyorum.

Gurbet_42

Yağız'ın yukarıda verdiği şekil yazmalısın.install.php değil.

sitem

Quote from: Gurbet_1907 on January 29, 2010, 04:31:59 PM
Evet  arkadaşım aynısını yazdım düzeldi.
Quote from: sitem on January 29, 2010, 04:20:47 PM
Quote from: Yağız... on January 29, 2010, 03:57:14 PM
Yağız  Public_html içerisine http://www.siteadı.biz/install.php olarak attım url'den yazdım. bu bağlantı bozuk hatası aldım,acaba yanlışmı yapıyorum.
Hatalı yazdığımı farkederek düzelttim.Yağız çok teşekkürler.Ne kadar teşekkür etdem azdır.

sitem

Quote from: Gurbet_1907 on January 29, 2010, 04:31:59 PM
Gurbet arkadaşım ilgin için teşekkürler.Evet yanlış yazdığımı farkettim.Sağolun.Devam eden küçük aksaklıklar var halledemezsem yazarım artık.

Gurbet_42

Kolay gelsin valla bir şeyler öğrenmeye çalışıyoruz ama zor ya...Neyseki ustalar yetişiyor imdadımıza  ;D

sitem

Quote from: Gurbet_1907 on January 29, 2010, 04:55:18 PM
Kolay gelsin valla bir şeyler öğrenmeye çalışıyoruz ama zor ya...Neyseki ustalar yetişiyor imdadımıza  ;D
Evet haklısın kardeşim,sağolsun işi bilenler vakitlerini ayırıp bizlere yardımcı oluyorlar,öğrendikce bizde sonra gelenlere inşallah yardım edeceğiz.

Bu arada yeni farkettiğim bir arıza şu anda portal'a yeni blokekleme butonları çıkmıyor.Portal çıktı ama blok ekleme yok.

Yağız...

Gurbet_42

Dil dosyasını yükledin mi? Forum bakımından Önbelleği temizle.

Ben yazarken Yağız yollamış  ;)

sitem

Quote from: Yağız... on January 29, 2010, 05:20:59 PM
Türkçe dil dosyalarını yüklediniz mi?
Tema yükleme,konulara cevap verme vs butonlar ve birçok akksaklık var,portal dil dosyasınımı yoksa versiyonmu? Siteye bir bakabilirmisiniz.

sitem

Quote from: Gurbet_1907 on January 29, 2010, 05:21:20 PM
Dil dosyasını yükledin mi? Forum bakımından Önbelleği temizle.

Ben yazarken Yağız yollamış  ;)
Sağol kardeşim, önbelleği temizle demişiniz onu anlamadım. Tabloların performansını artırmak seçeneğimi demek istediniz anlayamadım

sitem

install1-1.php dosyasını yükleyip url den çalıştırınca, bu hatayı aldım ne demek istiyor anlamadım.

[/

main above ends üst sarı bant içinde yazılı

fatal_error ends   akt sarı bant içinde yazılı

Advertisement: