News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Karakter Hatası Lütfen Yardım

Started by delici97, July 24, 2010, 08:17:25 PM

Previous topic - Next topic

delici97

ne kadar uğraştıysam uğraşayım alltaki hatayı düzeltemedim bir türlü smf'yi silip yükledim devamlı yine aynı resimdeki karakter hatalarını nasıl düzelticez.

hakanurer

ayarlari_onar.php yi çalıştırın ve settinhs.php de ?> kodundan evvel
$db_character_set = 'iso-8859-9';
kodunu ekleyin.daha sonra kategori isimlerindeki bozukluk   düzelmeyeceğinden Admin panelinizden kategori metinlerini elle   düzeltmeniz gerekir.

http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=268154.0

Sinan ANDIRMANalıntıdır..

yada

Karakter sorunu yasayanlar  display.template.php yenileyin derim :)

Efelerin Buluştuğu Tek Nokta

delici97

dediğini yaptım kardeş yine olmadı :S

Antes

Forumunuzu UTF-8 kurduysanız UTF-8 Dil dosyalarını kullanın...

delici97

forumu kurarken Dil i Turkish seçmiştim daha sonra ilerki adımlardan utf8 karekter seçeğeniği işaretledim.Smf 1.1.11 'in utf 8 dil dosyalarınıda indirdim kurdum ama sorun aynı :S

Antes

eğer yukarda verilen adımları uyguladıysanız forumunuzu 'iso-8859-9' karakter kodlamasına çevirmişsiniz demektir. Eğer forumunuz 0 durumdaysa yeniden kurun.

delici97

forum 0 durumda sayılır sadece birkaç mod kurdum.Tam olarak nasıl kurayım biraz anlatın bu hata yüzünden 5-6 kez forum kurdum  yine aynı :S

Antes

Quote from: delici97 on July 25, 2010, 04:03:31 PM
forum 0 durumda sayılır sadece birkaç mod kurdum.Tam olarak nasıl kurayım biraz anlatın bu hata yüzünden 5-6 kez forum kurdum  yine aynı :S

UTF-8 Seçeneğini kullanmayın, normal dil paketini kullanın (non-utf)

delici97

Quote from: Antes on July 25, 2010, 04:24:37 PM
Quote from: delici97 on July 25, 2010, 04:03:31 PM

kardeş biraz anlatırmısın birde kurarken kullanıcağım smf dosyalarını paylaşırmısın dil dosyalarını ayarlayamıyorum sanırım senin dediğin şekilde kurayım.
UTF-8 Seçeneğini kullanmayın, normal dil paketini kullanın (non-utf)

Advertisement: