Off Topic - Svaštara

Started by Dzonny, December 21, 2010, 03:56:01 PM

Previous topic - Next topic

holodoc

#3680
Ja bih mu verovatno rekao "Hab SoSlI' Quch!" i iskoristio priliku dok ne izgugla značenje da mu kažem kako nije u redu da nabacaju toliko korisnika na servere :)

U takvim situacijama u suštini nema mnogo opcija. Jedna je da se žali njihovoj tehničkoj službi i zatraži prebacivanje na neki manje opterećen server a druga je jednostavno da izabere nekog drugog (čitaj poznatijeg) hosting provajdera koji se ne bavi overselling-om.

S obzirom da tehnička podrška verovatno zna da su serveri razvučeni na sve strane najverovatniji odgovor na bilo kakav zahtev će biti kako "vaš sajt ima instalirane maliciozne skripte koje opterećuju server", "vi se ipak nalazite na shared hostingu", "možete preći na skuplji paket (koji verovatno isto tako loše radi, prim. ur.)" itd. itš.

S druge strane mogao bi da proveri serverske log fajlove (iz cPanela, mislim da ima opcija) i da proveri koje stranice se najčešće pozivaju pa da eventualno otkrije da nešto možda stvarno nije instalirano na sajtu što pravi problem... Ali... Šta god da uradi sigurno neće pomoći kod prijavljivanje server loada 18 na dvojezgarnom procesoru :(

Quote from: ▓▒RapidBelgrade▒▓ on July 20, 2011, 12:50:07 PMholidoc,  kako si...   :D    uzeo lekic?

Ne znam za tebe ali jedini "lekić" koji ja uzimam je legalan i zove se kofein ;)

Usput nisam te pitao... Jel kupio neko od tebe onu skriptu od 50$ za krađu mailova od kad sam ljudima objasnio šta prodaješ? :) Nadam se da si platio porez i izdao fiskalne račune za sve što si u međuvremnu prodao :)

Mihac™

uzmeš lijepo s ove strane bare kao i ja i onda nemaš nikakvih problema. e-mailova koliko hoćeš, ,protoka pun kufer i osamst, nikad ništa nije zapelo ( bar nisam primjetio) baza slažeš koliko hoćeš i cpanel ti je ful sa svime i svačime.

"kad budala postavi neko glupo pitanje ni deset mudraca ne može na njega odgovoriti "

Cvek

Drug kaze da je uzeo kod stranog hosta inace kaze da je ovde video da ga neko preporucuje i sve je oke posle par dana sve radi ali u cpanelu mu i dan danas pise da je trijal verzija iako je koristi normalno i sve ima. E sad da li taj trial ima neke veze nisam znao da mu odgovorim ali sam se ulogovao da vidim i pise na vrhu warning trial verzija bla bla :)

holodoc

@MihacTM
Pravi li ti Hetzner problema? Koristili smo ga dosta dugo za nemačke klijente ali su se u poslednje vreme nešto opasno iskvarili. Na svakih par dana im se zabaguje neki keš proksi.

Cola-Coca

Quote from: Mihac™ on July 20, 2011, 12:58:03 PM
uzmeš lijepo s ove strane bare kao i ja i onda nemaš nikakvih problema. e-mailova koliko hoćeš, ,protoka pun kufer i osamst, nikad ništa nije zapelo ( bar nisam primjetio) baza slažeš koliko hoćeš i cpanel ti je ful sa svime i svačime.

@Mihac gdje si ti kupio hoster pa da mu preporucim taj tvoj ?
I LOVE SMF

▓▒RapidBelgrade▒▓

holidokic,  sa tvoju info  PayPal i ostali  ne izdaju fiskalne racune ...    ;D  ( jesi kralj)
a pod 2  ja sam napisao da jedan cika prodaje ( od koga sam ja uzeo pre 2 god) a ne ja .... 

citaj malo poruke pre nego odgovoris...  sta si se uzbudio pa se treses ko prcano mace kad vidis da sam nesto napisao...

ovo je offtopic i uglavnom se ovde zezamo ako nisi znao....    stvarno si ............    mislim, stvarno



My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

Mihac™

Quote from: steven80 on July 20, 2011, 01:10:47 PM


@Mihac gdje si ti kupio hoster pa da mu preporucim taj tvoj ?
pingaj mi web stranicu i sve ćeš znati ili mi odi na who is domain
( Totohost)
Nas troje smo samo na tom serveru . Znaš kad on nije preko bare odmah ti je i odziv brži i sve se drugačije rješava, a kad imaš 6 preprodavača onda to nije to.

"kad budala postavi neko glupo pitanje ni deset mudraca ne može na njega odgovoriti "

holodoc

#3687
Quote from: ▓▒RapidBelgrade▒▓ on July 20, 2011, 01:17:00 PM
holidokic,  sa tvoju info  PayPal i ostali  ne izdaju fiskalne racune ...    ;D  ( jesi kralj)

a pod 2  ja sam napisao da jedan cika prodaje ( od koga sam ja uzeo pre 2 god) a ne ja .... 

citaj malo poruke pre nego odgovoris...  sta si se uzbudio pa se treses ko prcano mace kad vidis da sam nesto napisao...

ovo je offtopic i uglavnom se ovde zezamo ako nisi znao....    stvarno si ............    mislim, stvarno
Sarkazam Rapide, sarkazam  ;D To je ona stilska figura kad nešto kažeš a ne očekuješ da dobiješ ozbiljan odgovor :) Ja bi rek'o da si ti malko ljut što biznis sa prodajom skripti ne sveta više tako dobro k'o pre :D

Quote from: Mihac™ on July 20, 2011, 01:17:46 PM
Nas troje smo samo na tom serveru . Znaš kad on nije preko bare odmah ti je i odziv brži i sve se drugačije rješava, a kad imaš 6 preprodavača onda to nije to.
Ma ping nije neki preterano merodavni faktor kod procene kvalieteta provajdera jer oni imaju problema sa keš serverima koji se ponekad zabaguju pa dođe do toga da im stranice nisu dostupne.

Cola-Coca

Tamo gdje je taj toto host kupio server ili vps il sto vec isto su kupili ovi : www.get-host.net
I LOVE SMF

Mihac™

Quote from: steven80 on July 20, 2011, 01:44:47 PM
Tamo gdje je taj toto host kupio server ili vps il sto vec isto su kupili ovi : www.get-host.net
oni jesu, a ti si pogledaj svoj tracert i pogledaj koliko stavki imaš. Imaš gore više post gdje saam ti to naveo.
A onda si pogledaj moj tracrt i vidjeti ćeš ogromnu razliku
još nisi odgovorio koliko plaćate tu glupost godišnje s domenom naravno

"kad budala postavi neko glupo pitanje ni deset mudraca ne može na njega odgovoriti "

▓▒RapidBelgrade▒▓

Quote from: holodoc on July 20, 2011, 01:35:28 PM
Sarkazam Rapide, sarkazam  ;D To je ona stilska figura kad nešto kažeš a ne očekuješ da dobiješ ozbiljan odgovor :) Ja bi rek'o da si ti malko ljut što biznis sa prodajom skripti ne sveta više tako dobro k'o pre :D

e ako je stilska figura ja se duboko izvinjavam jer ga nisam prepoznao u poruci...   :D

a sto se tice pingovanja mislim da je mihac mislio da preko pingovanja vidis njegov IP od sajta i tako vidis kod kog je hosta  i sve o tom hostu   ..... 





My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

holodoc

Quote from: ▓▒RapidBelgrade▒▓ on July 20, 2011, 02:11:09 PM

a sto se tice pingovanja mislim da je mihac mislio da preko pingovanja vidis njegov IP od sajta i tako vidis kod kog je hosta  i sve o tom hostu   ..... 

Ma kod Hetznera je to se vidi iz traceroute-a. Poznajem ja njih odlično, znam čak i vlasnika lično :)

Cola-Coca

Quote from: Mihac™ on July 20, 2011, 01:57:24 PM
Quote from: steven80 on July 20, 2011, 01:44:47 PM
Tamo gdje je taj toto host kupio server ili vps il sto vec isto su kupili ovi : www.get-host.net
oni jesu, a ti si pogledaj svoj tracert i pogledaj koliko stavki imaš. Imaš gore više post gdje saam ti to naveo.
A onda si pogledaj moj tracrt i vidjeti ćeš ogromnu razliku
još nisi odgovorio koliko plaćate tu glupost godišnje s domenom naravno

Nisam ja kod njih niti imam sto s tim hosterom vec prijatelj. Sto se tice moj je forum corwarez.org pa ako ces ga pingat i gledat respons pingaj pa mi reci ovdje sto mislis.
I LOVE SMF

Skipper.

It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Dzonny

Imam i ja sajtove neke kod Hetznera, ali nemam probleme nikakve. Doduše bio je neki ddos dela data centra tj nekih servera uključujući i moj pre par meseci, pa je štucao server sat vremena, ali je u principu ok.

Elem, ja hosting provajdere ne bih podelio na domaće i strane (ilil one "preko bare") već na dobre i loše. To da li su kod nas stacionirani kao pravno lice ili su u inostranstvu malo toga znači. Svejedno serveri nisu kod nas :P
Elem, zna li neko ima li u Srbiji neki datacentar?

Cola-Coca

Da ali taj o kojem govori Mihac je u Njemackoj mislim server fizicki stoji u njemackoj mada ovi su kupili ili dedicade ili Vps pa prodavaju. S tebom se Dzonny slazem u potpunosti. Sto mi znaci ako se server fizicki nalazi u Njemackoj kada je los a ovaj sto se nalazi u USA je bolji mislim vise je Online itd ...
Mislim da neznaci nista dali se server nalazi u Europi ili u USA u vezi brzine i "respons".

@ Mihac evo ti slika pa ako ti sto tu sad znaci pa reci jel ok ili ne:


I LOVE SMF

batterydoc


Mihac™

Quote from: steven80 on July 20, 2011, 02:30:07 PM
Nisam ja kod njih niti imam sto s tim hosterom vec prijatelj. Sto se tice moj je forum corwarez.org pa ako ces ga pingat i gledat respons pingaj pa mi reci ovdje sto mislis.
pa tvoj sam i pingao, šta ne vidiš

"kad budala postavi neko glupo pitanje ni deset mudraca ne može na njega odgovoriti "

Mihac™

#3698
Quote from: steven80 on July 20, 2011, 02:57:48 PM
Da ali taj o kojem govori Mihac je u Njemackoj mislim server fizicki stoji u njemackoj mada ovi su kupili ili dedicade ili Vps pa prodavaju. S tebom se Dzonny slazem u potpunosti. Sto mi znaci ako se server fizicki nalazi u Njemackoj kada je los a ovaj sto se nalazi u USA je bolji mislim vise je Online itd ...
Mislim da neznaci nista dali se server nalazi u Europi ili u USA u vezi brzine i "respons".

@ Mihac evo ti slika pa ako ti sto tu sad znaci pa reci jel ok ili ne:


Nije OK.
Ovaj drugi dio ti je kao da ja idem iz Dubrave u centar Zagreba preko Mađarske, e to ti je i sa tim serverom koji je u Njemačkoj i dilerom preko kojega ti ideš a on je preko bare.
Ja imam pravac Hrvatska-Njemačka i to je to.
Dakle tvoje nije u redu, ali i ovo što ti ima prijatelj isto nije u redu. Jebate procesor s dve jezgre i s toliko korisnika na njemu da je ful zagušen.
Meni je samo jedan jedini put bila stranica nedostupna jer im je riknuo hard a bila je nedjelja, no za 4 sata je sve bilo rješeno i dobio sam 2 godine besplatan hosting pride kao izvinjenje

"kad budala postavi neko glupo pitanje ni deset mudraca ne može na njega odgovoriti "

Cola-Coca

Quote from: Mihac™ on July 20, 2011, 03:02:56 PM
Quote from: steven80 on July 20, 2011, 02:30:07 PM
Nisam ja kod njih niti imam sto s tim hosterom vec prijatelj. Sto se tice moj je forum corwarez.org pa ako ces ga pingat i gledat respons pingaj pa mi reci ovdje sto mislis.
pa tvoj sam i pingao, šta ne vidiš

... i tvoje misljenje je .. ? ? Nesvacam koji drugi dio nije u redu ?
I LOVE SMF

Advertisement: