News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Off Topic - Svaštara

Started by Dzonny, December 21, 2010, 03:56:01 PM

Previous topic - Next topic

holodoc

IPBoard je odličan ali kad se podvuče crta ipak ispada previše skup pošto se bukvalno svaka dodatna komponenta dobro plaća. Osnovni forum sa galerijom, (normalnim) chat sistemom itd. može da pređe cifru i od $400 prilikom prve registracije.

Zato ja u poslednje vreme licenciram gotovo isključivo XenForo (http://xenforo.com/), napredni derivat vBulletina na kojem rade njegova dva bivša core developera. Jednostavan, pregledan, sa integrisanim template sistemom za lako prilagođavanje izgleda i izuzetno user friendly korisničkim interfejsom koji u 90% slučajeva koristi Ajax za manipulaciju. Cena - 127,00€ sa uključenim porezom.

Zuća

Quote from: holodoc on April 12, 2012, 09:18:02 PM
IPBoard je odličan ali kad se podvuče crta ipak ispada previše skup pošto se bukvalno svaka dodatna komponenta dobro plaća. Osnovni forum sa galerijom, (normalnim) chat sistemom itd. može da pređe cifru i od $400 prilikom prve registracije.

Zato ja u poslednje vreme licenciram gotovo isključivo XenForo (http://xenforo.com/), napredni derivat vBulletina na kojem rade njegova dva bivša core developera. Jednostavan, pregledan, sa integrisanim template sistemom za lako prilagođavanje izgleda i izuzetno user friendly korisničkim interfejsom koji u 90% slučajeva koristi Ajax za manipulaciju. Cena - 127,00€ sa uključenim porezom.

to je mnogo za danasnju platu ...meni iskreno nije ,ali kad pogledas kakva je finansijska situacija u Srbiji...bice ti sve jasno :D
tako da bih se 90% ljudi odlucilo za nesto besplatno....ja mislim da je ipboard totalno bespotreban pored toliko dobrih free skripti

Skipper.

@holodoc u pravu si za dodatne komponente ali ipak sam se odlučio za ipb jer mi je izgledao bolji od xenfora.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

holodoc

Quote from: Zuća on April 13, 2012, 06:18:52 AMto je mnogo za danasnju platu ...meni iskreno nije ,ali kad pogledas kakva je finansijska situacija u Srbiji...bice ti sve jasno :D
tako da bih se 90% ljudi odlucilo za nesto besplatno....ja mislim da je ipboard totalno bespotreban pored toliko dobrih free skripti
Za hobi/ličnu primenu besplatna rešenja su sasvim okej ali za komercijalnu upotrebu neophodno je softversko rešenje koje ima aktivnu tehničku podršku. Imati aktivnu zajednicu oko besplatnog rešenja (recimo SMF Community) je dobro ali takav vid pasivne "tehničke podrške" gde niko nije u obavezi da pomogne jednostavno nije dobar kad poslovni model zavisi od nje.

Drugo, komercijalna rešenja obično imaju mnogo bolju podršku za prilagođavanje softvera. Primera radi template sistem (prilagođavanje izgleda) koji je u SMF-u katastrofalno loše odrađen je dimenzijama bolje rešen u IPB-u pa čak i u bloatovanom vBulletin-u. IPB takođe ima mnogo više API funkcionalnosti koje omogućavaju lakšu integraciju sa drugim softverskim rešenjima. Probajte recimo da napravite bridge sistem između SMF-a i Wordpress-a. Da ne ispadne da ocrnjujem samo SMF, ništa drugačija šituacija™ nije ni sa phpbb-om i ostalim besplatnim rešenjima.

Quote from: Skipper. on April 13, 2012, 07:51:37 AM
@holodoc u pravu si za dodatne komponente ali ipak sam se odlučio za ipb jer mi je izgledao bolji od xenfora.
Nisi sigurno pogrešio što si pazario IPB, u mnogim aspektima je miljama ispred drugih rešenja a još ako počneš da prčkaš ispod haube shvatićeš koliko je kod kvalitetno napisan. Samo sam hteo da kažem da ako neko razmišlja da nabavi IPB za svoj lični forum to možda i nije najisplativija varijanta.

S druge strane kad se jednom pazari licenca godišnja obnova je smešna. Meni se čini da je obnova valjda $25.

Skipper.

Obnova jeste 25$ ali nije na godišnjem već je na polugodišnjem nivou.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

holodoc

Quote from: Skipper. on April 13, 2012, 10:58:29 AM
Obnova jeste 25$ ali nije na godišnjem već je na polugodišnjem nivou.
Da sad se setih kad si spomenuo. Šta da ti kažem... IPB je skupa rabota :)

Zuća

ozbiljnije firme(mozila)/servisi itd, koriste besplatne skripte...forum samo sluzi za komunikaciju s drugim ljudima...tako da je bacanje para na vbulletin i ipboard poptuno nepotrebno ,ja bi' licno te pare pre utrosio na izlazak s devojkom ili neki dobar provod ,nego na IPB ...to je neko moje misljenje

Dzonny

Ti od tog foruma možeš da zaradiš pa potrošiš na taj izlazak sa devojkom. :) Zavisi da li ti je forum zezanje, hobi ili nešto ozbiljno i isplativo. Što ne znači da smf nije isplativ tj da ne može biti isplativ iako se ne plaća licenca za njega. :D

holodoc

Quote from: Zuća on April 13, 2012, 02:16:56 PM
ozbiljnije firme(mozila)/servisi itd, koriste besplatne skripte...forum samo sluzi za komunikaciju s drugim ljudima...tako da je bacanje para na vbulletin i ipboard poptuno nepotrebno ,ja bi' licno te pare pre utrosio na izlazak s devojkom ili neki dobar provod ,nego na IPB ...to je neko moje misljenje
Da ali forum nekim ljudima/firmama služi i kao jedna od karika u lancu koji im donosi zaradu, najčešće kao tehnička podrška ukoliko nemaju posevećni sistem podrške (recimo neki ticket sistem). Tu je bitno da svaki eventualni problem može brzo da se reši.

Jednostavno zamisli kupovinu komercijalnog softvera kao investiciju u slučaju da rešiš da izvedeš više devojaka u provod (naravno u različito vreme) :D

Zuća

#5089
ljudi ne vole reklame po forumima...jedino da stavim reklame kad se klikne na login ,register ,reply itd
ja sigurno ne mogu od foruma tj. reklama da zaradim....jedino da ljude bijem po usima da klikcu na reklame...ali to je zabranjeno u uslovima koriscenja google ads-a

ne razumem cemu IPB forum za igrice i ostale gluposti...ae da imas kompaniju ili nesto drugo ,to opravdavam ,ali ovo nikako ...

Skipper.

Ne razumem zašto po tebi gejmerski forum ne treba da bude na komercijalnoj licenci. I ko kaže da su zarade samo od google adsense-a?
Evo npr. kada izađe novi football manager na jesen ja ću da ponudim prodaju steam kodova preko mog foruma. Smatraj da je to kao kompanija (a imam u planu da to uskoro i postane). Jel onda imam opravdanje za komercijalni softver?
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Cola-Coca

Kada bi prelazio na komercijalni forum onda bi uzeo IPB. Uglavnom bolji je nego vbulletin s mog stajalista.
I LOVE SMF

Cola-Coca

Evo dobar sajt za mjerenje koliko vam brzo ucitava vas sajt:
http://loads.in/

I LOVE SMF

Dzonny

Ako je neko zainteresovan za chat, smf ima zvaničan kanal:
Server: irc.freenode.org
Channel: #smf
Tako da ste svi dobrodošli, samo imajte u vidu da je to internacionalni kanal, pa nećete moći javno na srpskom da pišete previše, lol :)

Venera

Kuc, kuc... ima li koga na ovom forumu danas?

Hristos voskrese. Srećan Vaskrs svima koji danas slave. Da ste živi i zdravi  i srećni. Naravno, sve najboje vašim porodicama i svima koje volite.


Dzonny

Vaistinu, srećan Uskrs i od mene svima, sve najbolje želim :)

phaenomeN

I od mene sretan Vaskrs svima koji slave ;)

Zuća

sad zadjem na neku temu iz 2009. god. kod dzonija na forumu...i gledam kako je pisao xaxaxaxa ..."swe ,swako,pricxa ,cxekaj" ...umirao sam...a onaj danilo je otkaceni lik neki xaxaxa :D :D :D

Dzonny

Ah da, svi smo valjda prošli kroz te faze, ja sam tada, pre nekih 5, 6 godina visio na IRC-u, te sam pokupio taj (odvratni) klinački fazon, ali sreća pa je to kratko trajalo :)

Skipper.

Džone koju verziju servera vrtiš na VPS-u?
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Advertisement: