Off Topic - Svaštara

Started by Dzonny, December 21, 2010, 03:56:01 PM

Previous topic - Next topic

Madzgo

Quote from: NaneK on June 13, 2012, 01:35:05 AM
Jel normalno čekati 2 sedmice da ti odobre temu ?
Meni se nije nikad desilo, najduze 6 dana. Jesu li ti se javljali da nesto ispravis ili se nista ne desava?

Branko.

Quote from: Luka Paunović on June 12, 2012, 09:16:33 PM
Neka me ne maltretira bukvalno...
Ukoliko smatraš da te neko ovdje maltretira koristi opciju "prijavi" i navedi razlog
Quote from: Luka Paunović on June 12, 2012, 09:16:33 PMNema razloga, neko ode od clanova off topic on meni zakljuca temu :P
Pravila ovog potforuma su sasvim precizna
Quote from: Luka Paunović on June 12, 2012, 09:16:33 PM
Neka ukloni te poruke i eto.
Ponekad je nemoguće a da se ne pokvari kontinuitet teme, praktikuje se gdje je tema već solvirana itd.Ukoliko imaš konkretan primjer, ostavi link i objašnjenje.Svako može da pogriješi.

Dobri moj Luka, meni se 2-3 puta dogodilo da mi se, s razlogom, post/tema izmjesti ili obriše ali još uvijek ne razmišljam o tome da nekoga mrzim ili prezirem ... izgleda da me ove moje (povelike) godine polagano ubijaju.
Nadam se da brisanje tvog bump posta napisanog nakon samo 1min u temi "Kako ukloniti znake iz Pretty URL moda! - Rešenje" neće proizvesti slične emocije.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

NaneK

Quote from: Madzgo on June 13, 2012, 04:27:33 AM
Quote from: NaneK on June 13, 2012, 01:35:05 AM
Jel normalno čekati 2 sedmice da ti odobre temu ?
Meni se nije nikad desilo, najduze 6 dana. Jesu li ti se javljali da nesto ispravis ili se nista ne desava?

Ništa, samo sam vidio da je skinuta 2 puta, vjerovatno neko iz tima provjerava ili šta xd  ???

Cola-Coca

Quote from: Luka Paunović on June 12, 2012, 09:16:33 PM
Neka me ne maltretira bukvalno...
Nema razloga, neko ode od clanova off topic on meni zakljuca temu :P
Neka ukloni te poruke i eto.

Niko te ne maltretira samo je problem sto radis stvari van pravila i on u funkciji Moderatora mora da reagira kako reagira inace nebi radio posao Moderatora. Znaci status Moderator mora da Moderira forum/kategoriju. Procitaj pravila ove kategorije i ponasaj se po njima i vjeruj mi da ti nitko nece brisat ili zakljucavat postove.  :)
I LOVE SMF

Branko.

Ovo njemu smeta Re: Kupovina teme od Dziner Studia , a sadržaj zadnje poruke sve objašnjava.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Djagi

Bolje da u njihovim godinama jure devojke po diskotekama a ne da se opterećuju temama od dzinera.

Skipper.

Sa 13 godina i to mu ne treba  :laugh:
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Djagi

Quote from: Skipper. on June 13, 2012, 10:44:12 AM
Sa 13 godina i to mu ne treba  :laugh:

E pa lego kocke,klikeri,žmurke...

NaneK

Ovo je nevezano za bilo kakvu svađu, pokretanje iste ili slično.
Jer ono što ću pitati, odnosi se na članove ovog (SMF) foruma, jer se tiče onoga što je tema ovog foruma, a to je diskusija ljudi koji se bave forumima.
Pitanje glasi:
Da li je normalno, da vam netko kopira apsolutno svaki detalj teme i dalje se pravi budala ? Šta vi mislite o tome ?  :D
Da li ste se susreli sa takvim situacijama dok se administrirali svojim forumom i sl ?
Puno pozdrava članovima SMF foruma, ali ne i OVOG "ZB" foruma.

Cola-Coca

Quote from: Skipper. on June 13, 2012, 10:44:12 AM
Sa 13 godina i to mu ne treba  :laugh:

;D Sa 13 godina ahaaa sjecam se djetinstva .. Tada nije bilo Interneta vec samo VHS Filmovi iz videoteka  ;D
Isto sam imao Amigu 500 pa se igrale igre tipa Spy vs Spy, Cannon Fooder, The Seacret of the Monkey Island, Tetris itd ... Imao sam doduse i GameBoy ali onaj crno-bjeli jer tada jos nije izasao onaj u Boji.
I LOVE SMF

Branko.

samo da znaš @steven, mnogi od nas znaju kad su Amiga i Komodor bili u igri i lako ćemo ti izračunati godine.  :P
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

SimpleGost

Ja imam 16 godina luzeri :lol:

Djagi

Quote from: Branko. on June 13, 2012, 03:57:42 PM
samo da znaš @steven, mnogi od nas znaju kad su Amiga i Komodor bili u igri i lako ćemo ti izračunati godine.  :P

A moj prvi kompjuter bio Spektrum 48K.Sigurno se neko seća.Posle sam se poboljšao sa Commodore 64K.Eh,kad se setim štelovanje glave kako bih pokrenuo igricu  :)

Cola-Coca

Quote from: Djagi on June 13, 2012, 04:30:49 PM
Quote from: Branko. on June 13, 2012, 03:57:42 PM
samo da znaš @steven, mnogi od nas znaju kad su Amiga i Komodor bili u igri i lako ćemo ti izračunati godine.  :P

A moj prvi kompjuter bio Spektrum 48K.Sigurno se neko seća.Posle sam se poboljšao sa Commodore 64K.Eh,kad se setim štelovanje glave kako bih pokrenuo igricu  :)

Moj prvi kompjuter je bio Commodore 128D i bio sam glavni u susjedstvu radi toga sto sam imao 128 i to D verziju (Disket). Ostali su tada imali Commodore 64 sa kazetama. Bio sam glavni u ulici radi toga. Tada je tek izasla 128D verzija i ja je imao prvi. Onda nakon godinu ili dvije (nesjecam se vise) kupio Amigu 500. Amiga 500 je bio San snova svih tada. Igrao igrice preko Flopy Diska.

@Branko. mislim da u mome Username-u mozes izvuc godinu  :D
I LOVE SMF

Zuća

to su bile dobre godine...sad u danasnje vreme ne moze covek da igra normalno igrice ...sve sama klincurija po serverima koja samo psuje ,a blage veze nista nemaju
zabranio bih mladjima ispod 18 da igraju igrice...jer mi se smuci kad vidim klinca kome jos bale idu ,a psuje mi sve zivo...

phaenomeN

Quote from: NaneK on June 13, 2012, 02:55:05 PM
Pitanje glasi:
Da li je normalno, da vam netko kopira apsolutno svaki detalj teme i dalje se pravi budala ? Šta vi mislite o tome ?  :D
Da li ste se susreli sa takvim situacijama dok se administrirali svojim forumom i sl ?
Puno pozdrava članovima SMF foruma, ali ne i OVOG "ZB" foruma.

Desilo mi se jednom, neki balavac sve kopirao, dodao da je on napravio temu i u paintu napravio logo, ostalo je sve od mene... ignoriši samo

http://www.youtube.com/watch?v=fed_-yJ3k8w 0:52 - 0:58 :D

NaneK

Quote from: phaenomeN on June 13, 2012, 06:22:16 PM
Quote from: NaneK on June 13, 2012, 02:55:05 PM
Pitanje glasi:
Da li je normalno, da vam netko kopira apsolutno svaki detalj teme i dalje se pravi budala ? Šta vi mislite o tome ?  :D
Da li ste se susreli sa takvim situacijama dok se administrirali svojim forumom i sl ?
Puno pozdrava članovima SMF foruma, ali ne i OVOG "ZB" foruma.

Desilo mi se jednom, neki balavac sve kopirao, dodao da je on napravio temu i u paintu napravio logo, ostalo je sve od mene... ignoriši samo

http://www.youtube.com/watch?v=fed_-yJ3k8w 0:52 - 0:58 :D

jbt tebra odlična pjesma   8)
btw hvala na savjetu   :D

Branko.

Quote from: Djagi on June 13, 2012, 04:30:49 PM
A moj prvi kompjuter bio Spektrum 48K.Sigurno se neko seća.Posle sam se poboljšao sa Commodore 64K.Eh,kad se setim štelovanje glave kako bih pokrenuo igricu  :)

Dok se nije pojavio prvi kasetofon za C64 rađene su prepravke klasičnih. Štelovanje glave je trebalo i na C64 mada je vrlo brzo i on dobio disketnu jedinicu.I sad imam negdje u budžaku 1-2 neraspakovane kutije flopija,C64, kasteofon,disketnu i brdo kaseta.Sve su to vrlo brzo prešišale Amige jer su memorijom daleko nadmašile sve ove modele.To nam je bio jedini "prozor" u informatički svijet do pojave interneta i savremenih računara.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

batterydoc

Quote from: steven80 on June 13, 2012, 05:52:26 PM
Quote from: Djagi on June 13, 2012, 04:30:49 PM
Quote from: Branko. on June 13, 2012, 03:57:42 PM
samo da znaš @steven, mnogi od nas znaju kad su Amiga i Komodor bili u igri i lako ćemo ti izračunati godine.  :P

A moj prvi kompjuter bio Spektrum 48K.Sigurno se neko seća.Posle sam se poboljšao sa Commodore 64K.Eh,kad se setim štelovanje glave kako bih pokrenuo igricu  :)

Moj prvi kompjuter je bio Commodore 128D i bio sam glavni u susjedstvu radi toga sto sam imao 128 i to D verziju (Disket). Ostali su tada imali Commodore 64 sa kazetama. Bio sam glavni u ulici radi toga. Tada je tek izasla 128D verzija i ja je imao prvi. Onda nakon godinu ili dvije (nesjecam se vise) kupio Amigu 500. Amiga 500 je bio San snova svih tada. Igrao igrice preko Flopy Diska.

@Branko. mislim da u mome Username-u mozes izvuc godinu  :D

Steven,

imam u plakaru jednog tvog vrsnjaka,

VIC 20

u originalnom pakovanju.

;)

holodoc

Quote from: Branko. on June 14, 2012, 02:55:12 AMTo nam je bio jedini "prozor" u informatički svijet do pojave interneta i savremenih računara.

A gde su tu SETNet, FidoNet, Blue Wave? :D Godinama pre zvaničnog dolaska interneta u našu zemlju itekako su postojali "prozori" u informatički svet samo smo ih tada zvali BBS mreže a ne Internet :) Sve što je za tu avanturu bilo potrebno je modem od minimlano 9,6kbps (ja sam koristio 14,4kbps) i slobodan node na bilo kom BBS-u u SETNet mreži. Tona razmenjenih poruka koje su funkcionisale bukvalno po istim principu kao današnji forumi, šarena ASCII grafika, OGROMNA količina fajlova sa najrazličitijom tematikom... Tada nije bilo TCP/IP protokola već se sve prenosilo Z-Kermitom, Z-Modemom i ostalim protokolima za međumodemsku komunikaciju sa čudnim imenima. Naš SETNet je inače bio među najbolje organizovanim BBS mrežama uopšte.

Wikipedia stranica o SETNet-u: http://sr.wikipedia.org/sr/SETNet

Zvanična stranica SETNet-a: http://www.setnet.rs/ (danas je online iz čisto istorijskih razloga)

Advertisement: