Off Topic - Svaštara

Started by Dzonny, December 21, 2010, 03:56:01 PM

Previous topic - Next topic

Branko.

Quote from: holodoc on August 10, 2012, 03:50:55 PM
@Branko
Znaš kako, ja mogu da tvrdim da metak ne može da ubije čoveka samo zato što nikada niko nije pucao u mene ali to ne znači da sam u pravu :) ..
Mogi i ja da tvrdim da metak može ubiti čovjeka iako, isto tako, nikada niko nije pucao u mene.Ni to ne znači da sam u pravu.  ;)
Quote from: holodoc on August 10, 2012, 03:50:55 PM
Problem sa ljudima je što su previše sujetni pa kad vide da je neko drugi postigao bilo šta što može da se okarakteriše kao uspeh odmah traže razlog da taj uspeh obezvredne. Na našim prostorima ta sujeta je na žalost obavezno povezana sa nacionalizmom i mržnjom prema svima sa kojima smo ikada došli u konflikt...
Nešto si pobrkao u vezi mog komentara.Nemam ama baš nikakvih predrasuda ni prema Amerima niti prema bilo kojoj naciji.Biološki sam tako predodređen a životno tehnički opredijeljen da generalno cijenim sva dostignuća ko god da ih postigne.Što se tiče pomenutih navoda ja ništa ne tvrdim, samo prenosim komentare i informacije koje potiču, vjerovao ili ne, iz američkih izvora (i laičkih i stručnih).Na osnovu svega onoga što su sami objavili o samoj misiji, cijela priča je sumnjiva "ko penal na ivici šesnaesterca" i pitanje je kako se sve uopšte odvijalo.Morali su opravdati onoliku lovu pa je tu šminka bila nezaobilazna da bi misija bila potpuno uspješna.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

holodoc

Quote from: steven80 on August 10, 2012, 05:41:56 PM
QuoteNe znam kako se kod vas u Hrvatskoj odnose prema pirateriji "nacionalnog blaga" ali ko ima nameru ovo da skida kod nas obavezno neko prvo pokrene PeerBlock.

Netreba mu to jer moj torrent je cisti .avi film, znaci nije rar -ano niti slicno jeino sto skine je cisti .Avi film u DX5 formatu.
Ja sam jednostavno podjelio nesto sto imam s drugima na interneti. Nisam nista mjenjao niti modifikovao.
Znaci kupio sam DVD9 original od filma "Parada" i podjelio sam ga s ljudima. Uvjek sam volio djelit stvari.

PeerBlock ne služi za to nego da blokira špijunske peer-ove koji kupe IP adrese onih što skidaju piratski materijal i kasnije ih koriste za tužbe, pretnje, hapšenja itd. Svaki put kad skidate neki aktuelan materijal od Warner Bros-a, domaćih producenata, Sony-ja itd. obavezno koristite kontracepciju za torrente (kao ovaj PeerBlock).

@Branko
Drugi deo moje poruke se nije odnosio direktno na tebe već uopšte na ljude.

Cola-Coca

Quote from: holodoc on August 11, 2012, 09:53:30 AM
Quote from: steven80 on August 10, 2012, 05:41:56 PM
QuoteNe znam kako se kod vas u Hrvatskoj odnose prema pirateriji "nacionalnog blaga" ali ko ima nameru ovo da skida kod nas obavezno neko prvo pokrene PeerBlock.

Netreba mu to jer moj torrent je cisti .avi film, znaci nije rar -ano niti slicno jeino sto skine je cisti .Avi film u DX5 formatu.
Ja sam jednostavno podjelio nesto sto imam s drugima na interneti. Nisam nista mjenjao niti modifikovao.
Znaci kupio sam DVD9 original od filma "Parada" i podjelio sam ga s ljudima. Uvjek sam volio djelit stvari.

PeerBlock ne služi za to nego da blokira špijunske peer-ove koji kupe IP adrese onih što skidaju piratski materijal i kasnije ih koriste za tužbe, pretnje, hapšenja itd. Svaki put kad skidate neki aktuelan materijal od Warner Bros-a, domaćih producenata, Sony-ja itd. obavezno koristite kontracepciju za torrente (kao ovaj PeerBlock).

@Branko
Drugi deo moje poruke se nije odnosio direktno na tebe već uopšte na ljude.

Da upravu si. Ja sam zamaskirao moj IP kada skidam preko torrenta. Zamaskiran mi je jer sam namjestio utorrent da radi preko "Tor" proxy programa. Kada nesto skidam preko utorrenta vidi mi se IP kao da se nalazim u Nizozemskoj. Brzina downloada mi dostigne nekad i preko 300Kb/sec sto znaci da program Tor odlicno odradjuje svoj posao.
I LOVE SMF

holodoc

Kako mogu torenti da ti rade dobro u Tor mreži kad je ona poznata po tome da je užasno spora (cena koja se plaća zbog decentralizovane prirode mreže i dodatne sigurnosti). Za torente ti ne treba apsolutno ništa drugo osim PeerBlock-a koji treba da update-uješ s vremena na vreme.

Cola-Coca

Quote from: holodoc on August 11, 2012, 04:25:44 PM
Kako mogu torenti da ti rade dobro u Tor mreži kad je ona poznata po tome da je užasno spora (cena koja se plaća zbog decentralizovane prirode mreže i dodatne sigurnosti). Za torente ti ne treba apsolutno ništa drugo osim PeerBlock-a koji treba da update-uješ s vremena na vreme.


To sto si napisao nije ni meni toliko jasno ali je istina. Skidaju mi se torrenti po 100Kb/sec pa i vise sve zavisi od Seeda.
Nije mi jasno jer Tor je poznat kao Free program a i pretpostavljam da su mu Nodovi preoptereceni.
I LOVE SMF

Cola-Coca

I LOVE SMF

Remorker

#5606
Pozdrav društvo!

Evo i mene nakon dugog vremena. U zadnje vrijeme se rodilo dosta dobrih ideja, a pošto sve ne stignem sam, ono što mi treba je ili par mojih klonova ili suradnik. :)

Tako da tražim suradnika/e za izradu internetskih stranica koje će naravno profitirati.

Poželjno je da suradnik  zna i da je imao iskustva sa nekim CMS sustavom (Wordpress, Joomla, Drupal)

Potrebo je da suradnik može svakodnevno odvojiti malo vremena za rad na sajtu.

Za sve detalje mi se javite putem PP

-Remorker

Cola-Coca

Quote from: Remorker on August 20, 2012, 04:08:53 AM
Pozdrav društvo!

Evo i mene nakon dugog vremena. U zadnje vrijeme se rodilo dosta dobrih ideja, a pošto sve ne stignem sam, ono što mi treba je ili par mojih klonova ili suradnik. :)

Tako da tražim suradnika/e za izradu internetskih stranica koje će naravno profitirati.

Poželjno je da suradnik  zna i da je imao iskustva sa nekim CMS sustavom (Wordpress, Joomla, Drupal)

Potrebo je da suradnik može svakodnevno odvojiti malo vremena za rad na sajtu.

Za sve detalje mi se javite putem PP

-Remorker

@Remorek u novome postu ili vovoj temi netrebas se potpisivat " -Remorek " jer to se neradi po forumima. Pretpostavljam da nemas dosta iskustva kao forumas.
Tvoj potpis na forumu je ubiti tvoj profil.  ;)
I LOVE SMF

Madzgo

Quote from: steven80 on August 20, 2012, 12:14:29 PM
@Remorek u novome postu ili vovoj temi netrebas se potpisivat " -Remorek " jer to se neradi po forumima. Pretpostavljam da nemas dosta iskustva kao forumas.
Tvoj potpis na forumu je ubiti tvoj profil.  ;)
Vec smo imali ovu raspravu sa njim, prosle godine, ako se ne sjecas :) pogledaj na stranama 70 pa do 100 (ovo je otprilike) ;D

Mene zapravo zanima neki interesantan nov projekat, posto nemam sta da radim; Remorker, imas pm :)

Remorker

Stevko to oko imena smo još davnih dana raspravili. Što se iskustva na forumima i sa forumima tiče imam ga poprilično mnogo.

-Remorker

Branko.

Stavljanje imena na kraju posta nije protiv pravila, u stvari ne postoji pravilo.
@steven80 Primijetio sam da po forumima, a i ovdje, na engleskom postoji navika da se stavi ime s npr. završnim pozdravom i sl. a to mu dođe opet isto..  ;)
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Cola-Coca

Quote from: Remorker on August 20, 2012, 03:57:59 PM
Stevko to oko imena smo još davnih dana raspravili. Što se iskustva na forumima i sa forumima tiče imam ga poprilično mnogo.

-Remorker

Ma nesmeta mene to toliko ali eto da budem iskren po forumima sam a jedno 7-8 godina i nikad nisam ali stvarno NIKAD NISAM naisao na nekoga tko se potpisiva na kraju svakog svog posta. U biti nepotreban mu je taj potpis jer njegov Profil na forumu je njegov Potpis u biti. Nije mi jasan.

@Branko. znam da nije protiv pravila ali jednostavno nepotrebno je da se potpisiva i svaki put tipka kao neki potpis koji je napotreban. Normalno ljudi se potpisivaju u stvarnome zivotu da bi dokazali da su to uistinu oni ali potpisivat se forumu na kraju svakoga posta je nepotrebno jer svatko zna da je to on.
I LOVE SMF

Branko.

Imaš postavljen prevod, vidi PM  ;)
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Remorker

Stevo, evo da te malo smirim, prouči bilo koji post od njegovih 36 hiljada postova od čovjeka koji je osnovao SMF, i baš je čudno da niti jedan njegov post pored tolikog iskustva nisi vidio.

http://www.simplemachines.org/community/index.php?action=profile;u=2

- Remorker

Cola-Coca

Quote from: Remorker on August 21, 2012, 01:43:35 PM
Stevo, evo da te malo smirim, prouči bilo koji post od njegovih 36 hiljada postova od čovjeka koji je osnovao SMF, i baš je čudno da niti jedan njegov post pored tolikog iskustva nisi vidio.

http://www.simplemachines.org/community/index.php?action=profile;u=2

- Remorker

Ako je on osnovao SMF onda bi trebao imat status "Founder" ako se nevaran a ne "SMF Friend". Zar to nije malo nelogicno?!
Sto se tice da nisam vidio niti jedan njegov post u pravu si jer neposjecujem Engleski dio vec Spanjolski.
Opet ti  ponavljam (pametnom je dosta) .. tvoj Profil si ti i to je tvoj potpis ujedno .. netrebas tipkat na kraju svakog posta -Remorker  :)
I LOVE SMF

Remorker

Ma hajde što bezveze da se zamaramo oko toga... Nego kažeš znaš španjolski, ja sam ga jedno vrijeme mislio početi učiti iz hobija, pošto mi se sviđa kao jezik. Jel težak i koliko treba da ga se savlada?

-Remorker

Cola-Coca

Quote from: Remorker on August 22, 2012, 01:32:01 AM
Ma hajde što bezveze da se zamaramo oko toga... Nego kažeš znaš španjolski, ja sam ga jedno vrijeme mislio početi učiti iz hobija, pošto mi se sviđa kao jezik. Jel težak i koliko treba da ga se savlada?

-Remorker

Tezak je i nije to sve zavisi od osobe. Ja ga svladao u roku 3 godine mislim.

-Steven80  ;D
I LOVE SMF

phaenomeN

Ma vrijedi znati svaki jezik.. španjolski je jedan od zastupljenijih jezika u svijetu.. :)

-phaenomeN

Branko.

Quote from: steven80 on August 22, 2012, 03:04:25 PM
Quote from: Remorker on August 22, 2012, 01:32:01 AM
Ma hajde što bezveze da se zamaramo oko toga... Nego kažeš znaš španjolski, ja sam ga jedno vrijeme mislio početi učiti iz hobija, pošto mi se sviđa kao jezik. Jel težak i koliko treba da ga se savlada?

-Remorker

Tezak je i nije to sve zavisi od osobe. Ja ga svladao u roku 3 godine mislim.

-Steven80  ;D

Pa kad si u takvom okruženju.. 8) podsjeti me, gdje ono bješe? Južna Amerika?
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Cola-Coca

Quote from: Branko. on August 22, 2012, 03:40:49 PM
Quote from: steven80 on August 22, 2012, 03:04:25 PM
Quote from: Remorker on August 22, 2012, 01:32:01 AM
Ma hajde što bezveze da se zamaramo oko toga... Nego kažeš znaš španjolski, ja sam ga jedno vrijeme mislio početi učiti iz hobija, pošto mi se sviđa kao jezik. Jel težak i koliko treba da ga se savlada?

-Remorker

Tezak je i nije to sve zavisi od osobe. Ja ga svladao u roku 3 godine mislim.

-Steven80  ;D

Pa kad si u takvom okruženju.. 8) podsjeti me, gdje ono bješe? Južna Amerika?

Da tamo sam a ti si koliko vidim u "zemlji sljepih" ?

-Steven80  ;D
I LOVE SMF

Advertisement: