News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Off Topic - Svaštara

Started by Dzonny, December 21, 2010, 03:56:01 PM

Previous topic - Next topic

Skipper.

Devojka mi je iz Užica ali je nikad nisam čuo da koristi ''d'' ispred reči, iako znam za te vaše izraze.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

SimpleGost

Quote from: Skipper. on September 13, 2012, 03:44:29 AM
Devojka mi je iz Užica ali je nikad nisam čuo da koristi ''d'' ispred reči, iako znam za te vaše izraze.

To se koristi iz šale "duzmem, didem"...
Inače ljudi dobar ovaj freelancer dobio sam posao za 60$

Skipper.

Od sličnih sajtova imaš još i Fiverr i Odesk.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Branko.

Quote from: Luka Paunović on September 12, 2012, 05:36:24 PM
Branko vidi se da pokušavaš da kopiraš užički govor ali ne možeš jer postoje tačno pravila kada se član "d" koristi kada mi pričamo :)
A to kako ga ti koristiš je nepravilno.
Pored toga, član "d" se ne koristi u elektronskoj pismenost tj. ne koristi ga nijedan Užičanin ona moja tema je bila šala jer nije zvučno i glupo je kada neko tako piše...
Šalimo se, naravno...kod mene u CG ima dijalekata koje teško ko može razumjeti.U primjerima koje je dao Dzonny skoro svi su u lokalnoj upotrebi.Vjerovatno znaš da su dijalekti mahom nastajali kao posledica migracija stanovništva iz raznih krajeva za vladavine silnih osvajača i okupatora.Tako ni Užice i užički kraj nisu bili pošteđeni od tih promjena.Bitno je da je sačuvan korijen jezika i pisma a ostalo su detalji i sitnice.
Kod nas je dobro poznati politički projekat napravio haos oko službenog crnogorskog jezika (gramatike i pravopisa) pa se npr. za devojčicu "mora" upotrebljavati đevojčica i gle čuda za dečaka ne ide đečak već dječak.O dva nova slova (pomiješali foneme i grafeme) da ne govorimo, a sve u 21. vijeku. Samo da znate, za dobijanje CG državljanstva polaže se ispit za crnogorski jezik  :P :P
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

phaenomeN

Na autobuskoj stanici:
- "Dajte mi dve kifle!"
- "Nisam ja pekar, ja sam dispečer!"
- "Pa dobro, jel oćeš dispečeš?  ;D

.NoName.

Gde ima povoljnih domena za zakupiti ali da moze placanje moneybookersom?

SimpleGost

Quote from: NoName123 on September 13, 2012, 06:10:10 PM
Gde ima povoljnih domena za zakupiti ali da moze placanje moneybookersom?

Pravo pitanje a ja imam pravi odgovor!
www.namesilo.com :)
Domeni su samo 8.99$ najjeftiniji, bez dodatnih sakrivenih ICANN troškova.
I obavezno iskoristi promotivni kod silo1 da dobiješ 1$ popusta.

holodoc

Quote from: Luka Paunović on September 14, 2012, 05:33:02 AM
Quote from: NoName123 on September 13, 2012, 06:10:10 PM
Gde ima povoljnih domena za zakupiti ali da moze placanje moneybookersom?

Pravo pitanje a ja imam pravi odgovor!
www.namesilo.com :)
Domeni su samo 8.99$ najjeftiniji, bez dodatnih sakrivenih ICANN troškova.
I obavezno iskoristi promotivni kod silo1 da dobiješ 1$ popusta.

Kapiram da je naziv domena stranski al' dudarim dubijem nema šanse da mi prvo pekara ne padne na pamet kad ga čujem :D

Inače ne znam za namesilo.com al' ja mogu da preporučim namecheap.com. Pouzdan, odličan support a i cene su im odlične.

.NoName.


SimpleGost

Quote from: NoName123 on September 14, 2012, 01:55:09 PM
Hvala vam ;)

Ne slušaj holodoc-a on je gospodin koji fura brendirana imena GoDaddy, Namecheap, Name znaš a u stvari namesilo je fenomenalan registar vodi ga Michael neki super kul tip...

Cola-Coca

Isto preporucujem najpouzdanije a to je namecheap.
I LOVE SMF

Branko.

Rijetko pratim diskusije na ovu temu tako da nisam u toku ko šta više voli i kakva su mu iskustva.Lično sam uvijek nastojao da, kad već plaćam, izaberem neku jaču firmu.Tako je izbor pao na GoDaddy i do zastoja od prije par dana nisam imao nikakvih problema.Povremeno proguglam u vezi informacija o rejtingu i vidim da se i dalje visoko kotiraju a teški su koju milijardu dolara.Meni je to dovoljno za sada.
No, svako ima svoje viđenje pa....
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

SimpleGost

POUZDANO?
Moraću da vas razočaram to ne važi za domene jer domene NE MOŽETE da izgubite, i da registar propadne domeni su po zaštitom ICANN-a...

SimpleGost

Ovo sam stavio na forum



Ne bi bilo loše da stavite i vi!

http://www.internetfazoni.com/index.php

.NoName.

Ti se reklamiras gde stignes, sad sam te video na Radio S fb stranici, sad ovde... Mogao si samo baner ostaviti, a link foruma nije ni malo potreban ;)

SimpleGost

#5715
Quote from: NoName123 on September 14, 2012, 08:31:28 PM
Ti se reklamiras gde stignes, sad sam te video na Radio S fb stranici, sad ovde... Mogao si samo baner ostaviti, a link foruma nije ni malo potreban ;)

Duško meni reklama NIJE potrebna :)
Najbolja Reklama = Kvalitetan Sadržaj :P
Svi me grde što stavim link foruma, pa šta?!
Važi se samo JEDAN backlink od jednog sajta, znači svejedno je da li ću staviti 1000 linkova od jednog sajta ili 1 link od jednog sajta vrednost backlinka je ista, jer se računa samo JEDAN backlink sa JEDNOG sajta.

Branko.

Quote from: Luka Paunović on September 14, 2012, 06:56:41 PM
POUZDANO?
Moraću da vas razočaram to ne važi za domene jer domene NE MOŽETE da izgubite, i da registar propadne domeni su po zaštitom ICANN-a...
Luka, ovdje nije reč o domenima već o hostingu
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Branko.

GoDaddy ponovo usporio...je li opet u pitanju napad ili je to nešto s mojim ISP vezama?
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Dzonny

Kod mene radi bez problema, i prilično brzo...

Branko.

Štucao je nekih 15-20min pa sam pomislio da nije opet onaj... :laugh:
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Advertisement: