ne prikazuje nasa slova u postovima

Started by fsokovic, December 26, 2010, 12:34:48 PM

Previous topic - Next topic

fsokovic

pozdrav, koristio sam do sad 1.1.12, i danas upgradeovao na 2.0 RC4, i imam problem i sad, a postojao je i od ranije.... ne prikazuje mi nasa slova,osim ž i š, znaci ne prikazuje čćđ, u postovima, a na forumu,tj na prevodu foruma se prikazuju ok. takodje se prikazuju ok prije upisivanja posta u bazu,znaci klikom na ono preview(pregled ili kako vec). sta moze biti problem?

Skipper.

It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

fsokovic

#2
mozes li mi reci kako to da provjerim i da uradim ako ne bude?
probao sam ovu skriptu,naravno sa mojim podacima,ali isto se sve desava:

<?php
// Database info
$dbhost 'localhost';
$dbuser 'db_user';
$dbpass 'password';
$dbname 'db_name';
//---------------
header('Content-type: text/plain');
$dbconn mysql_connect($dbhost$dbuser$dbpass) or die( mysql_error() );
$db mysql_select_db($dbname) or die( mysql_error() );

$sql 'SHOW TABLES';
$result mysql_query($sql) or die( mysql_error() );
while ( 
$row mysql_fetch_row($result) )
{
$table mysql_real_escape_string($row[0]);
$sql "ALTER TABLE $table DEFAULT CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_general_ci";
mysql_query($sql) or die( mysql_error() );
print 
"$table changed to UTF-8.\n";
}

mysql_close($dbconn);
?>


Masterd

To ti neće pomoći. Ta se opcija nalazi u ACP- u i Settings.php fileu.

Skipper.

Quote from: fsokovic on December 26, 2010, 12:47:40 PM
mozes li mi reci kako to da provjerim i da uradim ako ne bude?
Admin panel/Održavanje foruma/Baza podataka/Konvertuj bazu i podatke u UTF-8
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

fsokovic

ja nemam tu opciju,ima samo: Konvertuj HTML-entitete u UTF-8 znakove
isao sam i na to, ali ista situacija...
u attachmentu je screenshot iz admin cp

Skipper.

Probaj da ideš na održavanje foruma/rutina/prebroj poruke na forumu i statistiku.
Takođe pogledaj sve tabele u bazi i vidi jel odrađena konverzija. Ukoliko nije moraćeš ručno to da odradiš.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

fsokovic

u cpanelu servera je postavljen utf8_general_ci i ima jos utf8_unicode_ci, i utf za ostale jezike,medju kojima nema nasih,probao sam general i unicode,i ne pomaze...sve u svemu,hvala na pomoci, ocigledno je nesto iznad mog znanja u pitanju :P

Madzgo


fsokovic


Madzgo

Mene to izluđe, ne znam više što ću od sebe :(

fsokovic

znaci da to onda ipak nije do mog foruma i podesavanja,vjerovatno je neki bug u samom SMF

Madzgo

Ne, ja sam instalirao nov forum da bih to vidio, i na tom test forumu radi, a na 'pravom' ne.. A isti server, host, samo subdomen drugi..

Skipper.

Samo što na prvom forumu to nisi odradio odmah u startu i to ti sad pravi problem.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Advertisement: