Pronalazenje imena topica u bazi pomocu ID-a topica.

Started by milan_metal, December 27, 2010, 08:38:54 PM

Previous topic - Next topic

milan_metal

Pozdrav,
Izvinjavam se ako je neko ovo trazio,stvarno mi je hitan slucaj pa sam morao da postavim ovo.
Treba mi da direktno iz baze pomocu ID-a topica nadjem njegovo ime.
Radim sajt,PHP,koji povezujem sa SMF-ovom bazom,a ne zelim da koristim one SSI funkcije za te stvari jer hocu svoj design u potpunosti.
Pa mi trebaju imena topica,tj title topica ili subject ako se to vec.
Sve sam tabele presaltao i nigde,samo silu ID-ova ima :/

Pa ako moze pomoc , zahvalan unapred.
Lijep pozdrav.

Masterd

Imena tema se nalaze u tablici {db_prefix}_messages.

milan_metal

E hvala Vam puno na brzom odgovoru,to sam i ja mislio ali nisam htio radit inprovizacije ,mislio sam da ima gotov naziv u nekom polju,bilo bi dosta lakse,ali evo resio sam problem i napravio i skriptu radi testiranja koju cu posle samo utopim u sajt.

Evo podjelicu i sa ostalim clanovima,mozda se desi da kome ista stvar zatreba,meni fino radi za sada,jos cu uradit provjeru da u slucaju da u imenu topica ima "Re:" izbaci to,ali o tom po tom :)

$url = "vas url gdje je forum"; // u slucaju da vam skripta za test nije u istom direktorijumu kao forum
//kveri koji uzima samo jedinstvene id-ove topica i sortira ih unazad :)...
$distinct = "SELECT DISTINCT id_topic FROM smf_messages ORDER BY id_topic DESC";
$q = mysql_query ($distinct);

$idovi_topica = array();

for ($i = 0; $i < 5; $i++ ){
$podaci = mysql_fetch_assoc ($q);
array_push ($idovi_topica,$podaci ['id_topic']);
}

for ($j = 0; $j < count($idovi_topica); $j++){
$kveri_imena_topica = "SELECT subject FROM smf_messages WHERE id_topic='" . $idovi_topica[$j] . "'";
$ime_topica = mysql_fetch_assoc (mysql_query($kveri_imena_topica));

echo "<a href='$url/index.php?topic=" . $idovi_topica [$j] . "'> Link topica : " . $ime_topica ['subject'] . "</a></br>" ;

}


Pozdrav

Dzonny

Nadji u prevodu "Re:" i zameni samo sa " ", i nećeš više imati taj tekst u postovima. :D


milan_metal

Quote from: Masterd on December 28, 2010, 03:41:08 PM
URL foruma možeš specifirati pomoću $boardurl varijable.

Primjer:

http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=415002.0

Pa da,moze i tako ali ovo je bilo brzinski,napisao skriptu za 15 minuta nisam ni razmisljao da to imam u Settings.php ili gdje je vec. :)

@Dzony
Hvala i za to,jako dobra ideja,samo za dosadasnje poruke mi ja mislim nista ne znaci,one su vec u bazi sacuvane sa ri "Re:" ,pa ce to vaziti samo za novo unesene. :)
Ali nmvz uradicu i to tvoje za svaki slucaj .

Pozz i hvala opet. ;)

Advertisement: