News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Greška prilikom nadogradnje

Started by udbk, January 02, 2011, 07:41:01 AM

Previous topic - Next topic

Dzonny

Pošalji mi podatke za admina na pp, da pogledam.

udbk


Madzgo

Smajliji mozda nisu na pravom mjestu.. Desni klik->Image info, pogledaj odakle vuce slicicu, i provjeri ima li ih tamo..

Dzonny

Sređeno je, bila pogrešna putanja do smejlija :D

ramook

#24
Takodjer imam gresku prilikom downloada paketa iako uzmem paket koji pase mojoj verziji pojavljuje se ovo

moja verzija je 1.1.12
hocu da ubacim standardni shoutbox ali neda mi

grix

Pozdrav svima,

nisam htio da otvaram novu temu za isti problem...hti bih nadograditi trenutnu verziju 1.1.11 na noviju 1.1.12.Javlja i neke greške???

Zapamtite da uvijek trebate raditi redovne pričuvne kopije baze podataka prije instaliranja modova, pogotovo u beta verzijama.

!!
Greška u instalaciji paketa
Došlo je do najmanje jedne greške prilikom test instalacije ovog paketa. Preporučamo vam da ne nastavljate s instalacijom osim ako ste sigurni da znate što radite, i ako ste nedavno napravili backup. Uzrok ove greške možda je konflikt između paketa kojeg pokušavate instalirati i paketa kojeg ste već instalirali, greška u paketu, paket koji treba drugi paket kojeg još niste instalirali, ili paket namijenjen drugoj SMF verziji.
Upute za instalaciju
This patch file will update your forum to SMF 1.1.12.

Instalacijske Akcije
Instalacija za "SMF 1.0.20 / 1.1.12 Update":
Instalacija ovog paketa uzrokovati će slijedeće:
   Tip    Akcija    Opis
1.    Primjeni    ./index.php    Uspješno
2.    Primjeni    ./Sources/DumpDatabase.php    Uspješno
3.    Primjeni    ./Sources/ManageSearch.php    Uspješno
4.    Primjeni    ./Sources/ManageSmileys.php    Neuspješno
5.    Primjeni    ./Sources/News.php    Uspješno
6.    Primjeni    ./Sources/PackageGet.php    Neuspješno
7.    Primjeni    ./Sources/Subs-Package.php    Uspješno
8.    Primjeni    ./Themes/babylon/Display.template.php    Uspješno
9.    Primjeni    ./Themes/classic/Display.template.php    Neuspješno
10.    Primjeni    ./Themes/default/Admin.template.php    Uspješno
11.    Primjeni    ./Themes/default/Display.template.php    Uspješno


Može li mi netko pomoći, šta da radim?
Koristim custom temu DilberMC

Dzonny

Prvo ručno promeni te fajlove koji nisu prošli test pomoću ovoga:
http://custom.simplemachines.org/upgrades/index.php?action=upgrade;file=smf_patch_1.0.20_1.1.12.tar.gz;smf_version=1.1.11

Kada to uradiš, obavi upgrade iako su te greške tu, a onda uploaduj fajlove koje si izmenio.
Pre svega toga uradi backup SVIH fajlova koji se edituju prilikom nadogradnje.

grix

Provider je napravi backup.

Znači nađem te fajlove, vjerojatno u custom temi i izmjenim po onom tutorijalu?

Dzonny

Da, dakle tebi trebaju:
./Sources/ManageSmileys.php
./Sources/PackageGet.php
./Themes/classic/Display.template.php - Ovaj ti je ustvari nebitan, jer ne koristiš classic temu, tako da ga preskoči, ali zato promeni Display.template iz dilbermc teme.

grix

Počeo sam da mijenjam i nešto nije u redu.Npr. u  ./Sources/ManageSmileys.php treba m izmijeniti ovo:* Software Version:           SMF 1.1.11                                          *

a u mojem filu toga nema već ovo: * Software Version:           SMF 1.1.1                                           *

razlika je u jednoj znamenci...isto tako imam problem i sa ostalim stvarima koje trebam izmjeniti.

grix

./Sources/PackageGet.php - ovdje mi traži da promijenim v.1.1.11 u 1.1.12 ,  a file je verzija 1.1.9 ???
Ništa ne razumijem  :-\

Dzonny

Izvrši slobodne te promene kad je u pitanju verzija
Znači stavi 1.1.12 gde god ti imaš 1.1.x
Tvoja verzija fajla je starija, ali ti podaci u svakom slučaju nisu od presudne važnosti za update.

grix

Ne funkcionira  >:(

Da li bi mi netko učinio uslugu da to napravi? Pošaljem mu 3 fila  O:)

Dzonny

Prikači fajlove koji prave problem.

grix


Dzonny


grix

Krivi sam file zakačio...ovaj display.template je od custom teme, a u dilberMc nema fila pod tim imenom  :-\

Madzgo


grix

#38
Quote
./Themes/classic/Display.template.php - Ovaj ti je ustvari nebitan, jer ne koristiš classic temu, tako da ga preskoči, ali zato promeni Display.template iz dilbermc teme.

U forumu javlja grešku u tom display.template...

Dzonny

11.    Primjeni    ./Themes/default/Display.template.php    Uspješno
U tom slučaju ne trebaš uploadovati ovaj koji sam ja stavio, dakle samo ostavi display kakav jeste, posle intalacije u admin panelu (sve je prošlo uspešno)

Advertisement: