News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Promena boje slova

Started by Misa95, February 09, 2012, 06:19:06 AM

Previous topic - Next topic

Misa95

Pozdrav svima. Jel mi moze neko reci kako da promenim boju ovog oznacenog teksta:



Ja sam probao tako sto sam dodao novu klasu u index.css koja je glasila ovako:

.tekst { color:white; }

i sad nzm gde treba da ubacim kod od te klase u index.template.php?

Evo tog fajla u attachmentu. Hvala unapred.


Dzonny

<font color="boja">
Promeni "boja" sa hex zapisom ili običnom html bojom. :)

Misa95

Ofarbao si ovo: Prikaži nove odgovore na moje poruke i to u plavu boju

Dzonny

Nisam ofarbao ni u jednu boju, rekoh ti da izmeniš "boja" sa bojom koju hoćeš. :)
Promaših kod, samo prebaci taj font tag u red ispod i podesi boju pa vidi kako onda izgleda.

EDIT: ipak nije jedna linija ispod, evo prikačen fajl.

Misa95

#4
Izvini sto sam zaboravio da napisem, resio sam to. Jel moze samo neko da mi da kod koji je odredjen za onaj Quick Search koji postoji na nekim temama. To je ono polje za pretragu, kao sto ima na ovoj temi u gornjem desnom uglu.

I jos nesto, ne mogu da obojim ovo:



Trazim ovo da obojim vec sat vremena i nikako da uspem.

U attachmentu je index.template.php pa bih Vas zamolio da mi to odradite.

Dzonny

<div class="news normaltext">
<form id="search_form" action="', $scripturl, '?action=search2" method="post" accept-charset="', $context['character_set'], '">
<input type="text" name="search" value="" class="input_text" />&nbsp;
<input type="submit" name="submit" value="', $txt['search'], '" class="button_submit" />
<input type="hidden" name="advanced" value="0" />';

// Search within current topic?
if (!empty($context['current_topic']))
echo '
<input type="hidden" name="topic" value="', $context['current_topic'], '" />';
// If we're on a certain board, limit it to this board ;).
elseif (!empty($context['current_board']))
echo '
<input type="hidden" name="brd[', $context['current_board'], ']" value="', $context['current_board'], '" />';

echo '</form>';


Što se tiče boje ovoga, to je boja linka generalno na forumu, promeni boju linkova i promeniće se ta boja. Bar tako pretpostavljam, daj link pa ćemo moći tačnije da kažemo ako ima neka klasa.

Misa95

#6
Ne znam gde tacno treba da ubacim taj kod u index.template ? o.O jel mozes ti da mi ubacis? imas u ovoj poruci u attacmentu fajl. A ovo drugo, to jeste link. Gde se menja boja linka?

EDIT: Nasao sam i promenim boju linka, ali mi se onda menja ono sto ne zelim :P Jel mogu da napravim posebnu klasu u index.css i da dodam u nju kod za boju i onda samo da postavim taj link da bude u toj klasi?

Kod koji ja menjam je ovaj:

<font color="white"><li>', $txt['msg_alert_you_have'], '<a href="', $scripturl, '?action=pm">', $context['user']['messages'], ' ', $context['user']['messages'] != 1 ? $txt['msg_alert_messages'] : $txt['message_lowercase<'], '</a>', $txt['newmessages4'], ' ', $context['user']['unread_messages'], ' ', $context['user']['unread_messages'] == 1 ? $txt['newmessages0'] : $txt['newmessages1'],'</li></font>
Ja sam stavio da tekst bude beo, ali onaj link me zeza.

EDIT2: Uspeo sam da ubacim pretragu, ali na ovo mesto:



A ja hocu da stoji na ovom oznacenom mestu na slici. Kako to da izvedem?

EDIT3: Ne mogu da prevedem ovo:



Promenio sam i u index.english.php i u index.serbian_latin-utf8.php da pise Molim vas da se prijavite ili registrujete i opet ovako pokazuje. To sam menjao u default temi->languages, zato sto custom tema nema to.

Dzonny

Ono <div class="news normaltext"> ti je nepotrebno gore u kodu. Uzmi daj umesto tog ida neki drugi id, i na kraju koda zatvori div, pa za taj id napravi klasu i index.css fajlu tako da stoji sa desne strane :) Ako ne znaš kako koristi google i pogotovu w3scools sajt :)
Za prevod mora da ti je negde promaklo nešto. Da li si pogledao i fajl Themes.jezik.php?

Misa95

Uspeo sam da sredim pretragu. Uradio sam kao sto si rekao i dobro stoji na svom mestu :) Ali ovo za prevod nisam uspeo da nadjem. U Themes.jezik.php nema tog koda koji treba a bude odredjen za taj tekst, a ja kad ubacim taj kod opet nije prevedeno. Sve to menjam u default->languages

Dzonny

Vidi imaš li nešto u Themes/tvoja tema/languages :)

OriginalEXE

Joj koliko sam se puta patio sa prijevodom tih custom tema, stvarno ne razumijem te autore kako loše organiziraju datoteke, to je strašno.

Jel možeš dati link na temu (ako je free) pa ti pomognem pronaći kod.

Misa95

Tema je u mojoj izradi, tako da je namenjena samo za moj forum. A ja nemam folder languages u Themes/tema/.

Dzonny

Pa ako si sam pravio temu valjda znaš kako si šta uradio?
Skini ceo languages folder i provuci ga kroz pretragu u notepad++, ako postoji taj tekst mora ga naći.

Misa95

Nisam sam pravio temu, nego sam je celu modifikovao po kodovima i to, pa se u mnogome razlikuje od originala.

Branko.

Daj onda da vidimo original temu, ako je ta tvoja "top secret".
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Misa95

Sredio. Provukao sam ceo folder languages iz default teme i pretrazio i nasao da u Modificatio.English.php nije prevedeno. Sad sam preveo i radi :)

Advertisement: