Avatari, brzi odgovor i poTforum.

Started by Indahaus, May 15, 2012, 07:18:13 AM

Previous topic - Next topic

Indahaus

Pozdrav...

1. Ovako, kada sam tek instalirao forum uklonio sam opciju da korisnici mogu postavljati avatare, i ovih dana to tražim i nikako ne mogu da nađem..
2. Kako da podesim default avatar, tj. kad se korisnik registruje da mu stoji ono kao "no avatar"
3. Kada stavim da brzi odgovor prikazuje kao kućice, i kad uopšte kliknem dole na brzi odgovor raširi se ono polje za unos teksta, i onda se forum razvuče skroz desno. tj. mogu skrolati desno...
4. Kako da poTforum promenim u poDforum ?

Hvala...

Zuća

lopato ,

1. podesavas u dozvolama tj. za svaku grupu posebno (Admin-> Permissions)
2. http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=2665
3.ovo te ne razumem bas najbolje...pojasni
4. potforum se pravilno pise

Indahaus

1. Znam i ja to, ali ne mogu da nađem, nema veze, pogledaću još jednom...
2. Hvala..
3. Nema veze, slikaću kasnije..
4. Ne zanima mene kako se pravilno kaže, ja želim da to bude poDforum i to je to... Prije sam imao forum i  to sam radio, sad ne znam kako da uradim...

phaenomeN

3. To se dešava kod tema koje su 2.0 RC5... pročitaj ovo da updejtuješ temu na 2.0: http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=437428.0

Ali, što se tiče baš quick reply-a, u CSS-u pronađi ovo:

#quickReplyOptions form textarea
{
    height: 100px;
    margin: 0.25em 0 1em 0;
}



i zamijeni sa ovim:

#quickReplyOptions form textarea
{
    height: 100px;
    width: 635px;
    max-width: 100%;
    min-width: 100%;
    margin: 0.25em 0 1em 0;
}


tj. bitno je samo dodati min i max-width da je 100% u #quickReplyOptions

Indahaus


Branko.

Quote from: .LoPaTa. on May 15, 2012, 08:47:38 AM...Ne zanima mene kako se pravilno kaže, ja želim da to bude poDforum i to je to... Prije sam imao forum i  to sam radio, sad ne znam kako da uradim...

Promijeni u ['parent_boards'] u Themes\default\languages index.tvoj jezik.php a ako hoćeš baš sve onda i u ManageBoards.tvoj jezik.php ['mboards_delete_board_option1'] , ['mboards_delete_board_option2'] , ['mboards_order_child_of'] i ['countChildPosts']
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Indahaus


Advertisement: