News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Aeva Media Galeri Son Resimler Eklemek

Started by soulfather, February 03, 2013, 01:15:51 AM

Previous topic - Next topic

soulfather

Resimdeki gibi aeva media galeri modunda forum ana sayfaya bu şekilde block oluşturmak istiyorum tüm ayarlarına baktım bulamadım.

birde katagorileri yan yana nasıl alabilirim. galeri ana sayfasında.

Evo™

Ben sitemde aşağıdaki kodları kullanıyorum. Her sayfada görünmesini istiyorsanız index.template.php dosyanızda uygun bir yerine aşağıdaki kodu ekleyebilirsiniz. Simpleportal kullanıyor iseniz kendi içerisindeki blok sistemini kullanarak çok daha rahat bir şekilde yapabilirsiniz bu isteğinizi.
if (allowedto('mgallery_access'))
{
global $sourcedir;
   loadLanguage('Aeva');
   require_once($sourcedir . '/Aeva-Subs.php'); 
   echo '<div id="aeva_pics" style="width: 100%;" overflow="visible">
         <div align="center">'. aeva_listItems(aeva_getMediaItems(0, 5, 'RAND()'), true, '', 0, false, 1). '</div>
      </div>';
}

soulfather

evet buda güzel oldu portal kullanıyorum aslında ama nasıl yapacağımı bilmiyorum kod bilgim falan yok açıklayabilirmisiniz acaba simp portal ile nasıl yaparım onuda denemek isterim.

Evo™

Yönetim > Simple Portal > Bloklar > Nerede çıkmasını istiyorsanı(Üst, Alt, Sağ ve Sol vs) > Blok Oluştur > Galeri'yi seçip daha sonra gerekli ayarları yapıp Blok Ekle demeniz yeterli olacaktır.

soulfather

teşekürkürler sizin verdiğiniz kod cuk diye oturdu daha güzel oldu yani :-)

soulfather

Quote from: Evo™ on February 03, 2013, 04:56:30 AM
Ben sitemde aşağıdaki kodları kullanıyorum. Her sayfada görünmesini istiyorsanız index.template.php dosyanızda uygun bir yerine aşağıdaki kodu ekleyebilirsiniz. Simpleportal kullanıyor iseniz kendi içerisindeki blok sistemini kullanarak çok daha rahat bir şekilde yapabilirsiniz bu isteğinizi.
{
global $sourcedir;
   loadLanguage('Aeva');
   echo '<div id="aeva_pics" style="width: 100%;" overflow="visible">
         <div align="center">'. aeva_listItems(aeva_getMediaItems(0, 5, 'RAND()'), true, '', 0, false, 1). '</div>
      </div>';
}

Arkadaşlar ben bu kodu ekledim güzelde çalışıyor lakin title yapamadım ben buna mesela forum katagorileri başlıkları gibi, Son Resimler diye başlık koymak istiyorum. Haberler gibi bunun için koda ne eklemem lazım acaba...

Evo™

{
global $sourcedir;
   loadLanguage('Aeva');
   echo '
<center><div class="rapbg">Galeri</div></center>
<div id="aeva_pics" style="width: 100%;" overflow="visible">
      </div>';
}

Çok basit olarak böyle birşey sanırım işinizi görebilir. Class olarak ben rapbg yapmıştım kendi sitem için siz kendiniz istediğiniz class'ı atayabilirsiniz.

soulfather

hocam yaptım çok küçük göründü hani bu forum katagorilerinin titleleri gibi nasıl yaparım. resimdeki gibi...

birde bunu ziyaretçilere açamadım kodu ziyaretçi gelince boş gözüküyor title altı. galeri ziyaretçilere açık durumda..

Evo™

<h3 class="catbg">Galeri</h3> şeklinde deneyin tekrar.

soulfather

değiştirdim bu sfer de ufak olarak sol köşesi gelmedi sağ tamam ama. ovala kısım yok nedense

Evo™

Bunu deneyelim hemen kaldırdığınız için siteniz de göremiyorum kodu eksik mi girdiniz yoksa fazla mı.
<div class="cat_bar"><h3 class="catbg"><center>Galeri</center></h3></div>

soulfather

evet bu kod oluyor ama ziyaretçilere gözükmüyor hala onuda halledersek sorun kalmayacak...

Advertisement: