News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Promjena boja pozadine.

Started by armada1987, April 15, 2013, 03:36:37 PM

Previous topic - Next topic

armada1987

Pozdrav, evo ja bih htio na svojoj temi BlackRainv2, promjenit pozadinu u neku drugu boju, i također promjeniti sva slova (koja su po defaultu) zuta isto u neku drugu boju, pa eto ako netko ima najlaksi i najkraci put neka se slobodno raspise :) hvala.

Verzija foruma: smf 2.0.4
Tema: BlackRainv2
Link foruma: http://omsibussimulator.net/index.php
Nije zlato sve sto sja.

KaJzEr 283

Za background index.css linija 21 imas ovakav kod: background-color: #171717
Za font slova takodje index.css linija 4 kod je ovakav:  color: #F1C534 . To je to.  Ako nemas Notepad ++ pa ne vidis linije samo stisni CTRL+F da izbaci search i ukucaj kod koji trazis.

armada1987

#2
E hvala ti budem testirao to, dok si namjestim boje, imam notepad+ :P

Edit: evo to je promjena pozadine , a dali je moguce unutar ovog okvira također promjenit boju? (vidi se razlika pozadina je siva, ovo unutra crno), malo sam trazio tamo ali nisam bas previse nasao (index) za promjenu boja postova sam se snašao.
I također dole u copyright se vidi da ide jedno preko drugoga, to je autuovideoembed mod, i to bi trebalo ili malo spustit, a ako nista onda pobrisat, jer je ruzno ovako kad ide jedno preko drugoga.

eh i sada, birao sam izmedu v2 i v3 ali neznam koji je razlog bio za v2, uglavnom v3 ima bolji meni
(home,forum) i sad ja gledam kako bi mogao to ukombinirati u v2, ako je ikako moguce.
Nije zlato sve sto sja.

KaJzEr 283

Mislis ovo sto je crno unutra to isto moze da se promeni isto je index.css linija 3584 kod je ovakav: background-color: #111111 i samo promenis boju.

armada1987

Mozda si me malo krivo shvatio, ja sam samo htio promjenit sve boje na forumu znaci sve je crno, ja hocu promjenit sve boje http://www.omnibussimulator.de/forum/ kao sto su na ovom forumu, ova kremasta i zuckasta, to je sve, ali ne uspijeva mi bas najbolje.
Nije zlato sve sto sja.

KaJzEr 283

Ok. Kazi mi tacno koji ti sve delovi trebaju pa da ti pokazem.

armada1987

Evo ovako, naravno da nece bit isto kao i ovo, ali takve bi boje htio uklopiti.

Nije zlato sve sto sja.

KaJzEr 283

Ajmo ovako:
Pozadina to sam ti rekao vec gore.
Font slova to sam ti takodje rekao.
Ono sto je u okviru isto sam ti rekao.
Kategorije gde ti pise ono GENERAL i ostalo to je slicica evo putanje: http://omsibussimulator.net/Themes/BlackRainV2_20g/images/catbg.gif
Ono gore gde ti pise welcome putanja: http://omsibussimulator.net/Themes/BlackRainV2_20g/images/titlebg.gif
Gde pise ono kad se izlogujes Please login or register pozadinu mozes promeniti index.css linija 399 kod je ovakav: background-color: #2E2E2E;

Ja ne znam sta vise da ti dam to ti je sve sto imas da izmenis mozda imas jos neke detalje, ako nadjes jos nesto pitaj.

armada1987

može puno ti hvala ja cu pokušat složit to pa ti pokažem, pa mozemo u detalje ako nesto ne stima.
Nije zlato sve sto sja.

KaJzEr 283

Ok, probaj da izmenis pa stavi sliku ovde da vidim kako je ispalo, ako ti fali neki deo kazi.

Branko.

Quote from: armada1987 on April 19, 2013, 03:44:29 AM
može puno ti hvala ja cu pokušat složit to pa ti pokažem, pa mozemo u detalje ako nesto ne stima.

Ispravan put je da na svom računaru rapakuješ tu temu i pogledaš sadržaj images foldera. Vidjećeš koji su sve fragmenti zastupljeni u boji koju mijenjaš a ima ih puno više od navedenih. Kad ih prilagodiš da imaju boju koju želiš onda pređeš na index.css i dotjeraš boje da se uklope s bojom fragmenata. Ovako jedno po jedno obično da loš rezultat. Za ovakve eksperimente je uputnije instalirati sebi forum na računaru i tu testirati sve.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

armada1987

to i radim, imam testni forum i na njemu izradujem novi update za forum, a sad te bas nisam skuzio, bit ce da je prekomplicirano :D
Nije zlato sve sto sja.

Advertisement: