SMF Menu update

Started by Zorro™, May 15, 2013, 03:45:01 PM

Previous topic - Next topic

Zorro™

Zanima me može li se kako u onaj gore primarni menu dodati još neka stavka. Npr. da mi pored Forum stoji i stavka Portal, ali da to ne bude onaj SimplePortal.

.NoName.

ako misliš ovako kao šro je kod mene, to središ u index template... bar sam ja tako sredio. Ne znam kakve su razlike u default temi i toj tvojoj pa ne znam dal bi ti od oka to mogao sredit.
Pogledaj neke module kao što su ovi, možda ti mogu pomoći http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?action=search;basic_search=menu+buttons

Branko.

Quote from: Zvone Boban™ on May 15, 2013, 03:45:01 PM
Zanima me može li se kako u onaj gore primarni menu dodati još neka stavka. Npr. da mi pored Forum stoji i stavka Portal, ali da to ne bude onaj SimplePortal.
Ti već imaš Wordpress kao portal sa karticom za forum. Sad želiš na forumu karticu koja vodi ponovo na taj isti portal ili neki drugi (posebni u okviru foruma)? Od ovoga zavisi šta i kako dalje.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Zorro™

Pa htio bi da imam i link na portal pored ovog što već sada imam u tom meniju. Za sada samo portal iako vjerujem da ću se kasnije još toga sjetiti :D

.NoName.

Ja bih ti mogao pomoći, ali sve te manje razumem :D

Hoćeš da dodaš još stavki menija u ovaj meni što ti je na portalu?

Branko.

Quote from: Zvone Boban™ on May 15, 2013, 03:45:01 PM
Zanima me može li se kako u onaj gore primarni menu dodati još neka stavka. Npr. da mi pored Forum stoji i stavka Portal, ali da to ne bude onaj SimplePortal.
Quote from: Zvone Boban™ on May 16, 2013, 03:23:30 PM
Pa htio bi da imam i link na portal pored ovog što već sada imam u tom meniju. Za sada samo portal iako vjerujem da ću se kasnije još toga sjetiti :D
Da rezimiramo....
1. Na portalu imaš karticu, jezičak, dugme ili "stavku" FORUM koja te s portala vodi na forum
2. Na forumu nemaš  karticu, jezičak, dugme ili "stavku" PORTAL i htio bi je napraviti da te opet vraća nazad na taj isti portal?
Ovo se lako rješava...

Ako je nešto drugo posrijedi, potrudi se da preciznije objasniš. I neka slika sa označenim pozicijama i pratećim tekstom bi pomogla.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Zorro™

Quote from: Branko. on May 16, 2013, 07:20:12 PM
Da rezimiramo....
1. Na portalu imaš karticu, jezičak, dugme ili "stavku" FORUM koja te s portala vodi na forum
2. Na forumu nemaš  karticu, jezičak, dugme ili "stavku" PORTAL i htio bi je napraviti da te opet vraća nazad na taj isti portal?
Ovo se lako rješava...

e to :)


sima1

Evo jednostavno i ja imam integraciju wordpressa i smf  source/subs.php otvori i nadji ovaj kod
         'forum' => array(
            'title' => $txt['forum'],
            'href' => $scripturl . '?action=forum',
            'show' => true,
            'sub_buttons' => array(
kopiraj taj kod jos jednom  i prepravi da izgleda ovako

         'portal' => array(
            'title' => $txt['portal'],
            'href' =>  $url= 'link tvog portala',
            'show' => true,
            'sub_buttons' => array(

.NoName.

Al ga zakomplikovašte.
Evo jedno jednostavno pitanje.
Treba li ti stavka menija na portalu ili na forumu?

Zorro™


Branko.

Quote from: Zvone Boban™ on May 19, 2013, 05:03:20 AM
Na forumu
Quote from: sima1 on May 17, 2013, 03:11:22 PM
Evo jednostavno i ja imam integraciju wordpressa i smf  source/subs.php otvori i nadji ovaj kod
         'forum' => array(
            'title' => $txt['forum'],
            'href' => $scripturl . '?action=forum',
            'show' => true,
            'sub_buttons' => array(
kopiraj taj kod jos jednom  i prepravi da izgleda ovako

         'portal' => array(
            'title' => $txt['portal'],
            'href' =>  $url= 'link tvog portala',
            'show' => true,
            'sub_buttons' => array(

Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Zorro™

Quote from: Branko. on May 19, 2013, 05:35:44 AM
Quote from: Zvone Boban™ on May 19, 2013, 05:03:20 AM
Na forumu
Quote from: sima1 on May 17, 2013, 03:11:22 PM
Evo jednostavno i ja imam integraciju wordpressa i smf  source/subs.php otvori i nadji ovaj kod
         'forum' => array(
            'title' => $txt['forum'],
            'href' => $scripturl . '?action=forum',
            'show' => true,
            'sub_buttons' => array(
kopiraj taj kod jos jednom  i prepravi da izgleda ovako

         'portal' => array(
            'title' => $txt['portal'],
            'href' =>  $url= 'link tvog portala',
            'show' => true,
            'sub_buttons' => array(


Toga nema u tom fajlu :/

Branko.

Nađi u folderu Sources svoj Subs.php, iskopiraj i zakači ga ovdje. Naći ćemo mi i dodati. Poslije ga samo ubaci umjesto postojećeg. Obavezno iskopiraj tačan url do portala i napiši ovdje.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

sima1

Mora da bude skini notepad++ zatim otvori ftp i prati ovu putanju /forum/source/subs.php njega skini i otvori u notepadu daje uradi kako sam ti napisao ako se ne pojavi u meniju Portal  moras dodati txt
/themes/default /languages/tvoj jezik

Zorro™

Quote from: Branko. on May 20, 2013, 04:10:13 PM
Nađi u folderu Sources svoj Subs.php, iskopiraj i zakači ga ovdje. Naći ćemo mi i dodati. Poslije ga samo ubaci umjesto postojećeg. Obavezno iskopiraj tačan url do portala i napiši ovdje.

Rado, ali ne može toliko znakova stati u post :(

Zorro™

Evo nešto :)

'home' => array(
'title' => $txt['home'],
'href' => $scripturl,
'show' => true,
'sub_buttons' => array(
),
'is_last' => $context['right_to_left'],
),

Skipper.

Ostavi u atačmentu u narednom postu ;)
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Zorro™


Skipper.

Gde hoćeš da ti stoji portal (na početku, u sredini, na kraju...) i daj tačan url.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Advertisement: