News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Promjena boje slova Thread-a

Started by SATmax, May 23, 2013, 11:21:33 AM

Previous topic - Next topic

SATmax

Pozdarav.

Kako promijeniti boju naslova Thread-a kao na slici 2? Trenutno na forumu je kao na slici 1. Znam samo da je izvodljivo jer ima na nekim od foruma to već odradjeno.

Unaprijed hvala na pomoći.

Pozdrav.

Swarog

#1
Odeš u Administraciju i pod Forumi imaš opciju Izmeni pa pod Puno ime pišeš

<font color=#FF0000>TEKST</font>

Da bi izmjenio boju potrebno je da mijenjaš #FF0000 u neki drugi Color Code

Evo ti link gdje možeš da učiš o HTML-u i tu su ti kodovi za boje
http://www.w3schools.com/html/html_colors.asp
  

SATmax

Hvala Swarog. Funkcionira na taj način.


Branko.

Quote from: SATmax on May 23, 2013, 02:38:40 PM
Hvala Venera ali taj mod imam odavno instaliran ali ne mogu izmijeniti naslov Threada kao na slici 2. Ima li neko drugo rješenje ?

Instalirao si neki mod i opet praviš ručne izmjene? Sve to rješava  ColorizeBoards
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Swarog

Nema na čemu. A ti si iskoristio crvenu boju koja je već postavljena u kodu a dao sam ti link gdje imaš kodove i drugih boja pa samo zamijeniš broj pa tako možeš da ti naslovi podforuma budu različitih boja.
  

SATmax

Quote from: Branko. on May 24, 2013, 07:50:16 AM
Quote from: SATmax on May 23, 2013, 02:38:40 PM
Hvala Venera ali taj mod imam odavno instaliran ali ne mogu izmijeniti naslov Threada kao na slici 2. Ima li neko drugo rješenje ?

Instalirao si neki mod i opet praviš ručne izmjene? Sve to rješava  ColorizeBoards

Hvala Branko na pomoći ( Respeckt kao i uvijek za pomoć ! ) ali sam zadnji puta sa parsiranjem zeznuo stvar pa nebih opet isto ponavljao obzirom da mod nije za SMF 2.0.4 verziju foruma na kojem je podignut moj.
Parsiranje mi nije jača strana :)

Problem je riješen i hvala svima na pomoći. Respeckt.

SATmax

Quote from: Swarog on May 24, 2013, 08:30:30 AM
Nema na čemu. A ti si iskoristio crvenu boju koja je već postavljena u kodu a dao sam ti link gdje imaš kodove i drugih boja pa samo zamijeniš broj pa tako možeš da ti naslovi podforuma budu različitih boja.

Skužio sam Swarog sa HTML bojama u fontu. Ipak sam odabrao samo žutu i crvenu jer mi najljepše figuraju uz default temu foruma.  Nego kako još smanjiti malo veličinu fonta ?

Branko.

Quote from: SATmax on May 24, 2013, 12:49:11 PM
Hvala Branko na pomoći ( Respeckt kao i uvijek za pomoć ! ) ali sam zadnji puta sa parsiranjem zeznuo stvar pa nebih opet isto ponavljao obzirom da mod nije za SMF 2.0.4 verziju foruma na kojem je podignut moj.
Parsiranje mi nije jača strana :)

Problem je riješen i hvala svima na pomoći. Respeckt.

Parsiranje njie babaroga inače ne bi stajalo kao opcija na oficijelnim mod stranicama. Što se tiče primjene html-a, autori SMF-a su na dosta mjesta naglasili gdje se može (ili preporučuje) njegova upotreba. Negativnih ocjena o ovakvoj ( i sličnoj) primjeni imaš "na kilo" na english supportu, a pisali su ih respektabilni članovi SMF tima. Ako ti što pomaže i nije ti toliko hitno, mogu ja probati taj mod na smf 2.0.4 i smf default temi.

BTW. Ovo sa bojama, fontovima, sjenčenjem i ostalim glupostima sam poodavno probao i nisam bio zadovoljan.  ;)
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Swarog

Promjena boje fontovima kod mene na verziji 2.0.4 radi bez problema, možda je pravilo probleme na starijim verzijama a ne vidim zbog čega bi.

SATmax ako hoćeš da promjeniš font i veličinu onda ubaci ovaj kod

<p><h1 style="font-family:broadway;font-size:18pt;color:white; text-shadow: 2px 2px 2px #606060;">NEKAKAV TEKST</h1></p>

promjeni ime fonta koji hoćeš, veličinu fonta i boju a ako nećeš shadow onda možeš da umjesto 2 staviš 0 ili da izbrišeš taj dio koda

<p><h1 style="font-family:broadway;font-size:18pt;color:white;">NEKAKAV TEKST</h1></p>

to je to, ako budeš imao problema uvijek možeš da vratiš na default
  

SATmax

Zahvaljujem Swarog. Poigrat ću se malo sa izmijenom veličine fontova.

Swarog

Pazi da ne staviš prevelik font, možda ti neće izgledati kako treba pa ga u tom slučaju samo smanji :)
  

Advertisement: