SMF 2.0.5 Kritik Güvenlik Yaması Yayımlandı

Started by Antes, August 12, 2013, 08:54:19 PM

Previous topic - Next topic

Antes

Simple Machines Forum, SMF 2.0 için gelecek güvenlik yamasını duyurmaktan memnuniyet duyar.

Forum güvenliğinizden emin olmak adına lütfen gecikmeden SMF 2.0.5 sürümüne geçiş yapınız. Bu açık 1.1.x serisini etkilememektedir.

Eğer 2.0.4 kullanıyorsanız paket yöneticisi üzerinden forumunuzu 2.0.5 sürümüne güncelleyebilirsiniz. Güncelleme bilgisini Yönetici panelinizde görebilirsiniz ve paket yöneticisinde sorunsuzca indirip yükleyebilirsiniz.

Eğer güncelleme hakkında bilgilendirme almadıysanız, lütfen Yönetici panelinizden (Yönetim > Bakım > Zamanlanmış Görevler)  "Simple Machines dosyalarını al" zamanlamış görevini çalıştırınız.
Aynı zamanda 2.0.4 için customization sitesinden (http://custom.simplemachines.org/upgrades/) smf_patch_2.0.5.tar.gz güncellemesini indirip paket yöneticisi üzerinden yükleyebilirsiniz.

Eğer daha eski bir SMF sürümü kullanıyorsanız, indirme sayfasından edineceğiniz large (geniş) güncelleme paketi ile forumunuzu güncelleyebilirsiniz, not bu tüm yüklü eklentilerinizi kaldıracaktır, yukarıda anlatıldığı gibi yama yapmanız önerilir.

Her zaman olduğu gibi wiki üzerinde daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz:
upgrading
patching

Bu güncelleme için destek herkes için mevcuttur ve sadece gerekli bölüm altında verilecektir. (İngilizce olarak destek almak isterseniz: http://www.simplemachines.org/community/index.php?board=147.0) -- Lütfen bu konuyu destek için kullanmayın.

Charter üyeler bilet ile destek alabilirler.

Mod sitesinde paketi göremiyorsanız : http://custom.simplemachines.org/mods/downloads/smf_patch_2.0.5.tar.gz


Colin

"If everybody is thinking alike, then somebody is not thinking." - Gen. George S. Patton Jr.

Colin

Alpay


fatyhxd41

Teşekkürler ancak paket yöneticisinden güncellemeye kalkışırken şöyle bir hatayla karşılaştım.

QuotePaket Yüklenirken Hata Oluştu
Paket yüklenirken en az bir hata oluşmuştur. Yedek almadıysanız yükleme işlemine devam etmemeniz önerilir. Bu hatanın nedeni yüklemek istediğiniz paketin forum'unuzda yüklü olan başka bir paketle çakışması, paketteki bir hata, paketin sorunsuz çalışması için sizde yüklü olmayan başka bir pakete ihtiyaç duyması veya paketin SMF'nin farklı bir sürümü için yazılmış olması olabilir.

smf_2-0-5_patch.xml dosyasında Modifikasyon inceleme hatası veriyor.


greSS

Bilgi için teşekkürler. Sorunsuz olarak güncellendi....
corumlu recep

acaba 2.0.4 te güvenlik açığı vb. sorun mu çıktı, yoksa olağan/olması gereken bir güncelleme mi? eğer 2.0.4 te bir sorun çıktıysa nasıl bir sorun ve site için bir sorun oluşturur mu. ayrıca bu güncellemenin içinde 2.0.4 e ek olarak yeni bir özellik gelecek mi. mesela yeni mesaj editörü/alanı gibi ufak güncellemeler...

bolubeyi61

2.0.4 ten 2.0.5 ya da daha sonra olması muhtemel 2.0.5 ten 2.0.6 güncellemesinde ek özellik gelmez. Tespit edilen güvenlik açıkları bu güncellemelerle kapatılmakta. Güncellemeye neden güvenlik açığının ne olduğunu güncelleme paketini inceleyerek anlamaya çalışabilirsiniz. Şimdiye kadar yapılan güvenlik güncellemelerinde ayrıntılı bilgi verilmedi. Yeni özellikler 2.0.x den 2.1 ya da 3.0 sürüme geçildiğinde gelecektir.

corumlu recep

2.0.5 patching güncellemesini yüklediğim zaman şu an sitede kurulu olan modları yeniden kurmak zorunda kalır mıyım? kurulu olan modlarda bi değişiklik olur mu acaba.

Antes

Quote from: corumlu recep on August 21, 2013, 06:03:06 AM
2.0.5 patching güncellemesini yüklediğim zaman şu an sitede kurulu olan modları yeniden kurmak zorunda kalır mıyım? kurulu olan modlarda bi değişiklik olur mu acaba.

Hayır olmaz.


Advertisement: