News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

SMF 2.1 Beta 1 Yayımlandı

Started by Antes, November 21, 2014, 10:43:32 AM

Previous topic - Next topic

Seyit replikacep.com

daha beta 2 mi çıkacak işimiz cok  10 yıl sonra rc  sürümü çıkar o zaman

ücretli olsa  şimdiye çıkmıştı  ÜCRETLİ OLMASI EN İYİSİ BENCE  en aşa  lisansı 100 tl olacak

NoPasaran

Quote from: Replikacep on April 14, 2015, 05:28:04 PM
daha beta 2 mi çıkacak işimiz cok  10 yıl sonra rc  sürümü çıkar o zaman

ücretli olsa  şimdiye çıkmıştı  ÜCRETLİ OLMASI EN İYİSİ BENCE  en aşa  lisansı 100 tl olacak

SMF eski heyecanını yitirmiş bir sistem olarak kaldı bence..

Ben xenforoya geçtim valla. Ücretini verdim , kafam rahat.

SMF de özlediğim tek şey hızlı idi. Bu biraz daha ağır ama çok gelişmiş
kralkartal.net SMF 2.0.8

bixici

Arkadaşlar yeni forum (SMF 2.1 Beta 1 ) kurulumu yaptım. Fakat adı üzerinde beta olduğu için eksikleri var. Henüz bu sürüm için eklentiler yok. Mail gönderim özelliği çalışmıyor. Üyelik için üyelere mail gitmiyor. Buda sorun yarattı baya. Acemilik yaptım beta yükledim. Bu sürüm üzerinde baya data girişide yaptım.

Şimdi sizden öğrenmek istediğim girdiğim dataları kaybetmeden kararlı sürüm olan SMF 2.0.9 sürümüne geri dönebilir miyim?

Antes

Hayır. (yedek açabilirsiniz).

bixici

Quote from: Antes on April 20, 2015, 09:03:14 AM
Hayır. (yedek açabilirsiniz).

Yedek açabilirsin derken nasıl olacak. Konuyu biraz daha açar mısın rica etsem. En mantıklı çözüm nasıl olur bu durumda?

Antes

SMF 2.1'i kararlı sürüme geçene kadar kullanmamak.

bixici

Peki 2.1 çıkınca yükseltme işlemi sorunsuz olacaktır değil mi?

Antes

Quote from: bixici on April 20, 2015, 02:16:03 PM
Peki 2.1 çıkınca yükseltme işlemi sorunsuz olacaktır değil mi?

Evet.

darkblack323

Çalışmalar ne aşamada. Öngörülen bir tarih var mı?

Emre A.

Kurulum sonrası hata: Ekte (Bu hiç bir ayar yapmadan, kurulum bittiğinde alınan hata.) Ben düzelttim fakat, bilmeyenler düzeltebilir mi o meçhül :) bu iletiyi göndermemin nedeni; Antes yöneticilere bildirsin.

Seyit replikacep.com

Bu 2.1 cikmaz bu gidisle okadar cok proplemi varki cozmeleri yillar alir bence

Engellioto

Sürümün uzun zaman sonra çıkması aslında dert değil önemli olan burada temiz sorunsuz günün şartlarına uygun şekilde çıkması çok önemli. Ben şahsen sabırsız bir şekilde asıl sürümün yayınlanacağı anı bekleyenlerin başındayım. Artık eski sistemden sıkıldım çünkü :)

herteldeneposta

arkadaşlar. işe girmemden dolayı 2 yıldır smf ile ilgilenememiş ve takip edememiştim. şimdi baktım beta sürüm çıkmış. duygulandım gerçekten. smf den başka forum sistemiyle uğraşmadım 5 yıl. inş. daha iyi olur. hemen bir free host açtım. şu an ftp ye atıyor. merakla kurcalayacağım. Kurulumda üyelik adımı şifremi v.s. belirledim. İleri ye tıkladım forum açılmadı. Şu hatayı verdi:
Parse error: syntax error, unexpected T_FUNCTION in /home/a8001452/public_html/smf_2-1_beta1_install/Sources/QueryString.php on line 627

cee山

Quote from: herteldeneposta on May 08, 2015, 03:04:48 AM
arkadaşlar. işe girmemden dolayı 2 yıldır smf ile ilgilenememiş ve takip edememiştim. şimdi baktım beta sürüm çıkmış. duygulandım gerçekten. smf den başka forum sistemiyle uğraşmadım 5 yıl. inş. daha iyi olur. hemen bir free host açtım. şu an ftp ye atıyor. merakla kurcalayacağım. Kurulumda üyelik adımı şifremi v.s. belirledim. İleri ye tıkladım forum açılmadı. Şu hatayı verdi:
Parse error: syntax error, unexpected T_FUNCTION in /home/a8001452/public_html/smf_2-1_beta1_install/Sources/QueryString.php on line 627
Kurulumda bir sıkıntı olmaması lazım.Size tavsiyem  google wamp server yazın ve indirin ve pcnizde kullanabiliceğiniz hostunuz olsun ve sadece siz görebilirsiniz.Daha ayrıntılı bilgi için google  lamp nedir ? yazabilirsiniz.

herteldeneposta

Tamam cemo kardeş. Deneyeceğim inş. Sağol.

cee山

Quote from: herteldeneposta on May 08, 2015, 03:04:43 PM
Tamam cemo kardeş. Deneyeceğim inş. Sağol.
Şimdi baktımda lamp -Linux Apache Mysql php oluyor siz  - Windows için Wamp aratın  - Windows - Apache - Mysql - Php Kusura bakmayın nasıl hata yaptık ise :P

herteldeneposta

Orhan baba "hatasız kul olmaz" demiş ve düşmeden de kalkamayız(bu bana ait). :)
wampserver indirim win7 32bit olan bilgisayarıma kurdum. Smf 2.1 sürümünü install aşamasına geçtim. sanırım veritabanı bilgilerini yazdıktan sonraki aşamada install.php için izin istedi. install.php ye sağ tık, özellikler den salt okunuru işaretleyip çıktım. burası oldu. forum kurulduktan sonra index.turkish-utf8.php de karakter kodlaması hatası verdi. anasayfa göstermedi.

şu kısım
$txt['welcome_guest'] = Hoşgeldiniz, <strong>%1$s</strong>. Lütfen <a href="%3$s" onclick="%4$s">giriş yapın</a>.;

Hoşgeldiniz başında ' ve </a> sonunda ' yok.
Başka bir kurulum sorunu yaşamadım. Kurcaladım. Gayet güzel olmuş. Profil ve panel menülerini sol tarafa alamadım. Üstten açılır menülü bu sanırım.
Free hostta denediğim de ise şu hatayı verdi adres: http://herteldneeposta001.webege.com/smf_2-1_beta1_install/ [nofollow]
Hata: Parse error: syntax error, unexpected T_FUNCTION in /home/a8001452/public_html/smf_2-1_beta1_install/Sources/QueryString.php on line 627

İstersen localde tekrar kurulum dener, her aşamasının resmini çekip buradan veririm. Beta olmayan KARARLI sürümü çıktıktan sonra forum açmayı düşünüyorum. Kolay Gelsin.

Alpay

Beta 2 de ne yenilikler var @Antes ? :)

Antes

Quote from: Alpay on June 07, 2015, 06:10:38 AM
Beta 2 de ne yenilikler var @Antes ? :)

Changelog yazılınca yazarım buraya, tam hatırlamıyorum :P, beta3 ile bi kaç özellik daha gelecek.

Seyit replikacep.com

Smf nin sosyal ag benzeri yapisida olmasi lazim aslinda sadece forum olarak kalmamasi gerekiyor sadece frum olmasi cok gelismesini etkilemiyor biraz facebook tarzi olabilmesi smf icin cok buyuk bir farklilik yaratabilir
Benim kanatim bu

Advertisement: