News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

htaccess Pretty URLs przyjazne linki

Started by krzysiekj24, July 14, 2016, 06:57:12 AM

Previous topic - Next topic

krzysiekj24

htaccess Friendly URLs

Witam mam forum SMF chciałbym jak w temacie mieć "przyjazne" linki w adresie strony.
Dla przykładu zamiast :

index.php?topic=4.0

mieć:

wedkowanie-w-morzu-spinning-wedkarstwo-morskie/

Mam nadzieję że dzięki temu i tematy mojej strony pojawią się kiedyś w wynikach wyszukiwania.

Zainstalowałem Pretty URLs.

W teorii poprawnie wyświetla działy forum i tematy.
Problem pojawia się gdy, chce napisać odpowiedź w jakimkolwiek temacie. Pojawia się wtedy:

W przeglądarce firefox:

Nieprawidłowe przekierowanie

Firefox wykrył, że serwer przekierowuje żądanie tego zasobu w sposób uniemożliwiający jego ukończenie.

Problem ten może się pojawić w wyniku zablokowania lub odrzucenia ciasteczek.

Natomiast w chrome:


Ta strona internetowa zawiera pętlę przekierowań.ERR_TOO_MANY_REDIRECTS/index.php?topic=105.new#newspowodowała zbyt wiele przekierowań. W rozwiązaniu problemu może pomóc usunięcie plików cookie tej witryny lub zezwolenie na pliki cookie innych firm. Jeśli to nie pomoże, prawdopodobnie jest to błąd konfiguracji serwera, a nie problem z komputerem.


...mimo tego błędu odpowiedź zostaje dodana jak się odświeży stronę.
Błąd nie występuje jak w modzie Pretty Urls odznaczam :
Rewrite Topic URLs
jednak wtedy tylko mam w adresie zmieniane rozdziały forum na przyjazne linki natomiast w tematach już nie.
Zdaję sobie sprawę że jest to modyfikowane w htaccess jednak nie znam się na tym i nie wiem jak zrobić by i również przyjazne linki były wyświetlane w moich tematach.

Zależy mi aby w przyszłości tematy w takiej formie były indeksowane przez google.
Czy moga państwo podpowiedzieć co można by było zrobić?

pozdrawiam serdecznie

Advertisement: