News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

DİZAYN TURKO ( www.dizaynturko.com )

Started by Sinan ANDIRMAN, December 22, 2016, 05:00:09 AM

Previous topic - Next topic

Sinan ANDIRMAN

Orjinal ve özgün projem olan dizaynturko.com tekrardan sizlerle..

DİZAYN TURKO ( http://www.dizaynturko.com ) orjinal php diliyle yazılmış sql entegrasyonlu bir Türk yazılımıdır. Joomla ve Wordpress benzeri yabancı scriptler yerine Türk yazılımcılığına destek amacıyla kurulmuş bir portaldır. Versiyon geliştirmesinden sonra inşallah script olarak paket yazılım paylaşımı da olacaktır. Web site yapım hizmeti de vermekteyiz. Destekleriniz için şimdiden teşekkürler.
Saygılarımla,
Sinan Andırman

Snrj

Başarılar böyle türk yapımı projelerin çoğalması temenisiyle
İnşAllah istediğiniz derecede güzel ve popüler bir yazılım olur

Antes

Bence siz bu yazılımı hobi olarak sürdürün. Vasat bir UI. 1995'den kalma bir tasarım, CSS3'den bi haber çekirdek ve en güzelide IE5 desteği herhalde...

Açıkçası, "© 2016 Dizayn Turko - Dizayn Turko Portal, en iyi 1280*768 çözünürlükte görüntülenmektedir.", ben bu yazıyı en son gördüğümde IE5 veya 6 kullanıyordum. Ekran türleri ve çözünürlükler çok hızlı değişiyor ve şu anda en ucuz BİM laptopları bile 1366x768 çözünürlük ile çalışıyor, onu geçtim bi çok kullanıcı artık FullHD görüntüde çalışıyor, buna karşılık sizin çözünürlük sınırı koymanız çok kötü bir durum.

Türklüğü/Türkçülüğü fırsat gibi kullanmanız ayrı bir çağ dışı zihniyettir. SMF'de Türk yapımı değildir fakat dünyanın her köşesinden içeriğine bir katkı vardır. Yerli malı safsatalarını bırakında serbest piyasaya uyum sağlayın, keza sunduğunuz ürünün piyasa ile rekabet edecek hiç bir yanı olmadığı açıkça görülmektedir.

Kolay gelsin.

Snrj

Antes belki arkadaş yeni başlamıştır tasarıma niye hemen gömdün yaw :D
türk yapımı projelerin olmama sebebide yapılanların ufak görülmesi iyi kötü bir yerden başlamak lazım
bu arkadaşta bi yerden başlamış işte kendinide yazılımıda bir süre sonra geliştirir
smf kullanmakla alakalı olayı türkçülük olayına bağlamansa bence bir yanlış
arkadaşı tanımam etmem ama zaten smf ye karşı olsa buraya gelip bu konuyu açmazdı ve sitesinde smf forum olmazdı bence senin canının sıkkın anına geldi :D

Antes

WP & Joomla gibi yazılımlarda da Türk arkadaşlar var. Mevzu şu, piyasayı milliyetçilik ile etkilemek bana çok iğrenç geliyor. Açıkça bana şunu bağırıyor şu anda bu proje, "bizde bi numara yok ama Türk yapımıyız".

Benim elime belki ayda en az 2 proje geliyor, yapalım mı, yapabilir miyiz diye soruluyor. Önce bi piyasaya bakmak lazım onlar ne yapıyor, nasıl yapıyor, sonra kendimiz ne sunabiliriz ona bakmak lazım... Siz piyasanın sunduğundan daha iyisini sunamayıp insanların milli duygularını sömürüye yönelirseniz, kusura bakmayın ama ben sizi onu bunu acımadan gömerim.

Önce ortaya piyasa ile rekabet edebilecek bi ürün koyun sonra pazarlamasını yapın. Bu ülkede her iş neden tersinden yapılıyor ben 26 yıldır anlayamadım.

Snrj

ne diyeyim sende haklısın
Bence herkes Haklı :D
Neyse olay büyümeden ben kaçayım :P

cee山

Mantık güzel eski Mkportal gibi.Ama Antes hocanın dediği gibi piyasaya yeni sistemlere ayak uydurmak gerekebilir.

- Benim düşüncem böyle projelerin çok olması ve Wordpress Joomla gibi sistemlerin çoktan bu diyarı kapması söz konusu.Şirketler vs.. artık uğraşmak istemiyor direk Wordpress yükleyip plugin ile her şeyi halletme arzusu var.Daha geçen gün iş ilanlarına bakarken adam artık :D php bilen demiyor wordpress kullanabilen diyor.Gerisini siz düşünün.

- Gelişme noktasında size büyük yararlar sağlıyabilir.Ama bence Nodejs ile mini script yazmanız daha yararlı olur gibime geliyor.

-http://yootheme.com/pro/  örnek olarak şuna bir bakın. :) Taklit edebiliriz bence. Ve şuna http://gantry.org/ bu wordpress ve joomla için interaktif hızlı bir panel sistemi veriyor.Böyle bir geliştirme yaparsanız daha yararlı olucaktır.Bizde acizane katkı yapabiliriz.

İyi Günler İyi Çalışmalar

tarantula901

Çok eskiklikleri var yolun başındasınız ancak paylaşmadan önce biraz değil çok düşünmeniz gerekirdi. Her eleştiri sizin gelişmenize olanak verir umarım.

Ben herşeyi geçtim şu zamanda masaüstünü geçen mobil cihazlar ve sitenizin mobil cihazlara uyumlu olmaması benim için büyük bir eksi.

ℓσяєиz

Uzun bir aradan sonra bir bakiyim diye girdim eski dostları görmek beni mutlu etti :)
@SinanANDIRMAN projen de yapabileceğim bir destek olursa özel mesajdan iletebilirsin kodlama sunucu vs destek verebilirim.

iyi çalışmalar

Barış Dokumacı

MY THEMES

The greates enemy will hide in the last place you would ever lock..

bolubeyi61

Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Advertisement: