spinabifidaturkey.com - spina bifida, hidrosefali

Started by bolubeyi61, November 17, 2013, 01:53:39 AM

Previous topic - Next topic

bolubeyi61

    Site: http://www.spinabifidaturkey.com

    Bazı site parametreleri:
    Sınırlı bir içeriğe sahip ve hedef kitlesi düşük bir site için sanırım kabul edilebilir değerler.
       
        Sitenin Amacı:
        Sitemiz doğumsal bir kusur olan spina bifida ve spina bifidanın neden olduğu sekonder hastalıklardan muzdarip olan aileleri bir araya getirip, birbirlerinin bilgi ve tecrübe birikiminden faydalanmalarını sağlamak ve sitemiz sayesinde sitemize ulaşabilen insanları spina bifida hakkında bilgilendirerek bundan böyle spina bifidalı doğumların önlenmesine katkıda bulunmaktır. Sitemizde spina bifida haricinde çok sınırlı bir içerik bulunmaktadır. Sitemizi genel forum sitesi görünümüne sokabilecek  içeriklerden şiddetle kaçınıyoruz.

        Sitenin yaşı: 7

        Sitenin Tasarımı:
        Site alt yapısı ilk kurulduğunda bir kaç html sayfadan ibaret idi. Daha sonraları ccportal, smf + mkportal, smf + tiny portal denemeleri oldu. Şu an sitemizin alt yapısını smf forum sistemi oluşturuyor. Smf forum sistemimiz simple portal gibi değişik paket ve manuel modifikasyonlar ve birçok html sayfa ile desteklenmiştir.

        Hedef kitlemiz: Sitemiz konusu ve içeriği itibarıyla toplumda çok sınırlı bir kesime hitap etmektedir. Hedef kitlemiz öncelikli olarak spina bifidadan muzdarip insanlardır. Hedef kitlemize ulaşmada bir problem yaşamıyoruz. Spina Bifida anahtar kelimesiyle yapılan google aramasında ilk bir ya da iki sırada çıkmaktayız.

        Eksiklerimiz:
        Sitemiz çok sık aralıklarla görsel ve içerik olarak güncellenmektedir. Kodlamada bir problem yaşamıyoruz. Fakat güncellemeler sırasında grafik işlerinden profosyonel bir yardımcımız olmadığı için sıkıntılar yaşıyoruz. Zaman zaman destek sitelerinden grafik isteklerimiz oluyor. Bize yardımcı olabilecek bir grafiker olduğunda sitemizi daha görsel bir hale getirebilmek mümkün olacaktır.

        Sitemizin kendi yazılımı yoktur. Smf forum sistemi kullanılmaktadır. Bakalım bizi nereye kadar götürecek? İlerleyen zamanlarda sitenin alt yapısında kendi yazılımımızı oluşturup smf ile desteklemeyi düşünüyoruz. Ancak kendi yazılımızla daha başarılı olacağımız kanaatindeyiz.

http://spinabifidaturkey.com - 17.11.2013 Tarihli Site Analiz Raporu:

Google Pagerank: 3
Google Indexi: 130.000
Google Görsel Indexi: 5.220
Google Backlink: 3
Alexa Dünya Sırası: 193.335
Alexa Ülke Sırası: 3.968
Alexa Backlink: 82
Yandex Index: 22.770
Dmoz Kaydı: yok
Domain Yaşı: 7 yıl 2 ay
Site Lokasyonu:  Birleşik Krallık
Detaylı Bilgi: http://wmaraci.com/site-analizi/spinabifidaturkey.com


        gtmetrix puanımız:
       


        tools.pingdom.com puanımız:
       


Bölüm kurallarına göre default tema kullanan sitelerin tanıtımı yapılamıyormuş ama sitemizde editli default tema kullanılmaktadır. Bu nedenle kullandığımız tema default temayı hiç andırmıyor. Editli default temaya yeni bir isim verip kullanmadık. Sanırım bir sıkıntı olmaz. Sitenin tasarımı tamamen bana aittir.

Her geçen gün daha iyiye daha güzele inşallah.

otry

ben de şöyle bir site ile karşılaştım hxxp:yasakgazete.com [nonactive]
sitede yer alan reklam sayısı çok fazla ben nasıl yapabilirim bunu ?

Advertisement: