News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

core.xxxx dump fajlovi

Started by ppedja, March 07, 2019, 06:54:57 AM

Previous topic - Next topic

ppedja

Od pre nekoliko dana public_html/forum folder mi se puni dnevno sa po ~150 ovakvih fajlova, svaki oko 20mb, ukupno oko ~3gb.
To su dump fajlovi kada padne neki php na serveru.
Kontaktirao sam podršku hosta, razmenili 2-3 mejla za 2-3 dana, tražio sam da urade debug jednog od tih core fajlova i vide koji php/skripta pravi problem, i kažu između ostalog:

"Na serveru smo Whitelistovali jedno pravilo za koje smo utvrdili da je blokirano od strane servera jer je server isto prepoznao kao nebezbedno. Nismo sigurno da li je ovo pravilo uticalo na to da se generišu core fajlove. "

"Sajt se nalazi na deljenom serveru koji nije podležan promeni vrednosti memory_limit. Trenutna vrednost na serveru je 128M. Na serveru je aktivan php handler SuPHP."

"Proverom par core fajlova vidimo da su povezani sa skriptom /home/skodafor/public_html/forum/cache/data_71cbb11ca9131f834826eef3bf41749e-SMF-modSettings.php nismo u potpunosti sigurni da li je navedena skripta problem, ono što vidimo svakako da se vreme njenog modifikovanja približno vremenu kreiranje dump core."

Core fajlove za sada brišem, jer imam limit od 6gb na hostu. Problem i dalje postoji.
Ima li neko iskustva, šta raditi? Hvala.

Dzonny

Pozdrav.

Malo su te otkantali ljudi iz podrške, ili nisu stručni. Briskanje tih dump fajlova je samo privremeno rešenje, a kako pretpostavljam da ti je to shared hosting ti svakako ne možeš otkriti i rešiti problem sam.
Sumnjam da je ModSettings fajl problem, ali pregledaj ga za svaki slučaj i proveri da li je sve sa njim ok. Ako si siguran da jeste, mogu i njega Whitelistovati.

ppedja

Hvala ti proveriću, mada ne znam tačno šta da gledam :-)

Prebacili su mi sajt pre 15 dana (bez obaveštanja) na novi server, međutim smf se "šlogirao" i pretumbao sve živo na portalu.... ja to javim hostu i pretpostavim da je to zbog druge verzije php-a?
Oni odmah prebace sajt isti taj dan ponovo na neki treći server koji ima istu verziju php-a kao na onom na kome je i bio do tada.
Znači za 24h forum/sajt je promenio 3 servera.
Sada je php 5.6.30 a nisam siguran da je taj bio i ranije.
Šta su oni radili, pojma nemam. Uglavnom par dana posle toga su počeli ovi core.xxxx fajlovi da se množe.

Nikakav mod nisam instalirao u međuvremenu, u cpanelu kreirao sam jedan dan sub-domain i obrisao ga odmah, ne znam da li to ima neke veze, ali taj dan su počeli core fajlovi da se množe. Ne mogu ničeg drugog da se setim da sam menjao...

Do koje verzije php- može smf 2.0.15 da radi stabilno?
Šta još od podešavanja na shared serveru može da smeta smf-u?

Dzonny

Koju verziju SMF-a koristiš?
Ukoliko si na 2.0.14+ verziji, php verzija može ili i na 7.

Kreiranje subdomena ne treba da uzrokuje formiranje dump fajlova, svakako. To što su te premeštali sa servera na server je verovatno jer su skontali da verzija php-a (ili nečega) ne odgovara softveru koji koristiš :)

Znači kako god okreneš pošto si na shared hostingu, a sve ti je "čisto" na serveru, trebao bi kontaktirati podršku oko rešenja problema sa dump fajlovima.

ppedja

Koristim 2.0.15 napisah gore...
ne znam zašto mi se onda prilikom selidbe na novi server duplirala početna stana (simple) portala i svi elementi se deformisali (levi stubac se prošrio na ceo ekran itd...) šta tu može da bude uzrok ako nije php?
Doduše kada sam isključio simple portal, sam forum je mislim radio ok. znači da moj simple portal ima neki bag?
Na šta još na serveru (sql, pearl...??) treba da obratim pažnju da bi smf 2.015 radio bez problema?

ppedja

U "Admin-podešavanje servera" je ovako: keširanje - nivo 1 keširanja.

Kada isključim ovo keširanje (bez keširanja), core.xxxx fajlovi se NE kreiraju !!! Može li smf bez keširanja da radi ok, stabilno, dovoljno brzo? (probao par sati, čini mi se da je sve ok)
Šta može da bude problem (kod hostinga?), u vezi keširanja?

Tu još stoji i ovo:

SMF podržava keširanje upotrebom akceleratora. Trenutno podržani akceleratori:

   APC
   eAccelerator
   Turck MMCache
   Memcached
   Zend Platform/Performance Suite (Not Zend Optimizer)


Keširanje radi najbolje ako imate PHP preveden sa jednim od navedenih optimizera, ili je memcache dostupan. Ako nemate ni jedan instalirani optimizer SMF će napraviti osnovno keširanje.

SMF vrši keširanje zavisno od nivoa. Najviši nivo keširanja omogućava da se više CPU vremena utroši za preuzimanje keširane informacije. Ako je keširanje dostupno preporučljivo je da pokušate keširanje na nivou 1 najpre.

Zapamtite da ako koristite memcache treba da obezbedite pojedinosti o serveru u podešavanjima ispod. Ovo bi trebalo da bude uneto u listu odvojeno zarezima kao što je na primeru ispod:
"server1,server2,server3:port,server4"

Znajte da ako port nije naveden SMF će koristiti port 11211. SMF će pokušati da izvrši grubo/slučajno balansiranje opterećenja kroz servere.


i crvenim slovima piše ispod toga:

SMF nije mogao da pronađe kompatibilan akcelerator na vašem serveru.

Dzonny

Može naravno da radi bez keširanja, ali nije loše da imaš keširanje uključeno :)
Proguglaj malo na tu temu, doduše ako nemaš opciju na serveru onda nikom ništa, isključi samo keširanje tu u admin panelu i to je to :)

ppedja

Hvala, onda je rešeno, za sada.

Advertisement: