Eski Smf Veritabanını Yeni Smf Foruma Nasıl Taşırım?

Started by lubimaya, May 11, 2020, 03:34:47 PM

Previous topic - Next topic

lubimaya

Sevgili arkadaşlar Merhaba,
smf ile tanışıklığımız 2006 yılına dayanmakta. O süre içinde yaklaşık 12mb bir veritabanı bugüne miras kaldı.
Ancak neler yaptıysam o gün var olan versiyon 1.1.2 smf yi hostinge bir türlü kuramadım.
SMF arşivinden indirdim olmadı yapamadım.
Elimde sadece o dönemden veritabanı kaldı.

Bunu şuan yeni kurulu son verion smf foruma nasıl olurda taşıyabilirim?
Şimdiden ilgilenen arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Antes

Muhtemelen 1.1.x için gerekli yapılandırmayı modern hostlar sağlamaz... ama şöyle bi şey yapabilirsiniz.

1) Veritabanınızı paneliniz üzerinden oluşturduğunuz yeni veritabanına aktarın (içe aktar özelliği)
2) SMF 2.0.17 (Large Upgrade) dosyalarını indirin ve ana dizininize yerleştirin
3) repair_settings.php dosyasını indirip (yalnız dikkat! ayarlari_onar.php çok eskidir kesinlikle kullanmayın) sunucunuzun dizinine atın
4) Bu dosyayı çalıştırarak önce veritabanı/kullanıcıadı-şifre bilgilerini ardından da önerilen yol ayarlarını yapın
5) upgrade.php dosyanızı çalıştırın ve veritabanınızı 2.0.17'ye yükseltin...

Eğer süreç içinde bir hata yaşamazsanız sitenizin güncel hali ile kullanıma devam edebilirsiniz.

lubimaya

Söylediklerinizi harfiyen uygulamaya çalışacağım. Sonucu bu gece bildiririm.
tekrar teşekkürler.

lubimaya

Maalesef hocam yapamadım. Tek tek ekran görüntülerini aldım. En son veritabanı öneki smf_ yaptım. (onardığım) boş sayfa geldi.

Antes

Table Prefix olarak: smf_ kullanmışsınız, onu smffu_ olarak düzeltip upgrade işlemini tekrar yapın. Ayrıca tüm kullanıcıların temalarını default'a çekecek özelliği işaretleyin; "Set SMF default..." olarak başlayan

lubimaya

Ustam eski smf veritabanı smf_ buna ragmen smffu_ mu demeliyim?

Antes

Eğer eski veri tabanınız smf_'de ve yükseltme sonrası hiç bi şey göremiyorsanız bi yerde hata yapıyorsunuz demektir. Hata günlüklerinize bakın

lubimaya

Antes

Admin bölümünde UTF8'e dönüştürmek için bi alan mevcut onu çalıştırın.

lubimaya

tamamdır. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. :)

Advertisement: