Yeni profil alanları nasıl oluşturulur?(Instagram,Twitter,Facebook,Telegram vs.)

Started by oarslan91, August 28, 2022, 11:10:36 AM

Previous topic - Next topic

oarslan91

Merhaba arkadaşlar yeni forum sitemi kurdum SMF topluluğuna bu güzel Forum yazılımı için binlerce kez teşekkür ederim. Biliyorum ki bu topluluğa ne kadar teşekkür etsem azdır ama yine de minnettar olduğumu belirtmek isterim.

Forum yazılımı çok güzel ama bir kaç değiştirmek veya eklemek istediğim şeyler var bu konu başlığı altında sizlere ne, nasıl ile ilgili sormak istediğim şeyler şunlardır; tüm cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

2 adet ekran görüntüsü aldım ve ekledim.

1.Sorum:

Forumumda üye olan kullanıcıların Profil alanları kısmına Youtube, Instagram, Twitter, Facebook, Whatsapp, Telegram (Not: Skype ve ICQ zaten var ama onları kaldırmak istiyorum) veya diğer sosyal medya uygulamalarında kullanıcı adlarını yazabilecekleri input alanlar profil alanlar oluşturmak istiyorum ve bunu nasıl yapabilirim. Bu alanlarda örneğin whatsapp veya instagram hesabının herkes tarafından görülmesini istemeyebilir gizlilik seçeneklerini nasıl ayarlayabilirim.

2.Sorum:

Ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi Yeni üye Kayıt esnasında 2 kez şifre girildiğinde onay işareti görünmesini istiyorum şu an da default olarak Ünlem sembolü görünüyor.

ForumSever

Hocam öncelikle smf ailesine hoşgeldiniz. Güzel bir sistem, bizlerle dahada güzel olacak. Telefondan cevap verebildiğim kadarı ile sorularınıza cevap vermeye çalışayım.

1. Aşağıdaki yolu izlerseniz işinizi göreceğini umut ediyorum. Sıkıntı yaşarsanız yarın bilgisayar başına geçince tekrar incelerim.

Yönetim >> yapılandırma >> özellik ve seçenekler >> profil alanları

2. Bu sorunuzu da yanlış anlamadıysam şöyle cevaplayayım. Şifre girilmedi ği sürece ünlem işareti görünecektir. Uygun uzunlukta ve uyuşan şifreler girildiğinde tik işaretine dönüşmesi gerekiyor.

oarslan91

Merhaba profil alanları kısmını hallettim çok teşekkür ederim ellerin sağlık.

Diğer şifre onay tik işaretini göremiyorum istersen sende foruma girip bakabilirsin.. teşekkürler.

forum linki:  forum [dot] okyanus [dot] web [dot] tr

ForumSever

Oluyor hocam, sizin şifre güvenlik seviyesi seçiminiz nedeni ile sadece harf ve rakam girilmesi gerekiyor. Sadece rakam ya da sadece harf olduğun da tık görünmeyecektir.

You cannot view this attachment.

oarslan91

Şifre güvenlik seviyesini nasıl değiştirebilirim. Sizde Tik onay işareti çıkıyor mu ? Ben kendim test ederken sadece ünlem işareti çıkıyordu.

ForumSever

Yukarıda paylaştığım görsel sizin sitenize ait. Aşağıdali yolu takip edin.

Yönetim >> sunucu ayarları >> güvenlik >> Kullanıcı şifrelerinin güvenilirliği

ForumSever

Moderatörlerin inisiyatifinde olan bişey ama aynı soruna çözüm arayanlar için konunun kalması daha mantık olur.

Advertisement: