Smf Shop 3.0 ( Market ) + Sanal Hayvan Güncelleme 16 Temmuz 2007

Started by slaytcafe.com, February 01, 2006, 09:29:40 PM

Previous topic - Next topic

Teknoloji Kurdu

Quote from: adsl on February 01, 2006, 09:29:40 PM
Mod :Smf Shop 2.1
Çeviren :adsl
Açıklama :Bu mod , üyelerinize kullanabilecekleri extra özellikler kazandırır.
Url :http://www.dansoftaustralia.net/downloads/download.php?id=16
Uyumluluk :1.1.Rc2 ( test edilmiştir ) , diğerleri bilinmiyor..
Türkçesi :http://rapidshare.de/files/17058497/SMFShop_2.1_Fresh_Install.zip.html
Kullanım :Paket kurulumda Display.tepmlate.php dosyası hata verebilir, kuruluma devam edersiniz, bu dosyayı da manuel editlersiniz. Ayrıca paket kurulumdan sonra Sources/shop/ klasörünün oluştuğundan , default/ klasörünün içerisine Shop.template.php ve ShopAdmin.template.php dosyalarının atıldığından ve languages/ klasörünün içerisine Shop.turkish.php dosyasının atıldığından emin olun! Keza başarılı bir şekilde kurulum gerçekleşmezse oluşabilecek hatalar şunlardır : Admin panelinde marketle ilgili bölümün çıkmaması, market ana sayfasının görüntülenmesinde ilgili temanın yüklenememesi hatası vs.

Not : Admin panelindeki extralar da çevrilmiştir..

Dediklerinin aynısını yaptım, shop.turkish.php dosyasının içi boş olduğundan dolayı, shop.english.php dosyasının bir kopyasını alarak direk shop.turkish.php olarak değiştirdim, admin panelinde bölüm ingilizce olarak çıktı. Ancak hem Market linkine tıklayınca hemde admin panelindeki ayarlara tıkladığımda
'main' Teması Yüklenemiyor
hatası veriyor. Feedback vereyim dedim. Şu an localde deniyorum zira hataları tam anlamıyla gidermeden hosta atmak istemiyorum.  ;)
Cici Firefox, Kaka IE

slaytcafe.com

Quote from: -lynx- on April 03, 2006, 01:54:51 AM
ilk msjdaki linkten kurdum ama admin panelde .. die çıktı 2. sayfadaki resim gibi birde market e girmeye çalışınca hata veriyor.default tema sms 1.1 rc2 kullanıyom son güncellemeyi de yaptım.

Dostum ... çıkmasının sebebi default/ klasörünün içerisine atılan dosyaların içinin boş olmasından kaynaklanabilir, ftp den Shopadmin.template.php ile Shop.template.php dosyalarını tekrar at..

slaytcafe.com

Quote from: Teknoloji Kurdu on April 03, 2006, 03:43:39 AM
Quote from: adsl on February 01, 2006, 09:29:40 PM
Mod :Smf Shop 2.1
Çeviren :adsl
Açıklama :Bu mod , üyelerinize kullanabilecekleri extra özellikler kazandırır.
Url :http://www.dansoftaustralia.net/downloads/download.php?id=16
Uyumluluk :1.1.Rc2 ( test edilmiştir ) , diğerleri bilinmiyor..
Türkçesi :http://rapidshare.de/files/17058497/SMFShop_2.1_Fresh_Install.zip.html
Kullanım :Paket kurulumda Display.tepmlate.php dosyası hata verebilir, kuruluma devam edersiniz, bu dosyayı da manuel editlersiniz. Ayrıca paket kurulumdan sonra Sources/shop/ klasörünün oluştuğundan , default/ klasörünün içerisine Shop.template.php ve ShopAdmin.template.php dosyalarının atıldığından ve languages/ klasörünün içerisine Shop.turkish.php dosyasının atıldığından emin olun! Keza başarılı bir şekilde kurulum gerçekleşmezse oluşabilecek hatalar şunlardır : Admin panelinde marketle ilgili bölümün çıkmaması, market ana sayfasının görüntülenmesinde ilgili temanın yüklenememesi hatası vs.

Not : Admin panelindeki extralar da çevrilmiştir..

Dediklerinin aynısını yaptım, shop.turkish.php dosyasının içi boş olduğundan dolayı, shop.english.php dosyasının bir kopyasını alarak direk shop.turkish.php olarak değiştirdim, admin panelinde bölüm ingilizce olarak çıktı. Ancak hem Market linkine tıklayınca hemde admin panelindeki ayarlara tıkladığımda
'main' Teması Yüklenemiyor
hatası veriyor. Feedback vereyim dedim. Şu an localde deniyorum zira hataları tam anlamıyla gidermeden hosta atmak istemiyorum.  ;)

Shop.english.php dosyasını nerden buldun ki  :D değiştirme falan yapmayacaksın, paket kurulumda Shop.turkish.php dosyasını belki dediğin gibi boş atabilir, ama gerçekte içi boş değil  :P , ftp den aynı dosyayı tekrar at..

Main temasının yüklenememesinin tek nedeni dosyaların içi boş olarak atmasıdır diye biliyorum, o yüzden dosyaları tek tek manuel atmayı dene.. Paket mysql kurulumunu yaptıysa gerisi önemli değil, dosyaları tek tek atsan sorun çözülür..

-lynx-

Quote from: adsl on April 03, 2006, 04:03:37 AM
Quote from: -lynx- on April 03, 2006, 01:54:51 AM
ilk msjdaki linkten kurdum ama admin panelde .. die çıktı 2. sayfadaki resim gibi birde market e girmeye çalışınca hata veriyor.default tema sms 1.1 rc2 kullanıyom son güncellemeyi de yaptım.

Dostum ... çıkmasının sebebi default/ klasörünün içerisine atılan dosyaların içinin boş olmasından kaynaklanabilir, ftp den Shopadmin.template.php ile Shop.template.php dosyalarını tekrar at..
saol :)
.. olayı dil dosyasındanmış hata ise dediğin dosylardan garanti olsun die hepsini attım  :D

CeZa

-lynx- ve adsl
peki dener misiniz;
bankaya yatırılan paralar günlük %lik oranına göre artıyor mu?
ve
istediğiniz kategoriden puan sistemini devredışı bırakabiliyor musunuz?

slaytcafe.com

Quote from: CeZa on April 03, 2006, 01:08:47 PM
-lynx- ve adsl
peki dener misiniz;
bankaya yatırılan paralar günlük %lik oranına göre artıyor mu?
ve
istediğiniz kategoriden puan sistemini devredışı bırakabiliyor musunuz?

Eski sürümündeki hatalar bunlardı.. Yeni sürümünü şu an aktif olmayan forumuma kurdum, yani host taşıyorum, ama bu hatalar düzeltilmiş olmalı..

Cenk

1.Dosyayı yükledim dediğiniz gibi "Display.template.php" dosyası hata verdi devam et demişsiniz ve bu dosyayı manuel editleyin demişsiniz bunu nasıl manuel editlicez yani neresinde ne gibi değişiklik yapıcaz

2.Shop İle İligli Resimler Çıkmıyor ne yaomam gerekli

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

slaytcafe.com

Manuel kurulumu bilmiyorsan kurulumu gerçekleştirme..
Önce manuel kurulumu öğrenmen gerekir, manuel kurulumla ilgili forumda açıklama yapılmıştı sanırım.

Cenk

adsl arkadaşım ben sadece Display.template.php ne gibi değişiklik yapacağımı ve shop ile ilgili resimler çıkmıyor bunu nasıl düzelteceğimi sormuştum

dosyaları *.xml dosyasının içeriğinden hareket ederek ftp aracılığı ile upload etmeyi biliyorum merak etme bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

Teknoloji Kurdu

Quote from: adsl on April 03, 2006, 04:08:33 AM

Shop.english.php dosyasını nerden buldun ki  :D değiştirme falan yapmayacaksın, paket kurulumda Shop.turkish.php dosyasını belki dediğin gibi boş atabilir, ama gerçekte içi boş değil  :P , ftp den aynı dosyayı tekrar at..

Main temasının yüklenememesinin tek nedeni dosyaların içi boş olarak atmasıdır diye biliyorum, o yüzden dosyaları tek tek manuel atmayı dene.. Paket mysql kurulumunu yaptıysa gerisi önemli değil, dosyaları tek tek atsan sorun çözülür..

turkish dosyası, indirdiğim dosyaların içerisinde yok.  ::)
Cici Firefox, Kaka IE

slaytcafe.com

Quote from: fcbursa on April 03, 2006, 03:26:48 PM
adsl arkadaşım ben sadece Display.template.php ne gibi değişiklik yapacağımı ve shop ile ilgili resimler çıkmıyor bunu nasıl düzelteceğimi sormuştum

dosyaları *.xml dosyasının içeriğinden hareket ederek ftp aracılığı ile upload etmeyi biliyorum merak etme bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

Display.template.php deki değişiklik :

Alttaki kodu bul :
// Show how many posts they have made.
         echo '
                        ', $txt[26], ': ', $message['member']['posts'], '<br />
                        <br />';

Şununla değiştir :
// Show how many posts they have made.
//         echo '
//                        ', $txt[26], ': ', $message['member']['posts'], '<br />
//                        <br />';

//BEGIN Shop MOD 0.2 Code
         echo '
                        ', $txt[26], ': ', $message['member']['posts'], '<br />
                        ';

//I couldn't find where all these $message['member'][whatever] variables
            //are set, so I just send an extra database query to get the member's
            //money. Can someone tell me where (file and line) the $message variables
            //are set?
            global $ID_MEMBER, $db_prefix;

$result_money = db_query("SELECT money
                                      FROM {$db_prefix}members
                                      WHERE ID_MEMBER = {$message['member']['id']}
                                      LIMIT 1", __FILE__, __LINE__);
            $row_money = mysql_fetch_array($result_money, MYSQL_ASSOC);

echo $modSettings['shopCurrencyPrefix'].$row_money['money'].$modSettings['shopCurrencySuffix']."<br><br>";
            //END SHOP MOD

//BEGIN SMFShop MOD 1.31 (Build 7) CODE
         echo "<a href='$scripturl?action=shop;do=invother2;member={$message['member']['username']}'>Extra Görüntüle</a><br>";
         //END SMFShop MOD 1.31 code

shop ile ilgili resimler derken neyi kastediyosun ? Markete giriş butonunu mu? 1.1.rc2 default tema kullanıyorsan resimle alakası yok..Ana sayfada markete giriş linki oluşacaktır..

Yok eğer marketteki extraların resimlerini kastediyosan onları admin panelinden extra düzenle sil bölümünden editleyerek yapabilirsin.

slaytcafe.com

Quote from: Teknoloji Kurdu on April 03, 2006, 04:20:41 PM

Eğer ilk mesajdaki modun kendi sitesinden indirmişsen bulamazsın, Türkçesi dediğim bölümden indirmişsen Shop.turkish.php dosyasının içinde olmaması ancak  bir mucizeyle olur  :D

Teknoloji Kurdu

Quote from: adsl on April 03, 2006, 05:01:08 PM
Quote from: Teknoloji Kurdu on April 03, 2006, 04:20:41 PM

Eğer ilk mesajdaki modun kendi sitesinden indirmişsen bulamazsın, Türkçesi dediğim bölümden indirmişsen Shop.turkish.php dosyasının içinde olmaması ancak  bir mucizeyle olur  :D

Valla çok ilginç, bendeki dosyaların içinde yok, neyse tekrar indirdim atayım
Cici Firefox, Kaka IE

Teknoloji Kurdu

İlk mesajdaki uyarı olarak belirttiklerini tekrar yaptım ve çok güzel oldu.
Peki sadece mod'da belirtilen şeyleri satabiliyoruz. Kendimize göre yapabileceğimiz bir şey yok mu?
Ne bilim ben diyelim başka bir şey daha sunmak istiyorum ve üye bunu satın aldığında bana Ö.M. ya da
e-mail yoluyla bilgi gelsin bende onun işlemini yapayım. Olabilir mi? Yoksa sadece ordakilerle mi sınırlı?
Cici Firefox, Kaka IE

slaytcafe.com

Quote from: Teknoloji Kurdu on April 04, 2006, 07:40:20 AM
İlk mesajdaki uyarı olarak belirttiklerini tekrar yaptım ve çok güzel oldu.
Peki sadece mod'da belirtilen şeyleri satabiliyoruz. Kendimize göre yapabileceğimiz bir şey yok mu?
Ne bilim ben diyelim başka bir şey daha sunmak istiyorum ve üye bunu satın aldığında bana Ö.M. ya da
e-mail yoluyla bilgi gelsin bende onun işlemini yapayım. Olabilir mi? Yoksa sadece ordakilerle mi sınırlı?

Ben şu an kendi forumumdan kitap ve film dağıtıyorum kredi karşılığında, üye bunu satın alıp kullandığında karşısına adres bilgilerini içeren bir menü çıkıyor, doldurup okeylediğinde adminin mailine adres bilgileri gidiyor.. Bu işlemi admine mail bölümünden düzenleyebilirsin, adres ,tel, isim menüsünü oluşturamazsan söyle yardımcı olayım..

Teknoloji Kurdu

Localde çok güzel çalışan modülü hostuma atmaya karar verdim. Display.template.php dosyasında hata verdi bende hataya rağmen kuruluma devam ettim ve ftp ile dosyaları tek tek editlemeye çalıştım. Ancak yine de market'e ya da admin panelinden genel ayarlara tıkladığımda şu hatayı veriyor.

Cici Firefox, Kaka IE

Teknoloji Kurdu

Sorunlu dosyaları tekrar atarak çözdüm.
Bunun dışında bir sorum olacak. Topmenüde bulunan market yazısını nereden değiştirebilirim.
Marketin içindeki yazılardan bahsetmiyorum. Sayfanın üstünde bulunan MARKET yazısından bahsediyorum.
Cici Firefox, Kaka IE

slaytcafe.com

index.template.php
dosyasında ara :

<td valign="top" class="maintab_' , $current_action == 'shop' ? 'active_back' : 'back' , '">
            <a href="', $scripturl, '?action=shop">Market</a>
         </td>'

Teknoloji Kurdu

Ok. Bende bulmuştum. Çok sağol.  ;)

Sorunu çözdüm. Valla süper oldu yaa. Eline sağlık. Sıra geldi güzelleştirmeye  ;)

Adamlar 2 katı puan kazanıyor. Cevap yazıyo ama 5 yerine 10 puan kazanıyo.
Cici Firefox, Kaka IE

arif1907

arkadaşlar bende  bole bi hata verdi ne yapmam gerek
Fatal error: smf_main(): Failed opening required '/home/foorumtr/public_html/Sources/shop/Shop.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/foorumtr/public_html/index.php on line 361

Advertisement: