Mod: Başka Bir Kullanıcı Olarak Gönder / Post As An Alternate User

Started by [SiNaN], March 19, 2008, 05:28:20 AM

Previous topic - Next topic

[SiNaN]

Mod: Post As An Alternate User
Yazan: [SiNaN]
Açıklama: Mod, forumunuzda başka bir kullanıcı adına mesaj yazıp mesaj editleyebilme özelliğini forumunuza ekler. Mesaj gönderimi sırasında adına gönderilecek olan kullanıcının id'si girilir. Bu kullanıcı id'si 0 olarak gönderilirse, mesaj "Site Görevlisi" adında bir ziyaretçi olarak gönderilir.
Önemli!!!: Admins Can Post As An Alternate User modunu kurmuş olanlar, bu modu kurmadan önce o modu silmelidirler.
Not: Mod ilk olarak Karlbenson tarafından yazılmış, daha sonra [SiNaN] tarafından devralınmıştır.
URL: http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1123
Türkçes: Mod sayfasında mevcut.
Former SMF Core Developer | My Mods | SimplePortal

Hoochie Coochie Man

İlk olarak emeğine sağlık diyorum ve teşekkür ediyorum mod için.. :)

İkinci olarak yani bu kadar olur! :) Bende dün şöyle düşünmüştüm. Şu Sinan Türkçe bölüme bu mod hakkında konu açsada sorsam. Eğer bugünde açmazsa Karl'ın modunda sorucaktım sorumu. Şimdi sorayım :)

Şimdi benim aklıma şöyle bişi geldi. Bu 2.0 da benim tek sorunum galerimdeki yorumları kurtarmak. Sırf onun için geçmiyorum 2.0'a. Ama bu mod, galeri yorumlarınada etki yaparsa. Benim için müthiş bir haber olur. Çünkü şimdi benim sitede öyle fazla mod yok, bi önem verdiğim galeri o kadar.

Yapılabilir mi Sinan?
İnadına SMF 1.1.X

[SiNaN]

Galerideki yorumları bu şekilde yeniden yazmak yerine galeriyi kurtarmak daha mantıklı değil mi?

Yoksa galerideki yorumları foruma mı taşımayı düşünüyorsun?

Hoochie Coochie Man

Yok galeride toplam 72 yorum var, yorumları ve kimin gönderdiğini bir yere not eder. sonra  senin modu kulalnıp tekrar yorumları eklerdim diye düşündüm, anladın mı mantığı. Yani resimler zaten mevcut onları her halukarda koyarım..

Ama yinede dediğin gibi yapalım, vbgamerı bekliyeyim ben. büyük ihtimal galeriyi yükseletmesi lazım 2.0 a. çünkü tek ben değil yabancı bölümde en çok ona talep var.
Neyse.. En iyisi beklemek :)
İnadına SMF 1.1.X

[SiNaN]

Hımmm, bak ne diyeceğim; bildiğim kadarıyla veritabanında farklı bir tabloda saklıyor galeri ile alakalı bilgileri. O tabloların yedeğini al, 2.0'a geç. Vbgamer da galeriyi çevirince o yedekle geçiş yapabilirsin. Bence tabii...

Ben çevireyim. :P

Hoochie Coochie Man

İnadına SMF 1.1.X

[SiNaN]

Haklılar ama. Ben de çevirmeyeceğim şimdilik modlarımı. Çünkü zaten RC ya da son sürüme kadar 10 kere değişecek SMF. Her yeni betada, RC'de yeniden yazmak zorunda kalacağız modları. En azından RC'i beklemek daha mantıklı.

дTдKдИ

Tesekürler Süper bi mod  ama bi sorum olacak baska kullanici ID si girdigim halde yinede Site görevlisi olarak cikiyor bi de baska ID yazarken  Kullanicilardan arama yaparak yazabilirmiyiz ?

[SiNaN]

Quote from: ATAKAN- on March 19, 2008, 06:53:50 AM
Tesekürler Süper bi mod  ama bi sorum olacak baska kullanici ID si girdigim halde yinede Site görevlisi olarak cikiyor bi de baska ID yazarken  Kullanicilardan arama yaparak yazabilirmiyiz ?

Eğer öyle oluyorsa girdiğiniz id geçerli değildir, öyle bir üye yoktur. Yani mesela ben bu sitede 999999999999999 diye bir girersem Site Görevlisi olarak çıkar.

Şu an için dediğiniz özellik yok. İlerki sürümlerde sadece kullanıcı adını gireceksiniz. Şimdilik id ile yetinin.

дTдKдИ

Eğer öyle oluyorsa girdiğiniz id geçerli değildir, öyle bir üye yoktur. Yani mesela ben bu sitede 999999999999999 diye bir girersem Site Görevlisi olarak çıkar.

Şu an için dediğiniz özellik yok. İlerki sürümlerde sadece kullanıcı adını gireceksiniz. Şimdilik id ile yetinin.

Yok bi yerlerde hata var ama anlamadim  kullaniciyi kopyalayip yazdigim halde yine de site görevlisi olarak cikti

Hoochie Coochie Man

Quote from: ATAKAN- on March 19, 2008, 07:13:58 AM

Yok bi yerlerde hata var ama anlamadim  kullaniciyi kopyalayip yazdigim halde yine de site görevlisi olarak cikti
Kullanıcıyı kopyalayıp yazmıyosun, ID'yi yazıyosun. mesela senin bu sitedeki ID numaran 118642
İnadına SMF 1.1.X

дTдKдИ

Quote from: Hoochie Coochie Man on March 19, 2008, 07:32:29 AM
Quote from: ATAKAN- on March 19, 2008, 07:13:58 AM

Kullanıcıyı kopyalayıp yazmıyosun, ID'yi yazıyosun. mesela senin bu sitedeki ID numaran 118642

:)) Tesekürler :))

hukuk (judge)

Güzel bir mod ama classic yabbda tema hatası verdi :

86: $txt['MemberColorRecentLastPost'] = 'Son konularda son mesajcýyý renklendir';
87: $txt['MemberColorInbox'] = 'Özel mesajlarda üyeleri renklendir (Gelen kutusu)';
88: $txt['MemberColorOutbox'] = 'Özel mesajlarda üyeleri renklendir (Giden kutusu)';
89: $txt['MemberColorLatestMember'] = 'Son üyeyi renklendir';
90: $txt['MemberColorStats'] = 'Ýstatistiklerde üyeleri renklendir';
91: $txt['MemberColorWhoIsOnline'] = 'Kimler online listesinde üyeleri renklendir';
92: $txt['MemberColorGuests'] = 'Color for Guest nicknames<br /><span class="smalltext">Boradindex, Messageindex and Theaddisplay</span>';
93: $txt['adminscanpostasaltuser'] = 'Baþka bir kullanýcý olarak cevapla/düzenle';
94: $txt['adminspostasguestcalled'] = 'Site Görevlisi';
95: $txt['adminscanpostasaltuserid'] = 'Kullanýcý ID'si;
96: ?>
97:

Saygılar

[SiNaN]

Dalgınlığıma gelmiş, ufak bir karakteri unutmuşum.

../Themes/default/language/Modifications.turkish.php

Bul:

$txt['adminscanpostasaltuserid'] = 'Kullanýcý ID'si';

Değiştir:

$txt['adminscanpostasaltuserid'] = 'Kullanýcý ID\'si';

Paket düzeltildi.

[SiNaN]

Quote from: Yağız on March 19, 2008, 09:26:18 AM
Son ; dan önce  '  koymalisin.

Normalde vardı, burdaki mesajdan kopyaladığım için hatada çıkmadığından çıkmamış. Sağ ol. :)

CDX

Hangisini indireceğiz?

Post_As_An_Alternate_User.zip (3KB]
Post_As_An_Alternate_User_Turkish.zip (1KB]

Pяηѕѕ LF

Quote from: CDX on March 19, 2008, 11:12:47 AM
Hangisini indireceğiz?

Post_As_An_Alternate_User.zip (3KB]
Post_As_An_Alternate_User_Turkish.zip (1KB]

ikisinide indireceksin ilk önce 3kb yukliceksin sonra turkish yazan 1kbliyi o ingilizce oldugu için arkadas turkce cevirisinide vermis. kolay gelsin.
1.1.21 Default

Arveles

Mod için teşekkürler.. Ancak forumda x şahısı bir konu göndermiş. Ben bu konuyu editleyip y şahışı göndermiş gibi yaptım ancak başarısızlıkla sonuçlandı. Mesaj altında editleyen kısmında y şahısı görünürken gönderen kısmında x şahısının adı aynen kaldı..
Elveda SMF...

Advertisement: