News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Kategorileri ve Grupları Düzenlerken Açıklamalar Siliniyor

Started by FerhanDemez, August 14, 2015, 01:49:42 PM

Previous topic - Next topic

FerhanDemez

Merhaba,

Forumumda SMF 2.0.10 versiyonu yüklü. Ancak kategorileri, kullanıcı gruplarını veya html kod içeren iletileri düzenlemek istediğimde açıklamalar ve grup adları siliniyor ve ben her seferinde tekrar tekrar açıklama yazmak durumunda kalıyorum. İşin kötü tarafı kategori açıklamalarında bayağı uzun kodlar kullanıyorum ve en ufak bir düzenleme yapmak istediğimde bütün kodları tekrar girmem gerekiyor.

Bir de Windows Edge tarayıcısıyla foruma girdiğimde BBC ve smile butonlarını kullanamıyorum. Tıklıyorum ama işlemiyor. Manuel olarak girmem gerekiyor tüm kodları.

SMF 1.X sürümünü de kullandım daha önce ama açıklamaların silinmesi gibi bir sorun yoktu onda. Arama yaptım ama bu konuya dair bir başlık göremedim. Bir çözümü var mı?

Antes

1.si için net bir bilgim yok daha fazla bilgi verebilirseniz geliştirme ekibine çevirip gönderirim. MySQL sürümünüz güncellenmiş olabilir mi ?
2.si bilinen bir hata MS Edge ile SMF 2.0.x uyumsuz, üzerinde çalışıyoruz.

FerhanDemez

Şöyle anlatayım. Yeni bir kategori oluşturdum. Açıklamasını ismini girdim. Kaydettim.
Sonra ertesi gün kategoriyi değiştirmek istedim. Değiştir'e tıklayınca açıklama sıfırlanıyor. Açıklama yoksa kategori adı sıfırlanıyor.

Aynı durum kullanıcı gruplarında da geçerli. Yeni bir grup oluşturuyorum mesela Süper Üye. Daha sonra değiştir dediğimde süper üye yazısı silinmiş oluyor ismi yeniden yazıp öyle kaydediyorum.

Ve html içerikli bir yorum göndermeyi denedim (normal yorumlarda bir sorun yok). Yorumu düzenle dediğimde karşımda sadece

[html][/html]

ibaresi vardı.

MySQL sürümünü bilmiyorum ancak site zaten bir haftalık ve en başından beri var bu sorun.
Siteyi kurduktan sonraki gün CPanel güncellendi sanırım görünüm olarak değişti. MySQL etkiler mi bilmiyorum.

Eğer öyleyse ne yapmak gerekir peki?

Antes

MySQL sürümünüz sitenin kurulum tarihi ile çokda ilgili değil. cPanel üzerinde sol blokta bu bilgiler yer alır (php/mysql/apache). Şu an bildiğim kadarıyla bu sorunla karşılaşan biri yok (ya da ben denk gelmedim). Arkadaşlara iletirim veya SMF 2.0 bölümüne ingilizce konu açın daha rahat yardımcı olurlar.

cee山

Quote from: Antes on August 14, 2015, 04:52:01 PM
MySQL sürümünüz sitenin kurulum tarihi ile çokda ilgili değil. cPanel üzerinde sol blokta bu bilgiler yer alır (php/mysql/apache). Şu an bildiğim kadarıyla bu sorunla karşılaşan biri yok (ya da ben denk gelmedim). Arkadaşlara iletirim veya SMF 2.0 bölümüne ingilizce konu açın daha rahat yardımcı olurlar.
Malesef antes şuana kadar 2 kişiye denk geldim ve biride düzenlediğim siteydi.Sıkıntı Türkçe karakterleri çekemiyor.

FerhanDemez

Nasıl düzeltilebilir peki? Türkçe karakter kullanmadığımda sıkıntı olmadığını farkettim.

Antes

Quote from: CeeMoo on August 15, 2015, 03:40:10 AM
Quote from: Antes on August 14, 2015, 04:52:01 PM
Malesef antes şuana kadar 2 kişiye denk geldim ve biride düzenlediğim siteydi.Sıkıntı Türkçe karakterleri çekemiyor.

Türkçe karakterlerden dolayı sorun yaşanıyorsa sorun sunucudandır.

FerhanDemez

Antes

Forumunuzu UTF8 olarak kurmadıysanız, yönetim panelinden UTF8'e dönüştürme işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemi yapmadan önce veritabanı yedeğinizi alın.

FerhanDemez

Tamamdır UTF-8'e çevirince çözüldü. Çok teşekkür ederim.

FerhanDemez

Şimdi de okuduğum konuların yanında hala yazısı görünüyor. Kategorilerde yeni mesaj yok görünüyor ama kategoriye girince başlıkların yanında yazıyor hala. Tümünü okunmuş say dedim yine bir şey değişmedi.

cee山

Quote from: FerhanDemez on August 18, 2015, 11:50:23 AM
Şimdi de okuduğum konuların yanında hala yazısı görünüyor. Kategorilerde yeni mesaj yok görünüyor ama kategoriye girince başlıkların yanında yazıyor hala. Tümünü okunmuş say dedim yine bir şey değişmedi.
admin panelden forum bakımını db vb.. düzenle ve yeniden say diyin.

Antes

Bakım kısmında hataları bul ve düzelt seçeneği var onuda çalıştırın.

durubay

Alpay

Dillerden utf-8-turkish yüklemeniz ve ona ayarlamanız gerekiyor.

Advertisement: