Pretty URLs! hakkında bilgi ve nasıl kurulur?

Started by ferdi866, March 15, 2008, 09:57:00 AM

Previous topic - Next topic

TeeThToTeeTh

TeeThToTeeTh

Çok sordum biliyorum ama arkadaşlar, diyelim ki seo nasıl yapılır diye bir konumuz var, bunun adresi www.xxxx.com/seo-nasil-yapilir.html  olsa mı daha iyi olur yoksa www.xxxx.com/seo-nasil-yapilir
olsa mı daha iyi olur? Yani adresin sonunda html olması ya da hiçbirşey olmaması ne gibi avantaj veya dezavantaj getirir acaba seo üstadları?

abdullahkac

Arkadaşlar öncedende bahsetmiştim. İki sorundan. Birincisiartı verme butununun resmi görünmüyor. ikincisi 15 dakikada bir forumdan çıkartıyor tekrar giriş yapmak durumunda kalınıyor bu iki sorun pretty ile oldu. sonra kaldırın tekrar kurun dendi. Kalrırken elime yüzüme bulaştırdım sağolsun alpay arkadaşımız yardım etti. Yine kurduk ama yine aynı artı verme resmi görünmüyor ve arkadaşlarımız beni hatırla seçeneğini seçerek giriş yapsa bile 15 sakikada bir çıkış oluyor sistem taradından. Nedir nasıl çözeriZ?

TeeThToTeeTh

Ben de çıkartma sorunu veya artı vermede sorun yok fakat yeni farkettim, smf forum ile entegre olan bir ajaxchat vardı, adresi xxx.com/forum/chat idi, bu modu kurduktan sonra chat sistemi bozuldu, xxx.com/forum/chat yazınca forum anasayfası gelmeye başladı neden acaba?

Azem

benimde ufak bir sorunum vardı Pretty paket olarak install etmeye çalıştım fakat uygula dediğimde ftp sunucuma bağlanıp bazı dosyalara yazma izni vermek istiyor fakat ne yaptıysam ftp sunucuma bağlanamadım bilgilerde herhangi bir yanlışlık olmadığından %100 eminim
Not: Ftp sunucuma smf üzerinden sadece pretty için değil herhangi birşey için bile bağlanamıyorum problem nedir acaba

Alpay

Quote from: Azem on August 28, 2008, 07:12:10 PM
benimde ufak bir sorunum vardı Pretty paket olarak install etmeye çalıştım fakat uygula dediğimde ftp sunucuma bağlanıp bazı dosyalara yazma izni vermek istiyor fakat ne yaptıysam ftp sunucuma bağlanamadım bilgilerde herhangi bir yanlışlık olmadığından %100 eminim
Not: Ftp sunucuma smf üzerinden sadece pretty için değil herhangi birşey için bile bağlanamıyorum problem nedir acaba

%100 eminseniz hostiginiz ile bağlantı kurup dogrulattırınız eğer problem devam ederse paket seceneklerine bakınız.

mAFIa

Quote from: Alpay on August 22, 2008, 07:08:07 AM
Mesajınızı sildim aynı soruyu sordugunuz için lütfen bekleyiniz veya mesajınız düzenleyiniz.

El cevap:
Linkleri güncelliyor diye biliyorum ancak tüm ayrıntılı ayarlari görebilmeniz için PHP 5 kullanıyor olması lazım sunucunuzn

Quote from: Alpay on August 29, 2008, 03:12:08 AM

%100 eminseniz hostiginiz ile bağlantı kurup dogrulattırınız eğer problem devam ederse paket seceneklerine bakınız.
Quote from: Alpay on August 29, 2008, 03:12:08 AM

Teşekkürler.

TeeThToTeeTh

Bu modu kurmadan önce forum içinde chat klasörü vardı, xxx.com/forum/chat şeklinde chata giriliyordu, modu kurduktan sonra xxx.com/forum/chat adresinde forum anasayfası çıkmaya başladı, chat iptal oldu neden acaba?nasıl yaparız?(sistem: smf entegreli ajax chat)

Alpay

Quote from: TeeThToTeeTh on September 05, 2008, 08:08:42 AM
Bu modu kurmadan önce forum içinde chat klasörü vardı, xxx.com/forum/chat şeklinde chata giriliyordu, modu kurduktan sonra xxx.com/forum/chat adresinde forum anasayfası çıkmaya başladı, chat iptal oldu neden acaba?nasıl yaparız?(sistem: smf entegreli ajax chat)

Pretty Url Ayarları >Actions iptal ediniz veya

.htaccess e ekleyiniz linki

TeeThToTeeTh

actions zaten etkin değildi.
htaccess e link eklemek derken? yani nasıl ekleyeceğiz linki, en alta xxx.com/forum/chat yazsam yetermi?
htaccess konusunda yardımcı olabilir misiniz?

TeeThToTeeTh

Htaccess için yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

Tanshaydar

htacces konusunda fikrim yok; ama bugün forumu 1.1.6'ya yükselttim ve Pretty URLs'in snapshot'unu yükledim.

Forumun UTF-8 olmasına gerek yok, ISO-8859-9 ile çalışıyor. Son sürümü indirmek için buraya tıklayın.

Bu sürümde birçok hata giderilmiş, kendi forumuma kurdum ve iyi çalışıyor, kaldırmaya da niyetim yok. Halen birkaç sorunu var; ama onlar da bir sonraki sürümde giderilecektir sanırım.

Demo site

Özgür

Quote from: TeeThToTeeTh on September 05, 2008, 11:34:38 AM
actions zaten etkin değildi.
htaccess e link eklemek derken? yani nasıl ekleyeceğiz linki, en alta xxx.com/forum/chat yazsam yetermi?
htaccess konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Chat diye forum bölümünüz varsa çakışma olması normaldir.
So Long

Sinan ANDIRMAN

apache serverlarda çalışır(o da linux hostlarda bulunur)

TeeThToTeeTh

Evet sanırım çakışma oluyor,  Pretty URLs modunu kaldırdım, bazı üyeler de sürekli mysql hataları aldıklarını ve bazı bölümlere giremediklerini söylüyorlardı kaldırınca hem bu hatalar hem de chat olayı düzeldi.
Teşekkür ederim.

Hoochie Coochie Man

Bazı linklerde (ı) harfi (') tırnak işareti ve bir kaç Türkçe karakterde daha değişik gösteriyor, yani onların yerine değişik harf ve rakamlar geliyor, bu sitedeki %5 linkte mevcut. Yani çoğunlukla (ı) harfini (i) tırnak işaretinide (') olduğu gibi gösteriyor. Neden bu %5 kesim böyle acaba?
İnadına SMF 1.1.X

Tanshaydar

0.8.4 ile 0.9 arasındaki fark olabilir mi acaba?

0.9'da ISO-8859-9 desteği var, diğerinde yok.

Hoochie Coochie Man

İnadına SMF 1.1.X

Tanshaydar

Hoochie Coochie Man

Sen indirip yükledin mi bunu @tanshaydar?
Referans veriyor musun?
Yoksa Alpay'ı mı bekliyeyim, o yardımcı olmuştu pakette.
İnadına SMF 1.1.X

Advertisement: