News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Pretty URLs! hakkında bilgi ve nasıl kurulur?

Started by ferdi866, March 15, 2008, 09:57:00 AM

Previous topic - Next topic

bilasdem

# PRETTYURLS MOD BEGINS
# Pretty URLs mod
# http://code.google.com/p/prettyurls/
# .htaccess file generated automatically on: July 5, 2009, 17:33

RewriteEngine on
RewriteBase /forum

# Rules for: actions
RewriteRule ^(activate|admin|announce|attachapprove|buddy|calendar|clock|collapse)/?$ ./index.php?pretty;action=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^(coppa|credits|deletemsg|display|dlattach|editpoll|editpoll2|emailuser)/?$ ./index.php?pretty;action=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^(findmember|groups|help|helpadmin|im|jseditor|jsmodify|jsoption)/?$ ./index.php?pretty;action=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^(lock|lockvoting|login|login2|logout|markasread|mascot|mergetopics)/?$ ./index.php?pretty;action=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^(mlist|moderate|modifycat|modifykarma|movetopic|movetopic2|notify|notifyboard)/?$ ./index.php?pretty;action=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^(openidreturn|pm|post|post2|printpage|profile|quotefast|quickmod)/?$ ./index.php?pretty;action=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^(quickmod2|recent|register|register2|reminder|removepoll|removetopic2|reporttm)/?$ ./index.php?pretty;action=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^(requestmembers|restoretopic|search|search2|sendtopic|sitemap|smstats|suggest)/?$ ./index.php?pretty;action=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^(spellcheck|splittopics|stats|sticky|thankyou|thankyouajax|thankyoupostlock|thankyoupostlist)/?$ ./index.php?pretty;action=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^(thankyoupostdelete|thankyoupostdm|thankyoupostcloseall|thankyoupostunlockall|theme|trackip|about:mozilla|about:unknown)/?$ ./index.php?pretty;action=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^(unread|unreadreplies|verificationcode|viewprofile|vote|viewquery|viewsmfile|who)/?$ ./index.php?pretty;action=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^(\.xml|xmlhttp)/?$ ./index.php?pretty;action=$1 [L,QSA]

# Rules for: boards
RewriteRule ^([-_!~*'()$a-zA-Z0-9]+)/?$ ./index.php?pretty;board=$1.0 [L,QSA]
RewriteRule ^([-_!~*'()$a-zA-Z0-9]+)/([0-9]*)/?$ ./index.php?pretty;board=$1.$2 [L,QSA]

# Rules for: topics
RewriteRule ^([-_!~*'()$a-zA-Z0-9]+)/([-_!~*'()$a-zA-Z0-9]+)/?$ ./index.php?pretty;board=$1;topic=$2.0 [L,QSA]
RewriteRule ^([-_!~*'()$a-zA-Z0-9]+)/([-_!~*'()$a-zA-Z0-9]+)/([0-9]*|msg[0-9]*|new)/?$ ./index.php?pretty;board=$1;topic=$2.$3 [L,QSA]

# PRETTYURLS MOD ENDS

dediğin dosyanın içinde bunları vardı bende hepsini sildim  sonuç gene aynı veya ben neresini silmem gerekiyor
şu an localde çalışaçağım

bilasdem

açmak için ne yapmam gerekiyor bana yardım edeçek birileri varmı yoksa siteyi komple silmek zorunda kalacağım :(
şu an localde çalışaçağım

Gökhan | Brestgerfich

Pretty Urls modifikasyonunu kurduktan sonra, Üye Girişinin ardından Giriş yapamıyorsunuz. Lütfen Cookie ayarlarınızı kontrol edin. hatası çıkıyor  :-[

Modifikasyonu devredışı bıraktığım anda sorun düzeliyor. Nasıl çözebilirim bunu ?

cinema35

İlk sayfada PrettyUrls.turkish.php dosyası eklenmiş ama oda ingilizce!!!!

Özgür

Quote from: Mucize on July 05, 2009, 06:29:22 PM
Pretty Urls modifikasyonunu kurduktan sonra, Üye Girişinin ardından Giriş yapamıyorsunuz. Lütfen Cookie ayarlarınızı kontrol edin. hatası çıkıyor  :-[

Modifikasyonu devredışı bıraktığım anda sorun düzeliyor. Nasıl çözebilirim bunu ?

Henüz çözülmemiş ,a ncak her sitedede olmayan bir problem. Muhtemelen smf kaynakladır. Actionlar için pretty'yi kapatırsanız düzelecektir.
So Long

Gökhan | Brestgerfich

Tüyo için teşekkürler Özgür ;)

Pretty'yi devre dışı bırakmıştım. Bütün indexler çöpe gitmişti.

Çok Teşekkürler

cinema35

En son sürümü ( PRETTY URLS-1-0RCb ) paket olarak kurdum. Kurulumda bir sorun yok fakat resimde görülen yerde "El İle Şekerleştir" kısmı neden görünmüyor? Birde bu son sürüm için Modification.turkish.php dosyasında yapılacak değişiklik nedir ve Prettyurls.turkish.php dosyasının bu sürüme uygun olanı nereden bulurum?

Özgür

Ben ve Yağız çevirdik ama çeviri şuan Mod yazarında başka bir formatta olduğundan versemde işinize yaramaz. İngilizce kullanabilirsiniz çokta zor değil. Zaten dil dosyasına değişkenler eklenmidğinden gözükmüyor "El ile şekerlendir" (bu nasıl çeviridir :D)
So Long

cinema35

ingilizce kullanmak problem değil fakat "el ile şekerleştir" kısmı bana muhakkak gerekli. peki çaresi yok mu? ne yapmamı önerirsiniz?

Özgür

Quote from: cinema35 on July 09, 2009, 06:47:52 AM
ingilizce kullanmak problem değil fakat "el ile şekerleştir" kısmı bana muhakkak gerekli. peki çaresi yok mu? ne yapmamı önerirsiniz?

Modu indirdiğiniz bölüme (yani mod siteye) gidin, "elle kurulum yönergeleri" bölümünden kullandığınız versiyonu seçip gösteri tıklayın. Modification.english.php'de yaptığı değişimin aynısını siz modification.turkish.php'de yapın. PrettyUrls.english.php yi indirip bu paketteki ve adındaki english'i turkish yapın ./Themes/default/languages/ içerisine gönderin. O bölüm tekrar görünür olacaktır.
So Long

cinema35

Valla oldu hocam Allah razı olsun. Peki son bir soru; mesela photo araclari şeklinde görünüyor ya bunu photo araçları diye gösteremez miyiz?

Özgür

Danni pakete dahil edene kadar şu dosyayı kullanabilirsiniz.
Çeviri ben ve Yağız'a aittir.

Modification.turkish.php içinse
//    Pretty URLs mod
$txt['pretty_urls'] = 'Şeker Linkler';

//    Board URLs interface
$txt['pretty_add_url'] = 'Ekle';
$txt['pretty_add_url_description'] = 'URL Ekleyin. Buraya gireceğiniz karakterlerden sadece bazılarına izin verildiğini unutmayın.';
$txt['pretty_board_url_title'] = 'Şunlar için Şeker Linkler :';
$txt['pretty_deleted_board'] = 'Silinen bölüm #';
$txt['pretty_duplicate_link'] = 'ilkini silin.';
$txt['pretty_duplicate_warning'] = 'Bu URL başka bir bölüm tarafından kullanıyor. Kullanabilmek için ';
$txt['pretty_make_primary'] = 'Birincil yap';
$txt['pretty_no_primary_warning'] = 'Dikkat, birincil URL yok!';
$txt['pretty_numerical'] = 'Üzgünüm, ama bu URLnin sonunda bir rakam olması gerekiyor, bu aynı isimle bulunan bölümleri birbirinden ayırmak için kullanıyor, aynı isimli iki forum actionı gibi.';
$txt['pretty_primary_url'] = 'Birincil';

//    Settings descriptions
$txt['pretty_action_array'] = 'An array of forum actions, extracted from index.php.';
$txt['pretty_board_lookup'] = 'A serialized array of <tt>URL => ID_BOARD</tt> pairs, used for processing <tt>$_GET[\'board\']</tt>. There can be more than one URL for each board.';
$txt['pretty_board_urls'] = 'A serialized array of <tt>ID_BOARD => URL</tt> pairs, used for generating pretty replacement URLs.';
$txt['pretty_enable_filters'] = 'Sets whether to prettify anything at all. 0 for no, 1 for yes.';
$txt['pretty_filters'] = 'A serialized array of filter data.';
$txt['pretty_filter_callbacks'] = 'A serialized array of callback function names, sorted by priority. Don\'t manually edit this, edit the <tt>pretty_filters</tt> setting instead.';
$txt['pretty_root_url'] = 'The base URL used by the board and topic filters, which by default is the same as <tt>$boardurl</tt>.';
So Long

cinema35

off hocam harbi süper oldu ya Allah razı olsun. Danide kimdir anlamadım. siz varken dani ye ne gerek. elleriniz dert görmesin sağolun..

Yağız...

DarkMan-X

arkadaşlar yagız dostumuzun bu modun db sisirmemesi icin yazdıgı modu nerden bulabilirim suan bende yuklu degil sanırım db bayagı bir şişmiştir nerden bulacagımı soylerseniz onuda kurayım

Özgür

So Long

Yağız...

Quote from: DarkMan-X on July 09, 2009, 09:58:24 PM
arkadaşlar yagız dostumuzun bu modun db sisirmemesi icin yazdıgı modu nerden bulabilirim suan bende yuklu degil sanırım db bayagı bir şişmiştir nerden bulacagımı soylerseniz onuda kurayım
http://www.simplemachines.org/community/index.php?action=dlattach;topic=228413.0;attach=85777
Sadece 2.x sürümlerinde çalışır.

Shadow1243

Quote from: Yağız... on July 10, 2009, 03:49:05 AM
Quote from: DarkMan-X on July 09, 2009, 09:58:24 PM
http://www.simplemachines.org/community/index.php?action=dlattach;topic=228413.0;attach=85777
Sadece 2.x sürümlerinde çalışır.

1.1.9 için de yapamaz mıyız? :)

Hacate

arakdaşlar Pretty URLs paketini kuruyorum sorun cıkmıyor ama kurulum bitikten sonra misal profilime bakmak istiyorum ana sayfaya yonlendiriliyor istatistikler admin takvim üyeler yardım giriş kayıt gibi bölümlere girmiyor sebebı nedir ?
www.cinepack.net Online Film Adresi ...

Advertisement: