News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Pretty URLs! hakkında bilgi ve nasıl kurulur?

Started by ferdi866, March 15, 2008, 09:57:00 AM

Previous topic - Next topic

Gökhan | Brestgerfich

package-info dosyasından 2.0 RC2 uyumlulugu da ekledim ama şaşırtmadı beni :P Bir sürü hata cıktı kurulumda.
İnsallah en kısa zamanda yeni sürüme uygun versiyon cıkar.

SeHz@dE™

Quote from: Gökhan | Brestgerfich on November 09, 2009, 08:20:21 PM
package-info dosyasından 2.0 RC2 uyumlulugu da ekledim ama şaşırtmadı beni :P Bir sürü hata cıktı kurulumda.
İnsallah en kısa zamanda yeni sürüme uygun versiyon cıkar.

evet aynısını bende denemiştim :D olmuyo cıkana kadar ne halt yicez anlamadım sazanım ya baktım cıkmış hemen güncelledim yeni sürüme sonra pety aklıma geldi ama cok geç oldu :D :D

google deki hiçbir linkim calışmıyo suan :(

Gökhan | Brestgerfich

Bikaç günlük ziyaretçi kaybı oluversin, farketmez o kadarı. :)
Canımız sağolsun.

ოկtђ

Linklerin çalışmadığına eminmisiniz?
Benim bildiğim kadarıyla mod kaldırılsa bile veritabanındaki tablolar yerinde olduğu sürece en azından eski linkler için çalışır..

Bu arada bir kaç günlük ziyaretçi kaybndan fazlasına da mal olabilir..

Yağız...

Quote from: Mythcomeback | Burak on November 10, 2009, 12:02:14 PM
Benim bildiğim kadarıyla mod kaldırılsa bile veritabanındaki tablolar yerinde olduğu sürece en azından eski linkler için çalışır..

:) Modifikasyonun kodları olmadığı sürece çalışmaz.

Gökhan | Brestgerfich

Napalım artık, canımızı sıkmaya değmez diye düşünüyorum :) O yüzden dedim.

SeHz@dE™

Quote from: Gökhan | Brestgerfich on November 10, 2009, 01:08:10 PM

Napalım artık, canımızı sıkmaya değmez diye düşünüyorum :) O yüzden dedim.

:D Arkadaslar buna benzer birsey varmı geçiçi süreligine yani google deki linkleri kategorilere yönlendirmek için pety cıkana kadar ???

Gökhan | Brestgerfich

Sanırım şimdilik 404 hata sayfası hazırlayıp arama sayfasına yönlendirme yapmamız en iyisi olacak...
Bu 404 sayfalarına, kategorilere giden linkler de eklersek sorun kısmen çözülmüş olur.

ოկtђ

Quote from: Yağız... on November 10, 2009, 12:19:23 PM

:) Modifikasyonun kodları olmadığı sürece çalışmaz.

Bi ara bi siteme virüs bulaşmıştı ve bende tüm dosyaları yenilemiştim.Modu kurmamama rağmen linkler çalışıyordu.Şans :D

SeHz@dE™

Quote from: Gökhan | Brestgerfich on November 11, 2009, 03:23:29 AM
Sanırım şimdilik 404 hata sayfası hazırlayıp arama sayfasına yönlendirme yapmamız en iyisi olacak...
Bu 404 sayfalarına, kategorilere giden linkler de eklersek sorun kısmen çözülmüş olur.

peki kategoriye giden bir 404 sayfası nasıl yapılır bunun hakkında bilgi verebilirmisin yada elinde varsa bunanla ilgili oluşturulmuş bir kalıp bizimle paylasırsan sevinirim...

Gökhan | Brestgerfich

Grafitus hazırlamış, forumda paylaşmıştı ama nerelerde hiç bir fikrim yok. Daha önce kullanmıştım ama dosyalarıma baktım, silmişim.

Grafitus'un mesajlarına bir bak istersen. Yönlendirmeli 404 sayfası yapmıştı O.

Pretty'nin uyumlu versiyonu da yakında yayınlanır. Çünkü Yağız uyumlu hale getirip mod. yazarına gönderdi.
İstersen onu da bekleyebilirsin.

Yağız...

RC2 için yeni sürüm çıktı, ama karakter hatası var deniyor. Aynı sorunu alan buradan yazarsa sevinirim.

rölyef

lostr

Pretty Urls modunu 2.0 RC2 forumum için kurmak istiyorum. Dil seçeneğim utf-8 değil, öncelikle dil seçeneğini utf-8 yapmam gerekiyor sanırım. Kurulum esnasında dikkat etmem gereken noktalar neler? Daha önceki sürümlerde kurulum yapmıştım ancak başarısız oldum. Tekrar kurmaktan korkuyorum. :o

Yağız...

Quote from: KütahyaForum on November 15, 2009, 05:04:48 PM
Pretty Urls modunu 2.0 RC2 forumum için kurmak istiyorum. Dil seçeneğim utf-8 değil, öncelikle dil seçeneğini utf-8 yapmam gerekiyor sanırım. Kurulum esnasında dikkat etmem gereken noktalar neler? Daha önceki sürümlerde kurulum yapmıştım ancak başarısız oldum. Tekrar kurmaktan korkuyorum. :o
Gerekmiyor, modifikasyonu direk kurabilirsiniz.

lostr

Quote from: Yağız... on November 15, 2009, 05:17:40 PM
Quote from: KütahyaForum on November 15, 2009, 05:04:48 PM
Gerekmiyor, modifikasyonu direk kurabilirsiniz.

Yani herhangi bir hata ile karşılaşmam sözkonusu değil mi Yağız?

Gurbet_42

Yağız kurabilirsin diyorsa korkmana gerek yok demektir  ;)

lostr

Yağız, Gurbet_1907 teşekkür ederim. Sorunsuzca kurdum ve çalıştırdım. ;)

Yağız'a güvenim sonsuz. İlk mesajda utf8 olaması gerekir yazıyordu o yüzden tekrar sorma gereği hissetim. Sanırım RC2'de farklı bir şekilde çözüm getirilmiş.

Advertisement: