Resim Upload Scripti ve Temaya Pop Up Yerleşkesi

Started by Minare, May 17, 2008, 05:26:48 AM

Previous topic - Next topic

Minare

Selamunaleykum

Öncelikle bu scripti ve anlatımını smf  temaya yerleşkeli oldugu icin anlatıyorum. Ve smf ile ilgili imageshack vesaire sorunları olan forumlar icin faydalı olacagını dusundugumden. Eger yanlıs bir paylasımsa özür dilerim.

imageshack dan bıkanlar veya uyelerine profesyonel hizmet vermek isteyen forumlar icin birebir. Mysql ihtiyacı yok.

Gerekli Dosyaları Burdan İndirin

Kurulum:

* Dosyaları sitenizde herhangi bir klasöre yukleyin. Forum dizini yada site dizini muhim degil. Ve uploads klasorunu yazılabilir yapın.

* Index dosyasında google reklam kodlarını kendi reklam kodlarınız ile ve title ları da kendi istediginiz title lar ile degistirin.

* Şimdi foruma pop up olarak koyalım :

- Bu kodu index.template.php dosyanızda </head> kodundan öncesine ekleyin:
<script language="JavaScript" type="text/javascript">
function open_win(link, sol,ust, en, boy)
{
window.open(link,"iletisim","toolbar=no, location=no, directories=no, status=no, menubar=no, scrollbars=no, resizable=yes, copyhistory=yes, width="+en+", height="+boy+", top="+ust+",left="+sol)
}
</script>

- Bu da default temaya menü olarak :

Bul :

// Is the user allowed to administrate at all? ([admin])
if ($context['allow_admin'])
echo ($current_action == 'admin' || $context['browser']['is_ie4']) ? '<td class="maintab_active_' . $first . '">&nbsp;</td>' : '' , '
<td valign="top" class="maintab_' , $current_action == 'admin' ? 'active_back' : 'back' , '">
<a href="', $scripturl, '?action=admin">' , $txt[2] , '</a>
</td>' , $current_action == 'admin' ? '<td class="maintab_active_' . $last . '">&nbsp;</td>' : '';

Sonrasına Ekle :

// Show the [resimupload] button.
echo ($current_action=='' || $context['browser']['is_ie4']) ? '<td class="maintab_active_' . $first . '">&nbsp;</td>' : '' , '
<td valign="top" class="maintab_' , $current_action == '' ? 'active_back' : 'back' , '">
<a href="javascript:open_win(\'http://minare.net/resim-yukle/'.$filelist[$i].'\',600,600,600,600);">Resim Yükle</a>
</td>' , $current_action == '' ? '<td class="maintab_active_' . $last . '">&nbsp;</td>' : '';

* http://minare.net/resim-yukle adresini kendi upload adresiniz ile degistirin.

Olay bitmiştir. Script ingilizceydi türkçeye cevirdim bi kaç yeri.

Script Demo

Selametle

SerMimar

Teşekkürler Minare..

Gerçekten güzel bir paylaşım..

Minare

Rica ederim.

Ek olarak söyleyeyim, host paketiniz ve kota limitiniz yeterince büyük degilse bu sistemi kurmayın. Çunki zamanla resimler bütün sitelere yayılabiliyor ve hepsi sizin servisten kotayı yiyince kapatmak zorunda kalabiliyorsunuz. Bende kendime ait server oldugu icin kullanıyorum bunu, yoksa kullanmazdım.

Selametle

♀φ®♪└┘δ

Evet   bu  sunucusu  olmayanlar ya da alanı  çok  fazla  olmayanlar  için  sorun olacaktır ve  zamanla  dolacaktır. Onun yerine bu  script  bedava alan  veren bir yere  kurulabilir ve resimler  oraya  yüklenir, kod da  oradan  alınır. imageshack vb  sitelerden tek  farkı yüklenen  tüm resimleri  kontrol edebilmeniz  olur ve üyeler  için biraz  daha  kolaylık sağlanmış  olur.

promess1986

ben kullanıyorum...çok memnunum...ellerine emeğine sağlık...bunun gibi download sistemide yapılabiliyor mu acaba...?

Advertisement: