News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

SMF 1.1.6 ve 2.0 Beta 4 Çıktı

Started by [SiNaN], September 07, 2008, 06:37:47 PM

Previous topic - Next topic

[SiNaN]

Simple Machines, SMF 1.1.6 sürümünü duyurmaktan mutluluk duyar. Bu sürümde 1.1.5'de bulunan bazı hatalar ve bir güvenlik açığı giderildi. Açık her ne kadar büyük oranda Windows sunucular üzerindeki SMF kurulumlarını etkiliyor olsada, bütün kullanıcılarımızın en kısa zamanda forumlarını güncellemelerini tavsiye ediyoruz.

Yukarıda belirtilen hatalar aynı şekilde 1.0.x sürümlerini kullanan kullanıcılarımız için 1.0.14 versiyonu, 2.0 beta kullanıcıları için ise 2.0 Beta 4 versiyonu ile giderildi.

SMF 1.0.13 ve SMF 1.1.5 kullanıcıları
Forumunuzu 1.0.14 ya da 1.1.6 sürümüne güncellemek için "Paketler" bölümünü kullanmalısınız. Yönetim Paneli ana sayfasındaki yönergeleri takip ederek forumunuzu kolayca güncelleyebilirsiniz. Ayrıca, Download bölümündeki paketlerden birisini de kullanabilirsiniz.

SMF 2.0 beta 3, 2.0 beta 3.1 and 2.0 beta 4 (Charter Member sürümü)
Download bölümündeki paketlerden birisini kullanarak forumunuzu 2.0 beta 4 public sürümüne güncellemelisiniz.

Güncelleme işlemini "Paketler" bölümünden yapamadığınız takdirde, Dokümantasyon bölümündeki ilgili konuları incelemelisiniz.

Teşekkürler,
Simple Machines

Not: Güncelleme paketi orijinal konunun ilk iletisinde mevcut.

Orijinal konu: http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=260145.0
Former SMF Core Developer | My Mods | SimplePortal

perver46

Hayirli olsun ne diyelim, daha elimizdeki modlari kurmadan yeni sürümler cikiyor ne yapacagiz simdi :)

ilk soru benden gelsin :)
   Değişiklik Yapılacak     ./SSI.php   Test Başarısız

diyor.

[SiNaN]

Modifikasyonların çok büyük bir çoğunluğunun bu sürümle uyum sorunu yaşayacağını sanmıyorum. Birkaç gün içinde birçok mod yazarı modifikasyonlarının uyumluluğunu gözden geçirecektir diye tahmin ediyorum.

Çiko

Hayırlı olsun, yapanlarım ve duyuranların eline emeğine sağlık.

Güncelledim Sorun Yok.

TeKYureK

Güncelledim Şimdilik Bir Sorun Yok. Sinan Çeviri İçin Sana Emeği İçin SMF Developer Grubuna Teşekkürler.

[SiNaN]

perver46:

İşte bu yüzden SSI.php'de değişiklik yapmamanızı telkin ediyoruz. :)

Hatayı göz ardı ederek kuruluma devam edin. Ardında şu değişikliği yapın:

../SSI.php

Bul:

SMF 1.1.5

Değiştir:

SMF 1.1.6

Bul:

cleanRequest();

Değiştir:

cleanRequest();

// Seed the random generator?
if (empty($modSettings['rand_seed']) || mt_rand(1, 250) == 69)
smf_seed_generator();

FriedeKind*

@[SiNaN]:
EmirCanın selamı var

EmirCan bu admin panelinden güncelleme yapmayı tavsiye edmiyor phpmyadmin / smf_settings / smf_version / 1.1.5 olarak duruyor oysa admin panelinden güncelleme yapılmış bir Site bu noktadayı doldurmanızı istiyormuş

Upgrate yapılsa bile phpmyadminde tablolar degişmiyormus bu smf 2.0 serisindede aynıymış de hala phpmyadminde 1.1.5 olaral duruyormus manuel yapmak yerine bunun için bir genel cözüm bulunması daha mantıklı olurmus

perver46

Cok tessekürler, Hal edildi, SMF ye hayirli olsun, Lamerlere gecmis olsun.

Fussilet

günceleyince

Duplicate entry '0' for key 1
Dosya: /var/www/vhosts/fussilet.com/httpdocs/Sources/Subs.php
Satır: 2943

bu sorun ortadan kalkacak diyordum gene aynı :) 

askperest

bendede Sources/Stats.php de hata verdi :S kuruluma devam ettim hata yok bi sorun olurmu acaba?

Badboy

Quote from: askperest on September 07, 2008, 07:20:24 PM
bendede Sources/Stats.php de hata verdi :S kuruluma devam ettim hata yok bi sorun olurmu acaba?
Topic count on display modu yüklüyse hata vermiş olabilir ki bende de öyleydi. Hiçbir sorun teşkil etmez çünkü kod farklı.
Nothing is true, everything is permitted.

[SiNaN]

© ƒяιє∂єкιη∂™:

Veritabanında saklanan sürüm veritabanı sürümüdür, SMF sürümü değil. SMF 1.1.5 ile 1.1.6 arasında herhangi bir veritabanı değişikliği yapılmadığı için değişikliğe gerek duyulmadı sanırım. SMF sürümü index.php'deki $forum_version değişkeni ile tanımlanır.

Fussilet:

Modifikasyonlarınızdan feragat ederek Large Upgrade paketini kullanmanızı öneriyorum.

askperest:

../Sources/Stats.php

Bul:

SMF 1.1 

Değiştir:

SMF 1.1.6

Bul:

GROUP BY ID_MEMBER
ORDER BY FIND_IN_SET(ID_MEMBER, '" . implode(',', array_keys($members)) . "')

Değiştir:

ORDER BY FIND_IN_SET(ID_MEMBER, '" . implode(',', array_keys($members)) . "')

Not: Topic Count On Display (Mesajlarda Konu Sayısı) modumu kullananların ikinci değişikliği yapmasına gerek yok.

FriedeKind*

@[SiNaN]:

Sinan ? Dosyalar 2.0 Veritabani 1.1.5 ? Böyle birşey olabilirmi cogu modu kurarken bundan kaynaklanan hatalar cıkıyor ( Örnegin ; Seo dosyalar yeni veritabani eski oldugu için sürüm hatası veriyor ) Bunu düzeltmelisiniz  böyle bir cevap olmamalı

Forumsancak

Sources/Subs.php basarisiz hatasini aldim manueli verebilecek varmi ?
Forumsancak.com [nofollow]
Sitemap [nofollow] l Sitemap1 [nofollow] l Sitemap2 [nofollow] l Arsiv [nofollow] l Arsiv2 [nofollow] l Tagged [nofollow] l UrlList [nofollow] l imode [nofollow]

[SiNaN]

© ƒяιє∂єкιη∂™:

2.0 güncelleme paketlerinin hepsi veritabanı sürümünü de günceller. Yukarıda dediğimi biraz daha dikkatli okursanız, veritabanı değişikliği yapılmadığı için dedim. Aynısı Stats.php dosyasında da görülebilir.

Ayrıca modifikasyonlarda aldığınız hata SMF hatası değildir. Modifikasyon ile alakalı eksik bir tablo/alan ya da mevcut bir tablo/alan ile ilgili bir sorundur. (Seo modifikasyonunundan kastınız umarım Seo4SMF değildir)

Forumsancak

manueli verildimi yoksa daha cokmu erken tek bir dosya hata verdi ? subs.php [SiNaN]  yardim edebilirmisin ?
Forumsancak.com [nofollow]
Sitemap [nofollow] l Sitemap1 [nofollow] l Sitemap2 [nofollow] l Arsiv [nofollow] l Arsiv2 [nofollow] l Tagged [nofollow] l UrlList [nofollow] l imode [nofollow]

zuzurapper

sistem dosyalarını panelden güncelliyorum sorun yok ama  upgrade.php dosyasını calıstırınca sql da hata verıyor

_dropturk_

index.php de hata verdı manuel verebılırımısın arkadasım rıca etsem.

alpaslan20

Admin ve subs dosyalari hata verdi manueli varmi elinizde

aLi-YK

Advertisement: