News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

kako ubaciti hrvatski jezik?

Started by esc@pe, January 17, 2009, 05:27:22 AM

Previous topic - Next topic

esc@pe

Imam forum, naravno smf.
Imam pristup FTPu jer sam zakupio hosting.
Sad me zanima jel' mi može netko detaljnije objasniti kako da ubacim hrvatski jezik preko FTP-a?
Pozdrav.

Robi052

Uploadaš datoteke.croatian.php u Themes/tvoja_tema/language direktorij

Froger

#2
Pitanje. Sta ako neko nema u svojoj temi langue folder. Da li ja trebam da ga napravim?
Sta sve trebam da podesim?

Robi052

Mora biti. Ako nema onda ni forum ne može raditi jer je tamo i engleski default jezik.

Dzonny

Quote from: MojPortal on February 21, 2010, 10:35:22 AM
Mora biti. Ako nema onda ni forum ne može raditi jer je tamo i engleski default jezik.
Može biti kod custom tema, one vuku language fajlove iz default teme.

Froger

Ne razumem sta hocete da kazete.
Ja imam kani temu. Takav joj je naziv. U njoj nemam languege folder. Jel ima mogucnosti da se prevede tema na srpskih ili hrvatski. Ruzna mi je defoult i custom.


www.games-serbia.com/forum

Ovo je adresa moga foruma. Vi vidite.
Mene zanima kako su preveli ovi sa www.gs.rs njihov forum.
Kako su ubacili i u koji folder jer ono kao sto mozete i sami da vidite nije custom ili deafoult tema.
Evo linka za moju temu.

http://custom.simplemachines.org/themes/index.php?lemma=1695

Ako moze malo lepsi odgovor.

Robi052

Nije defaultna tema, ali koristi language datoteke iz defaultne teme. To se radi zato da se datoteke ne ponavljaju i zauzimaju bespotrebno prostor.

Dzonny

Najpre:
default tema - ona koja dolazi uz isntlacioni paket smf-a kao podrazumevana i osnovna tema.
custom tema - svaka druga tema.

Dakle, ti koristiš custom temu.
Ako u custom temi nema language foldera, mora ga imati u default temi. Dakle možeš prevesti forum, sasvim normalno, kao i da koristiš default temu.

Krunoslav333

ja sam sve napravio ovako al je eng jos uvjek jedino dok idem u profil pa postavim na hrv al ja inace eng jer pod postavke poslužitelja ima primarni jezik foruma English i nemoze se promjenit pise ovako:Ove postavke nemogu biti promijenjene zato što Settings.php nije otvoren za zapisivanje.
Pomoc hitno

Dzonny

Pozdrav i dobrodošao na smf.
Konektuj se na ftp preko nekog ftp klijenta, i fajlu settings.php promeni dozvole (chmod) na 777. Zatim ponovo promeni primarni jezik iz admin panela. Kada se jezik promeni, vrati chmod settings fajla na početnu vrednost.

Krunoslav333

ja sam ubacio ovako al ja nemam za birat jezik iako sam stavio 777

Dzonny

U koji si folder uploadovao prevod?

Krunoslav333

ok rjesio sam samo me jos uvjek malo zeza portal kad ga stavim je u obliku forum a ne naslovnica a forum nestane

Advertisement: