News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Permisiuni vizitatori

Started by x6IT32, October 24, 2009, 02:52:16 PM

Previous topic - Next topic

x6IT32

Salut! Cum pot face ca vizitatori sa nu poata vedea continul topicurilor, numai categoriile sa le poate vedea!

Relyana

Quote from: x6IT32 on October 24, 2009, 02:52:16 PM
Salut! Cum pot face ca vizitatori sa nu poata vedea continul topicurilor, numai categoriile sa le poate vedea!

Sa zicem ca ai setat o categorie anume si ai interzis accesul vizitatorilor in absolut toate sectiunile asignate acelei categorii. Pentru vizitatori e ca si cum acea categorie nici nu exista. Daca insa le-ai permis vizitatorilor accesul in cel putin o sectiune din acea categorie, atunci categoria va putea fi vizualizata pe pagina de start a forumului.

Categorie (Category) >> Sectiune (Board) >> Subiect de discutie (Topic) >> Continutul mesajului (Body of the message)

Vrei ca vizitatorii sa poata vedea doar categoriile (fara sectiuni s.a.m.d.) sau categoriile, sectiunile si titlul subiectelor de discutie, fara a avea acces si la continutul mesajelor postate ?

-=[Vyorel]=-

Quote from: Relyana on October 25, 2009, 10:07:26 AM
Vrei ca vizitatorii sa poata vedea doar categoriile (fara sectiuni s.a.m.d.) sau categoriile, sectiunile si titlul subiectelor de discutie, fara a avea acces si la continutul mesajelor postate ?
Cred ca la asta se refera.

Quote from: x6IT32 on October 24, 2009, 02:52:16 PM
Salut! Cum pot face ca vizitatori sa nu poata vedea continul topicurilor, numai categoriile sa le poate vedea!
My mods for SMF - [6].

Relyana

-=[Vyorel]=-  am citit ce a scris x6IT32 si i-am explicat cum stau lucrurile (permisiunile se pot seta per sectiune - board permissions-  nu per categorie). Am incercat, prin intrebarea din mesajul precedent, sa ma asigur ca x6IT32 nu face confuzie intre termeni : categorie (category) vs sectiune (board) vs subiect de discutie (topic).

Exista un pachet de modificari care le permite vizitatorilor sa vizualizeze titlul unui subiect de discutie, nu si continutul acelui subiect de discutie, insa nu cred ca asta isi doreste x6IT32. Exista probabil un raspuns multumitor la intrebarea lui ... poate daca x6IT32  va reveni cu clarificari in acest subiect de discutie vom reusi sa ii oferim un raspuns care sa ii fie de ajutor.  :)

Relyana

Dat fiind ca initiatorul acestui subiect de discutie nu a revenit cu clarificari, voi considera problema rezolvata.

Daca nu este asa x6IT32 te rog sa marchezi acest subiect de discutie ca fiind nerezolvat si sa ne oferi raspunsurile solicitate.

Advertisement: