News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

Adaugare "google analytics" la forum

Started by PinuRO, November 17, 2009, 04:21:50 PM

Previous topic - Next topic

PinuRO

  Se poate pune google analytics/Trafic.ro pe forum? As vrea sa apara pe toate paginile... inclusiv cele noi, sa nu fiu nevoit sa le pun manual.

Multumesc naticipat pentru raspuns.

Relyana

Bun venit pe simplemachines.org PinuRO ! :)

Ce versiune de smf folosesti ?

PinuRO

Powered by SMF 1.1.10 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC

Relyana

#3
Exista un pachet de modificari pentru asa ceva. Se numeste Ad Management Mod. Testeaza-l ... probabil e ceea ce cauti.

Inainte de a instala orice pachet de modificari fa un backup al bazei de date si al fisierelor smf. :)

PinuRO

Cred ca are o problema... ceva legat de language... mi s- ainstalat.. imi arata ca e okey (verde) , dar nu apare nimic nou... atunci am dat la erori logs.. si erau multe...  :(

PinuRO


Relyana

Quote from: PinuRO on November 20, 2009, 05:46:28 PM
Alte idei mai ai pentru mine?  :-\

Citeste      
Ajutaţi-ne să vă ajutăm
. Daca nu oferi suficiente detalii privind problemele pe care le intampini, nu va fi usor sa ti se ofere o solutie.

In ce constau acele erori ? :)

Relyana

Exista cateva pachete de modificari care iti pot servi la adaugarea google analytics pe forum:

Google Analytics Code

si

Global Headers and Footers


PinuRO

 Relyana, multumesc mult! M-am descurcat cu "Google Analytics Code"... noroc de poza, pentru ca forumul meu este in romana... si daca nu ma uitam pe poza din descrierea pachetului...

Cat despre "Global Headers and Footers"... ar fi super pentru countere de genul hxxp:trafic.ro [nonactive] etc.. dar din cauza ca probabil nu este adaptat fisierul de limba, nu apare in meniul din stanga! Apare un loc... gol, fara link! Si nu-l pot folosi.
Nici la "Google Analytics Code" nu se vede decat o casuta goala... Poate remediati asta pentru limba romana...

  Multumesc mult pentru suport!


P.S. - Cand schimb pe engleza, se vad okey!

-=[Vyorel]=-

Quote from: PinuRO on November 23, 2009, 07:33:28 PM
Relyana, multumesc mult! M-am descurcat cu "Google Analytics Code"... noroc de poza, pentru ca forumul meu este in romana... si daca nu ma uitam pe poza din descrierea pachetului...

Cat despre "Global Headers and Footers"... ar fi super pentru countere de genul trafic.ro etc.. dar din cauza ca probabil nu este adaptat fisierul de limba, nu apare in meniul din stanga! Apare un loc... gol, fara link! Si nu-l pot folosi.
Nici la "Google Analytics Code" nu se vede decat o casuta goala... Poate remediati asta pentru limba romana...

  Multumesc mult pentru suport!


P.S. - Cand schimb pe engleza, se vad okey!
Cere-i autorului pachetului adaugarea limbii romane.
My mods for SMF - [6].

Relyana

#10
Quote from: PinuRO on November 23, 2009, 07:33:28 PM
Relyana, multumesc mult! M-am descurcat cu "Google Analytics Code"... noroc de poza, pentru ca forumul meu este in romana... si daca nu ma uitam pe poza din descrierea pachetului...

Cat despre "Global Headers and Footers"... ar fi super pentru countere de genul trafic.ro etc.. dar din cauza ca probabil nu este adaptat fisierul de limba, nu apare in meniul din stanga! Apare un loc... gol, fara link! Si nu-l pot folosi.
Nici la "Google Analytics Code" nu se vede decat o casuta goala... Poate remediati asta pentru limba romana...

  Multumesc mult pentru suport!


P.S. - Cand schimb pe engleza, se vad okey!

Voi testa si eu in week-end cele 2 pachete de modificari. Oricum iti pot oferi o sugestie : ori de cate ori instalezi un pachet de modificari in engleza si vrei sa te asiguri ca poti folosi acea modificare si cu forumul setat pe limba romana, asigura-te ca fisierul Modifications.romanian.php are exact acelasi continut ca fisierul Modifications.english.php. Poti copia pur si simplu continutul fisierului de modificari din engleza in cel aferent limbii romane (asta daca nu ai modificari personalizate disponibile doar in limba romana). Acelasi lucru se aplica si in cazul in care folosesti o baza de date utf-8 (verifici fisierele de modificari aferente acestei versiuni).

Voi marca acest subiect de discutie ca fiind rezolvat (asa pare a fi acum, nu ?  ;))

Quote from: -=[Vyorel]=- on November 24, 2009, 05:51:57 AM
Cere-i autorului pachetului adaugarea limbii romane.

Pentru ca asa ceva sa se intample ar trebui sa se ofere cineva sa ajute cu traducerea pachetelor respective de modificari in limba romana.  :)

Advertisement: