News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

SMF 1.1.x için Curve teması

Started by erorcun, November 22, 2009, 10:49:16 AM

Previous topic - Next topic

erorcun

Bu yapılabilir mi diye sormayacağım. Yapılmadığını bildiğim için kendim yapayım dedim ve curve'yi komple smf 1.1.x'e uyarladım. Şu an index.template, BoardIndex.template ve Display.template'yi %100 uyarladım. Soracağım sorular;
1-Bu temayı smf tema sitesine yollasam kabul ederlermi?
2-Eğer kabul ederlerse Index ve boardindexte sorun yok ama display'i xhtml doğrulamasından geçirdiğimde hata veriyor. Ve bu hatanın aynısı simplemachines'in kendi sitesindeki herhangi bir konuda xhtml doğrulamasından geçirdiğimde de çıkıyor. Yani benden kaynaklı değil. Bu benim hatam olmamasına rağmen düzeltmek mi zorundayım yoksa  düzeltmeden yollasam olurmu?

Şimdiden teşekkürler..
-Yemeklerin niye bu kadar lezzetli?
-Sana koyuyorum.
-Hmm ben diğer ustalara söyliyim onlar da sana koysun.

forsakenlad

Temayı yollamanda bir sakınca olacağını sanmıyorum. SMF ile verilen herhangi bir grafik veya tasarımsal öğe yine SMF içerisinde kullanıldığında bir lisans ihtilafına sebep olmuyor. Fakat XHTML hatası problem olabilir, sonuçta gönderdiğin tema da kurallara göre hata olmaması gerekli.

SMF 2.0 hala RC sürümünde olduğu için kendi içerisinde hatalar olması gayet doğal. Eğer hatayı düzeltip gönderim bunu ekibe de bildirirsen hem teman onaylanmış olur hemde bir SMF hatası düzeltip ekibe yardımcı olmuş olursun.
Eren "forsakenlad" Yaşarkurt
SMF Friend & Former Team Member

erorcun

O zaman display'daki hatayı çözmeye çalışmaya başlayayım.

end tag for "ul" which is not finished

Bu ne anlama geliyor acaba biliyor musunuz?

-Sana koyuyorum.

Yağız...

Bir <ul> tagının kapanış tagını koymamışsınız.

erorcun

Bu anlattığım olay şu an bu konuda da oluyor. Sayfanın altında bulunan xhtml linkine tıklayınce 4 hata gösteriyor ul tagının bitmediğiyle ilgili. Siz bu yorumu yazmadan önce 3 tane gösteriyordu. Sorunu anladım galiba; her mesaj yazılışında bir ul açık kalıyor.
-Sana koyuyorum.

Yağız...

Sanırım ziyaretçi olarak girdiğinden böyle bir sorun oluyor, normalde sorun yok yani.

erorcun

Quote from: Yağız... on November 22, 2009, 02:28:46 PM
Sanırım ziyaretçi olarak girdiğinden böyle bir sorun oluyor, normalde sorun yok yani.

Ben şu an bu sayfanın altındaki xhtml linkine tıklayınca 5 error çıkıyor. Opera'da da ie 7'de de 5 error gösteriyor şu an bende.

Galiba bu yorumu yazdıktan sonra 6 error olacak.
-Sana koyuyorum.

Yağız...

Quote from: erorcun on November 22, 2009, 02:45:24 PM
Quote from: Yağız... on November 22, 2009, 02:28:46 PM

Ben şu an bu sayfanın altındaki xhtml linkine tıklayınca 5 error çıkıyor. Opera'da da ie 7'de de 5 error gösteriyor şu an bende.

Galiba bu yorumu yazdıktan sonra 6 error olacak.
Çünkü girdiğiniz site ziyaretçi olarak giriyor, Mozilla Firefox'un HTML Validator (https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/249) eklentisi indirin, SGML Parser olarak ayarlayın hata vermeyecektir.

Fussilet

Xhtml odur ki, ziyaretçi ile de olsa , user ile de olsa  hata vermeye :))

osmanlıca gibi oldu

my_wuslat

bir an evvel bitmesini bekliyoruz kardeşim...

1.1.X serisini kullanan bi sürü site sahibi var... yapılması çok iyi olur.

Alpay

Sitenin ismi nedir ? Localdemi yoksa ?

erorcun

Quote from: Alpay on November 23, 2009, 08:13:30 AM
Sitenin ismi nedir ? Localdemi yoksa ?

Hayır.

www.grandtheftautoturkey.com/forum/index.php?theme=9

Yorumlarını söylersen çok sevinirim :)

Quote from: Fussilet on November 22, 2009, 05:59:06 PM
Xhtml odur ki, ziyaretçi ile de olsa , user ile de olsa  hata vermeye :))

osmanlıca gibi oldu

Bence de. Tek çare kaldı; SMF'nin bu hatasını düzeltmeye çalışacağım.

Quote from: my_wuslat on November 23, 2009, 02:06:23 AM
bir an evvel bitmesini bekliyoruz kardeşim...

1.1.X serisini kullanan bi sürü site sahibi var... yapılması çok iyi olur.

Çok sağol bir an önce bitirilmesine çalışacağım :)
-Sana koyuyorum.

Yağız...

SMF 2.0 RC2 sürümlerinde olup 1.1.x sürümlerinde olmayan birçok kod var. Sanırım dosyaları direk olarak kopyalayıp bazı değişiklikler yaptınız. Bu şekilde kabul edileceğini sanmıyorum ...

erorcun

Quote from: Yağız... on November 24, 2009, 05:47:52 AM
SMF 2.0 RC2 sürümlerinde olup 1.1.x sürümlerinde olmayan birçok kod var. Sanırım dosyaları direk olarak kopyalayıp bazı değişiklikler yaptınız. Bu şekilde kabul edileceğini sanmıyorum ...

Hayır. Çoğu kodu smf 1'e uyarlıyorum, uyarlayamadıklarımı veya gereksiz bulduğum şeyleri uyarlamıyorum, direk dosyadan çıkarıyorum. Sonra admin panelindeki o hata mesajları şeysinden de kontrol ediyorum. Hatta ek olarak smf'nin ie8,webkit,chrome ve opera10'u tanıyıp ona göre değişiklikler yapmasını sağladım.

Mesela şu an konulardaki çabuk moderayon(quick mod) checkbox sistemini smf 1'e uyarlamış bulunmaktayım, çünkü uyarlamasam input kodu ul içinde olamaz hatası veriyordu.

Ve o display'daki hatayı çözdüm :) Profildeki email,msn,pm at simgelerinin olduğu bölümde boşu boşuna <ul></ul> diye bir yer duruyor ve bunun için hata veriyor.
-Sana koyuyorum.

my_wuslat

demo çok hoş görünüyor kardeşim, güzel olacak inşallah...

erorcun

Quote from: my_wuslat on November 25, 2009, 02:41:21 PM
demo çok hoş görünüyor kardeşim, güzel olacak inşallah...

Sağol :)

MessageIndex'i de çevirdim. Şu an çevirdiğim dosyalar:

index.template              Çevirildi
BoardIndex.template    Çevirildi
MessageIndex.templateÇevirildi
Display.template           Çevirildi
Memberlist.template     Başlanmadı

Şu an memberlist'e başlamadım ve messageindex'te sorun var sonra tema siteye yollayacağım.

Display'daki sorunu giderdim ama başka bir sorun messageindex'te çıktı. Kategorilerin içindeki konulara bakarken altta "Kilitli konu-sabit konu" yerleri olur. Onun yanında başka kategoriye atlama kutusu vardır. O kutu sorun çıkarıyor.
-Sana koyuyorum.

Yağız...

2.x sürümlerinde o bölüm değiştirildi. Bunu bulun:
<script type="text/javascript"><!-- // --><![CDATA[
if (typeof(window.XMLHttpRequest) != "undefined")
aJumpTo[aJumpTo.length] = new JumpTo({
sContainerId: "message_index_jump_to",
sJumpToTemplate: "<label class=\"smalltext\" for=\"%select_id%\">', $context['jump_to']['label'], ':<" + "/label> %dropdown_list%",
iCurBoardId: ', $context['current_board'], ',
iCurBoardChildLevel: ', $context['jump_to']['child_level'], ',
sCurBoardName: "', $context['jump_to']['board_name'], '",
sBoardChildLevelIndicator: "==",
sBoardPrefix: "=> ",
sCatSeparator: "-----------------------------",
sCatPrefix: "",
sGoButtonLabel: "', $txt['quick_mod_go'], '"
});
// ]]></script>

Bununla değiştirin:
<form action="', $scripturl, '" method="get" accept-charset="', $context['character_set'], '" name="jumptoForm">
<span class="smalltext"><label for="jumpto">' . $txt[160] . '</label>:</span>
<select name="jumpto" id="jumpto" onchange="if (this.selectedIndex > 0 &amp;&amp; this.options[this.selectedIndex].value) window.location.href = smf_scripturl + this.options[this.selectedIndex].value.substr(smf_scripturl.indexOf(\'?\') == -1 || this.options[this.selectedIndex].value.substr(0, 1) != \'?\' ? 0 : 1);">
<option value="">' . $txt[251] . ':</option>';

// Show each category - they all have an id, name, and the boards in them.
foreach ($context['jump_to'] as $category)
{
// Show the category name with a link to the category. (index.php#id)
echo '
<option value="" disabled="disabled">-----------------------------</option>
<option value="#', $category['id'], '">', $category['name'], '</option>
<option value="" disabled="disabled">-----------------------------</option>';

/* Now go through each board - they all have:
id, name, child_level (how many parents they have, basically...), and is_current. (is this the current board?) */
foreach ($category['boards'] as $board)
{
// Show some more =='s if this is a child, so as to make it look nice.
echo '
<option value="?board=', $board['id'], '.0"', $board['is_current'] ? ' selected="selected"' : '', '> ', str_repeat('==', $board['child_level']), '=> ', $board['name'], '</option>';
}
}

echo '
</select>&nbsp;
<input type="button" value="', $txt[161], '" onclick="if (this.form.jumpto.options[this.form.jumpto.selectedIndex].value) window.location.href = \'', $scripturl, '\' + this.form.jumpto.options[this.form.jumpto.selectedIndex].value;" />
</form>

erorcun

Yağız hocam sağol ama onu önceden denemiştim olmuyor. Şöyle ki o kutunun sağda olması için p'nin içinde olması lazım. Table'yi tr'yi td'yi herşeyi denedim ama p'den başka bir türlü o kutu sağda durmuyor. Ama p'nin içine form açınca doğal olarak xhtml hatası veriyor. Bu yüzden o alttaki kısmı komple baştan kodlamak zorundayım.

Düzenleme: Tamamdır alt kısımdaki tüm p'leri kaldırdım div'lerle yaptım herşeyi şu an herşey yerli yerinde.
-Sana koyuyorum.

erorcun

Temayı dün yolladım ve hala onaylanmadı. Ama buna rağmen az önce başka birinin teması onaylandı. Garip gerçekten..
-Sana koyuyorum.

forsakenlad

Garip değil, senin teman yapısı sebebiyle iyice inceleniyor. Kimseye iltimas geçildiği yok.
Eren "forsakenlad" Yaşarkurt
SMF Friend & Former Team Member

Advertisement: