News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Odrzavanje foruma- problem

Started by Zurka, November 23, 2009, 05:29:45 AM

Previous topic - Next topic

Zurka

Pozdrav svim forumasima!

Imam problem sa opcijom Find and repair any errors/Пронађи и поправи грешке, prilikom pokretanja a gotovo uvek na nekih 80% pojavi se bela stranica i akcija ne stigne da se zavrsi do kraja, nekad se to desava i na 70% ili manje, napominjem da je forum presao na novi server ali da je testiran i na jacim serverima i da se uvek javlja ta greska. Molim za pomoc. Hvala puno.

Dzonny

Pozdrav.
Koja ti je verzija foruma? Jesi li na free hostu?
Imaš li greške u error logu?

MarkoWeb

To isto mozes raditi i iz phpmyadmin-a...
Ako te ne mrzi uzmi pa meri vreme od pokretanja do greske koje dobijas, ako je isto onda bi moglo biti do ovoga http://php.net/manual/en/function.set-time-limit.php

poz

Zurka

@Dzonny

Verzija foruma: SMF 1.1.10
Nije free host, VPS
Nemam greske u error logu.

@MarkoWeb
Izmerio sam vreme od pokretanja do pucanja, ne varira mnogo, vrti se oko 30 sekundi, nekad manje nekad vise ali ne prelazi 35 sek.
Ne razumem gde se podesava time_limit?

MarkoWeb

Gubis vreme s'VPS-om ;)

elem, postavis tu funkciju u recimo index.php fajl na pocetku i upisi veci limit recimo 360 pa vidi oce li onda zavrsiti.

Zurka

#5
@MarkoWeb

Ovo ne funkcionise, probao sam da stavim i maximalno vreme i nece izgleda da nije problem u tome...

Posta sam primetio da korak 22 nikako ne moze da predje (?action=repairboards;step=22;substep=0) ,umesto 22 dodao sam 23 onda je odradio sve, pronasao greske i kada sam kliknuo da ispravi greske pojavio se problem

Greska u bazi podataka
Duplicate entry '628401-1' for key 3
Датотека: /root/Sources/RepairBoards.php
Линија: 190
Pogledao sam liniju 190 u RepairBoards.php i to je:
$row[myID_FIRST_MSG], $row[myID_LAST_MSG], $row[myNumReplies])", __FILE__, __LINE__);

E sad ne znam dal se greska pojavila zato sto sam preskocio korak 22 ili ima veze sa ovim prvim problemom.

MarkoWeb

Probaj nove source fajlove da posaljes koji imaju veze sa tim delom.

Zurka

Quote from: MarkoWeb on November 23, 2009, 12:35:05 PM
Probaj nove source fajlove da posaljes koji imaju veze sa tim delom.

Probao sam i to i isto se desava.  Imas li jos neku ideju?

MarkoWeb

Kako si ubacio onu funkciju i gde?

Zurka

Quote from: MarkoWeb on November 23, 2009, 04:18:29 PM
Kako si ubacio onu funkciju i gde?

U root pa index.php na pocetku

set_time_limit(360);

Probao sam i

set_time_limit(360);

ob_start();     // buffer output

function shutdown () {
    // print only first 2000 characters of output
    $out = ob_get_clean();
    print substr($out, 0, 2000);
}

register_shutdown_function('shutdown');


Probao sam i

ini_get('max_execution_time');

MarkoWeb

Sad sam malo pogledao, smf postavlja taj limit u zavisnosti gde je i kolko potreban... Otvori fajl koji ima veze sa odrzavanjem (iz sources foldera) i pogledaj limit ali kolko vidim on je opet veci od koji ti imas... jedino ako je server limitiran :) Mozda prvo dap okusas da kontaktiras host i pitas.

Advertisement: