News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Host now cu probleme baza de date

Started by biggynr3, December 05, 2009, 07:38:29 PM

Previous topic - Next topic

biggynr3

Am forum smf 2.0 rc2 , si am mutat tot ce este forum pe un host nou.
AM mutat fisierele  din [public de pe vechiul host pe noul host, si am dat export-import la baza de date de pe vechiul host pe cel nou. Acum cand incerc sa accesez indexul imi zice asa


Table 'biggyzon_smf.smf_settings' doesn't exist

Am incercat sa repar cu repair_settings.php dar nimic, am incercat toate variantele de prefixuri pt baza de date si nimic.. Daca pun simplu smf_ asa cum ar trebui lafel imi da eroare. Vreau sa stiu unde anume am gresit. Multumesc

biggynr3

Am rez asta insa acum am alta problema. Nu mi vede atasamentele (poze) . Am mai avut odata aceasta problema cand am mutat forumul de pe un host pe altul acum 2 ani si nu am recuperat nimic at. Asta si pt ca eram mai nou in domeniu si nu stiam de voi.

Stie cineva ce este de facut ca sa pot sa revad atasamentele ce acum nu mai apar?


PS: apar ca nume si ca tot, dar de ex daca este o poza ca atasament si dai click pe ea sa o vizualizezi nu apare nimic , doar alb.

-=[Vyorel]=-

Nu devia de la subiect. Marcheaza acest subiect ca fiind rezolvat (Solved) si creaza un subiect nou cu problema pe care o ai, legata de atasamente.
My mods for SMF - [6].

Advertisement: