News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Portal

Started by DoDouLiS, June 09, 2010, 05:52:33 PM

Previous topic - Next topic

DoDouLiS

Έχω το simple Portal εγατεστημένο και θέλω να επιτρέψω στους quest να βλέπουν μόνο το πορταλ μπορώ?

DONE!

andy12gr

Απο Διαχειρηση....Δημοσια συζητηση....Πινακες...Τροποποιηση και θα ξετσεκαρεις τους Επισκεπτες(guests)
Μετα Διαχειρηση....simple portal...Τμηματα...Τροποποιηση σε καθε Τμημα και επιλογη δικαιωματων σε καθε ομαδα που εχεις και τσεκαρεις τους επισκεπτες

fiestalunatic

επειδη θελω και εγω να εγκαταστησω simple portal μηπως μπορει να παραθεσει
καποιος κανα link απο website να δω πως ενφανιζεται και πως ειναι??

andy12gr


fiestalunatic

#4
παιδια μολις εγκατεστησα το simple portal 2.3.2 σε smf 1.1.11 χωρις καποια ιδιαιτερη
δυσκολια και χωρις καποιο error.προς το παρον ολα παιζουν μια χαρα

ρειχτε και μια ματια αν θελετε...

www.fiestamaniacs.gr

Θελω να βαλω ενα εξτρα κουμπι πανω στην μπαρα το οποιο θα λεει forum
ενω τωρα εχω καποιο λινκ ...

ειναι καποιο mod που πρεπει να εγκαταστησω γι αυτο ή καποια ρυθμιση μεσα απο την διαχειρηση?


fiestalunatic

μια γρηγορη ερωτησα σχετικα με το simple portal

μπορουν τα τελευταια τμηματα του πορταλ εκει που τελειωνουν δλδ να ειναι στην ιδια ευθεια
και οχι το ενα να ειναι πιο πανω το αλλο πιο κατω κτλ,γιατι φαινεται ασχημο ετσι..

τα τμηματα τα εχω ' Μη συμπτυσόμενο' τα στοιχιζω σε μια ευθεια αλλα εκει που φαινονται
οι συνδεδεμενοι χρηστες αναλογα με το πληθος τους,το τμημα ανεβοκατεβαινει και μου το
χαλαει ολο.

καμια ιδεα ?

andy12gr

Quote from: fiestalunatic on July 30, 2010, 08:18:29 AM
μια γρηγορη ερωτησα σχετικα με το simple portal

μπορουν τα τελευταια τμηματα του πορταλ εκει που τελειωνουν δλδ να ειναι στην ιδια ευθεια
και οχι το ενα να ειναι πιο πανω το αλλο πιο κατω κτλ,γιατι φαινεται ασχημο ετσι..

τα τμηματα τα εχω ' Μη συμπτυσόμενο' τα στοιχιζω σε μια ευθεια αλλα εκει που φαινονται
οι συνδεδεμενοι χρηστες αναλογα με το πληθος τους,το τμημα ανεβοκατεβαινει και μου το
χαλαει ολο.

καμια ιδεα ?
οταν αυξηθουν οι Συνδεδεμένοι χρήστες  θα μεγαλωσει το μηκος αρα και να τα ειχες στη ιδια ευθεια παλι θα υπηρχε αυξομειωση. Αλλη λυση ειναι να μειωσεις τις Πρόσφατες Δημοσιεύσεις μεχρι να ερθεις στο ιδιο μηκος. αλλο που μπορεις να κανεις ειναι να εχεις μονο απο τη μια πλευρα δημοσιευσεις  ;D

visualuser

Να μην ανοιγω νεο θεμα, μια απορια για το simple portal μπορει να απαντηθει και εδω.


Εχω φτιαξει το welcome για να φανεται σαν entry message, στους επισκεπτες και
στους φρεσκους χρηστες μεχρι 5 μυνηματα.
Μεχρι εδω καλα.

Η απορια μου ειναι οτι το welcome το βλεπουν και οι admin.
Γιατι? υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να αλλαξω?



Advertisement: