News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

Αναβάθμιση από 1.1RC3 σε 1.1.11

Started by timos, September 01, 2010, 05:44:24 AM

Previous topic - Next topic

timos

Γεια χαρά σε όλους!

Όταν ξεκίνησε το φόρουμ μου να υπάρχει ήταν άλλος ένας στην παρέα που ήταν και ο διαχειριστής του και έχει κάνει όλη τη δουλειά. Αυτός πλέον δεν υπάρχει στην ομάδα και το φόρουμ έχει μείνει για πολλά χρόνια χωρίς καμία ενημέρωση. Συνεχίζει ωστόσο να έχει κίνηση και να υπάρχει, οπότε φαντάζομαι πως μία αναβάθμιση είναι απαραίτητη!

Το κακό είναι πως εγώ που υποτίθεται ότι είμαι ο διαχειριστής όλα αυτά τα χρόνια, πραγματικά δεν έχω ιδέα για το πως λειτουργεί το όλο σύστημα μιας και δεν έχει τύχει να ασχοληθώ μέχρι τώρα. Ήρθε όμως η ώρα και αρχίζω και ψάχνομαι σιγά σιγά.

Είναι στην έκδοση 1.1 RC3 και θέλω να πάω στην τελευταία σταθερή έκδοση 1.1.11.

Μπορείτε να μου δώσετε οδηγίες για αν γίνεται απ' ευθείας και πως? Αν βαριέστε, μπορείτε να με παραπέμψετε σε κάποια links με οδηγίες?

Σαν κριτήριο πάντα να έχετε πως είμαι εντελώς καινούριος στο χώρο, οπότε ότι πείτε παρακαλώ να είναι όσο πιο απλά γίνεται!

Το φόρουμ μπορείτε να το δείτε εδώ hxxp:forum.downhill.gr/ [nonactive]

Ευχαριστώ

agridoc

  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

timos

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!

Ήδη μελετάω τις οδηγίες και ίσως και σήμερα να κάνω και την απόπειρα. Ελπίζω όλα να πάνε καλά!

cheers

timos

Έκανα τις απαραίτητες διαδικασίες και όλα δείχνουν να πήγαν καλά!

Ένα μόνο πρόβλημα υπάρχει, που απ' ότι είδα πρέπει να είναι ψιλοκλαστικό αν και δεν κατάφερα (μετά από αρκετό ψάξιμο) να βρω και μία ψιλοκλασική απάντηση! Όλοι οι τίτλοι και το περιεχόμενο των posts είναι με ερωτηματικά, εκτός βέβαια από αυτά που έχουν λατινικούς χαρακτήρες.

Πλέον είμαι στην έκδοση 1.1.11.

Όλοι οι πίνακες μου είναι utf8_general_ci

Γνωρίζετε κάτι στάνταρ που μπορεί να το προκαλεί αυτό?

timos

ΕΠΙΔΙΟΡΘΩΘΗΚΕ!!!  :)

Τελικά χρησιμοποίησα την επιλογή μετατροπή σε utf8 μέσα από τη συντήρηση δημόσιας συζήτησης και όλα δείχνουν να είναι κομπλέ.

Θα επανέλθω λογικά με άλλεσ απορίες!  ;)

Advertisement: