Off Topic - Svaštara

Started by Dzonny, December 21, 2010, 03:56:01 PM

Previous topic - Next topic

Dzonny

Pošto google gasi neke svoje projekte kako bi uložio u google plus, nadam se da će taj projekat malo više zaživeti. Meni se svidja mnogo više nego fejs, dosta je praktičniji i lakši za korišćenje, a prilično lepo i moderno dizajniran.
Ipak, mislim da je google plus dugme trenutno nepotrebno, pogotovu za naše prostore, jer realno, mizeran broj naših ljudi je na google plusu još uvek :)

holodoc

Quote from: ▓▒RapidBelgrade▒▓ on July 25, 2011, 07:38:33 AM
glupost    a jos ume i da baguje...   to je ogovor na FB like dugme    zato sto ce jos malo FB da preuzme 1 mesto u rankingu i gogle se uplasio pa izmislja gluposti.... 


-  zenama najlepsi     xD



Stim što je Google Plus dugme tehnički miljama ispred Facebook i Twitter smeća. Probaj da napraviš validnu XHTML Strict stranicu sa Facebook i Twitter dugmadima ::) Ima pre da rodiš mečku :) Google Plus već u startu nudi opciju da dobiješ validanu stranicu i to tako što defaultnu konfiguraciju izmeniš tako da koristi <div> tag umesto njihovog <g> taga.

Druga stvar, veličina koda. Kad se stranica prvi put učita Facebook "vuče" čak 140KB JavaScript dok je Google Plus sve spakovao u 6KB. To znači da ako se ne koristi asinhrono učitavanje stranice gledaćeš u belu stranicu bar još nekih 2,5 sekunde (na prosečnoj brzini od recimo 512kbps) duže samo zato što učitavanje Facebook skripte blokira kompletnu stranicu :)

Quote from: steven80 on July 25, 2011, 08:21:57 AM
Ja imam NVIDIA GeForce GT220 i sasvima sam zadovoljan.

http://www.nvidia.es/object/product_geforce_gt_220_es.html

Ja sam imao tu nesreću da sam pre nekih godnu dana nabavio nov računar sa neispravnom pločom (famozna GA-P55-UD3 koju su u to vreme svi hvalili a ispostavilo se da mnogo ljudi ima problema sa njom) pa sam usput zbog loše ponude nVidia grafičkih kartica u to vreme morao da uzmem ATI karticu (moja prva ATI kartica ikada). Pre nekih mesec i po dana uspeo sam konačno da nabavim ovu nVidia karticu i to posle nekih mesečak dana čekanja jer je kartica jako tražena. Meni iskreno kartica ne treba za igranje jer za to nemam vremena ali je interesantno to što se za relativno nisku cenu (220€) dobija čak 384 CUDA jezgara koja su mi potrebna za neke stručne aplikacije :)

Kartica je inače ekstra tiha (jako bitno u mom slučaju) ali zahteva i neko kvalitetnije napajanje (u mom slučaju Corsair 650TX).

Zuća

skinem igricu posle 30 god i instaliram je ...i pokrenem ,i nakon ulaska u igricu izbacuje mi sledece


pokusao sam da ugasim windows firewall ,jer sam mislio da on blokira...mada ne pomaze
inace koristim windows 7...
ne znam sta da radim...ima li neko ,neku ideju ?

Masterd

Quote from: holodoc on July 25, 2011, 10:22:31 AM
Ja sam imao tu nesreću da sam pre nekih godnu dana nabavio nov računar sa neispravnom pločom (famozna GA-P55-UD3 koju su u to vreme svi hvalili a ispostavilo se da mnogo ljudi ima problema sa njom)

Istina, ploču jesu hvalili, ali nikada nije bila posve isplativa, čak i ako zanemarimo takve probleme.

Cola-Coca

Quote
Ja sam imao tu nesreću da sam pre nekih godnu dana

.. zasto nesreca? Mozes li objasnit zasto je Nvidia Geforce GT 220 nesreca?  :)
I LOVE SMF

holodoc

Quote from: steven80 on July 25, 2011, 12:14:14 PM
Quote
Ja sam imao tu nesreću da sam pre nekih godnu dana

.. zasto nesreca? Mozes li objasnit zasto je Nvidia Geforce GT 220 nesreca?  :)

"Nesreća" nema veze sa karticom nego sa "nesrećom" ;)

Quote from: Masterd on July 25, 2011, 11:33:01 AM
Istina, ploču jesu hvalili, ali nikada nije bila posve isplativa, čak i ako zanemarimo takve probleme.
Ono jeste da ne žalim da platim dobru i kvalitetnu stvar ali nikada ne kupujem stvari za koje znam da mogu da urade nešto što meni nikada neće trebati i uz to još nešto se dodatno naplaćuje. RAID i ostale marketinške zezalice meni jednostavno ne trebaju.

MiroslavP

DownMafia.Org [nofollow]

Cola-Coca

Quote from: holodoc on July 25, 2011, 12:19:03 PM
Quote from: steven80 on July 25, 2011, 12:14:14 PM
Quote
Ja sam imao tu nesreću da sam pre nekih godnu dana

.. zasto nesreca? Mozes li objasnit zasto je Nvidia Geforce GT 220 nesreca?  :)

"Nesreća" nema veze sa karticom nego sa "nesrećom" ;)


Neznam ja je imam i kartica je sasvim solidna. Neznam zasto je tebi nesreca  ;)
I LOVE SMF

Skipper.

Quote from: steven80 on July 25, 2011, 02:10:11 PM
Neznam ja je imam i kartica je sasvim solidna. Neznam zasto je tebi nesreca  ;)
Jel ti čitaš šta piše ili šta misliš da treba da piše?
Quote from: holodoc on July 25, 2011, 10:22:31 AM
Ja sam imao tu nesreću da sam pre nekih godnu dana nabavio nov računar sa neispravnom pločom...
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Cola-Coca

Quote from: Skipper. on July 25, 2011, 03:07:03 PM
Quote from: steven80 on July 25, 2011, 02:10:11 PM
Neznam ja je imam i kartica je sasvim solidna. Neznam zasto je tebi nesreca  ;)
Jel ti čitaš šta piše ili šta misliš da treba da piše?
Quote from: holodoc on July 25, 2011, 10:22:31 AM
Ja sam imao tu nesreću da sam pre nekih godnu dana nabavio nov računar sa neispravnom pločom...

? ? ?
I LOVE SMF

Braca

Au Rapide ... Kupis lap top od 1000 eura i jos ti ostane za limenku kole ? Pa ti si moj idol !    

▓▒RapidBelgrade▒▓

i za veliku nutelu  LoL  i samo limenke dolaze u obzir  :D




My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

Cola-Coca

Rapide sto si izbrisao onu prvu sliku bas je bila COOL !!

@holodoc neznam zasto ti je "nesreca" NVIDIA GeForce GT 220.
Mislim znam da kartica nije zadnja tehnologija ali isto tako nije ni za bacit.
Ja je imam i rjetko igram igre jer stvarno nisam sa vremenom najbolji ali isto nekad kad uhvatim
vremena igram i kartica podnosi najnovije naslove igara. PS isto nekad radim malo teze radove bez problema sve ide uopce nekoci. Mislim kartica kosta oko 70$ i sasvim solidna za upotrebu.
Nisam probao kako radi na "3D Max Studio" mada mislim da i to moze izgurat bez problema.  :)
I LOVE SMF

Skipper.

@ stiven
Da li lud si ti  ???
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

▓▒RapidBelgrade▒▓

Quote from: steven80 on July 25, 2011, 03:44:14 PM
Rapide sto si izbrisao onu prvu sliku bas je bila COOL !!

nisam ja :(        verovatno neko iz tima zbog "vredjanja"   D


Quote from: Skipper. on July 25, 2011, 03:48:02 PM
@ stiven
Da li lud si ti  ???

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D       



My working day begins with awakening drink coffee and then steal all day...

Cola-Coca

Quote from: Skipper. on July 25, 2011, 03:48:02 PM
@ stiven
Da li lud si ti  ???

E jbg nerazumjes ti mene !  :)  ;D
I LOVE SMF

Zuća

@rapid

kako se zove ovaj gadgets za temperaturu...gde pise 23 ...ja sam trazio nesto ,ali za BG pise da je 68 stepeni... :D

Skipper.

Quote from: steven80 on July 25, 2011, 04:00:24 PM
Quote from: Skipper. on July 25, 2011, 03:48:02 PM
@ stiven
Da li lud si ti  ???

E jbg nerazumjes ti mene !  :)  ;D
To je istina. Srećom nisam jedini  ;D
Quote from: Present. on July 25, 2011, 04:05:39 PM
@rapid

kako se zove ovaj gadgets za temperaturu...gde pise 23 ...ja sam trazio nesto ,ali za BG pise da je 68 stepeni... :D
Stavi na celzijuse, tebi su verovatno farenhajti.
It's very simple. Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and—as it always has—rock crushes scissors.

Madzgo

Quote from: steven80 on July 25, 2011, 03:30:42 PM
Quote from: Skipper. on July 25, 2011, 03:07:03 PM
Quote from: steven80 on July 25, 2011, 02:10:11 PM
Neznam ja je imam i kartica je sasvim solidna. Neznam zasto je tebi nesreca  ;)
Jel ti čitaš šta piše ili šta misliš da treba da piše?
Quote from: holodoc on July 25, 2011, 10:22:31 AM
Ja sam imao tu nesreću da sam pre nekih godnu dana nabavio nov računar sa neispravnom pločom...

? ? ?




Cola-Coca

Quote from: Madzgo on July 25, 2011, 04:17:36 PM
Quote from: steven80 on July 25, 2011, 03:30:42 PM
Quote from: Skipper. on July 25, 2011, 03:07:03 PM
Quote from: steven80 on July 25, 2011, 02:10:11 PM
Neznam ja je imam i kartica je sasvim solidna. Neznam zasto je tebi nesreca  ;)
Jel ti čitaš šta piše ili šta misliš da treba da piše?
Quote from: holodoc on July 25, 2011, 10:22:31 AM
Ja sam imao tu nesreću da sam pre nekih godnu dana nabavio nov računar sa neispravnom pločom...

? ? ?





Da ali ovo pod neispravnom plocom neznam sto si htjeo reci ? Mislis na "Motherboard" ili na "graphic card" .. ajmo malo opsirnije ...  :)
Inace "NVIDIA GeForce GT 220" nedolazi integrisana na Motherboard .
I LOVE SMF

Advertisement: