Potrebna pomoć u vezi sa CSS-om

Started by Бруни, October 13, 2011, 02:55:50 PM

Previous topic - Next topic

Бруни

Zdravo svima!

Potrebna mi je pomoć oko CSS parametara. Elem, na SJA smo promenili font u Calibri i trebalo je da se ugodi veličina slova, što sam uglavnom uspela, osim slova u top baru (koja su i dalje previše sitna) i slova u delu koji vide samo admini i moderatori, ona linija na dnu gde piše preimenuj temu, premesti temu, spoji temi itd. kojia su opet, prevelika. Ista veličina slova je vidljiva svim korisnicima na gornjim komandama gde stoji otvori novu temu i sl. Takođe, u futeru onaj deo gde piše Powered by bla bla... I tu su mi slova prevelika i nešto se pomerilo na dole. Najveća veličina slova tj. font-size koju imam jeste 93%, i to su slova teksta u postovima, npr. međutim, ovo je veće/manje i ne znam uopšte odakle se to kontroliše.

Nadam se da me razumete, jer meni to ne ide baš od ruke, pa shodno tome i ne umem da se lepo "informatički" izražavam.  :-[

Hvala unapred na pomoći.
B.

Branko.

#1
Možda bi pomoglo da se fajerbagom lociraju mjesta i istovremeno simuliraju promjene dok se ne dođe do zadovoljavajućeg rezultata.
EDIT:Za problem footer-a  fajerbag pokazuje ovo rešenje kao na slici:
original:
#footerarea {
    color: #000000;
    padding-bottom: 10px;
    padding-left: 10px;
    padding-right: 10px;
    padding-top: 10px;
    text-align: center;
    text-transform: uppercase;

izmijenjeno:
#footerarea {
    color: #000000;
    padding-bottom: 10px;
    padding-left: 10px;
    padding-right: 10px;
    padding-top: 1px;
    text-align: center;

Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

Бруни

Super, Branko! Baš ti hvala. Sredila sam i veličinu tog Powered by, dodala sam mu font-size parametar.

Bi li mi pomogao i za ove delove:

OZNAČI KAO PROČITANO | OBAVESTI | NOVA TEMA | NOVO GLASANJE

koje se nalazi i na vrhu i na dnu svakog pojedinacnog foruma

i moderatorske alatke koje se nalaze kod svake teme na dnu

PREMESTI TEMU | UKLONI TEMU | ZAKLJUČAJ TEMU |... ITD.

Ta dva reda su mi mnogo velika, a ne znam koji se parametar odnosi na njih, kako bih regulisala veličinu slova.

I takođe, veličina slova u top baru, mnogo su mi sitna...

Fala ti najlepše!  ;D

PS: Sad videh, i naslov teme u svakom postu mi je mnogo mali, kojim se to parametrom reguliše?


Branko.

Napisao sam ti na tvom forumu, pogledaj i sama.Vjerovatno ćeš i za to dodavati tvoj font-size.Bez obzira na krajnji rezultat, obavezno sačuvaj originalni css.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.


Advertisement: