Kako vratiti staru DB foruma nazad na server?

Started by akoladica, January 18, 2012, 06:57:01 PM

Previous topic - Next topic

akoladica

Navodno je smf 1.1.4 bilo na windows serveru, a sada treba na linuxu. Totohost je u pitanju.

Kako povratiti nazad?

Databasu sam uspio povratiti (bilo je gresaka nekih no rijeseno je na globalnom SMF forumu), no sada ne znam kako tu databasu koja lezi na serveru  ubaciti/povezati na SMF forum?

Hvala

Branko.

Ako je baza importovana gdje treba i imaš instaliran forum, onda koristi repair da povežeš bazu i forum. Pročitaj npr. Preseljenje foruma ,a možeš i pretragom ovdje naći brdo korisnih tema.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

akoladica

Procitao sam link o preseljenju foruma. Hvala

No medjutim i dalje ne ide?

Najvise sto mogu dobiti je samo prva naslovna strana foruma, no ne mogu se npr ulogirati niti vidjeti ista ili bilo kakve postove ili rubrike.
Probao sam i stare passworde i user names i nista.

Neka druga sugestija, molim?
hvala

Dzonny

Baza ti je importovana u phpMyAdmin?
Tvoj forum trenutno radi sa kojom bazom? Imaš li postove/teme bilo šta?
Možemo da vidimo link?

Ubaci fajl repair_settings.php kao što je Branko rekao, i promeni samo podatke baze, tj moraš se konektovati na tu staru bazu, podatke ti ne možemo mi reći :)

akoladica

Quote from: Dzonny on January 22, 2012, 06:35:26 AM
Baza ti je importovana u phpMyAdmin?
Tvoj forum trenutno radi sa kojom bazom? Imaš li postove/teme bilo šta?
Možemo da vidimo link?

Ubaci fajl repair_settings.php kao što je Branko rekao, i promeni samo podatke baze, tj moraš se konektovati na tu staru bazu, podatke ti ne možemo mi reći :)

Ne znam koliko bi to bilo u redu zbog privatnosti podataka jer sada sam ja admin (ili pokusavam biti i oziviti stari forum), no osobno bih radije slao link na Privatnu Message ako je to ok?

Ako treba rado cu i staviti link "u svijet" samo da proradi stari forum. ILi pak cu staviti ako proradi, samo da pomogne nekom drugom u radu SMF foruma.

Nazalost, posto sam ja novi Administrator ne mogu reci sa sigurnoscu koja je password bila (iako imam staru password od Internet Providera i CP, ne od foruma).
Da baza je importirana u php My admin (bilo je gresaka no to su mi pomogli na internacionalnom SMF forumu link slijedi ovdje: http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=465176.new;topicseen#new) i sada mogu sve postove, topice i privatne poruke citati, no ne znam kako bih to konektirao na SMF forumu da bude citljivo svima?

Ne bih mogao odgovoriti na pitanje kako moj forum radi, navodno je stari administrator rekao da je bilo problema zbog windows i linux servera.

Probao sam i repair_settings.php, i samo dobijem broj postova na forumu i nick zadnjeg uclanjong clana. Login nisam uspio sa cak vise nickova.

VELIKO HVALA (izgleda da "nasi ljudi" vise pomazu nego ovi internacionalci jer sam tamo na prvom bumpu i nista ne odgovaraju).

Valjda se umorishe od "nasih".

Jos jednom i VELIKI POZDRAV ma gdje bili

Dzonny

Pošalji mi link na pp nije problem.

I napiši ovde koju tačno poruku dobijaš kada pokušaš da se loguješ na forum da bi imali pojam o problemu.
Dakle tebi su postovi, članovi, teme ok, samo je problem da se uloguješ, statistika i poslednjim članom, ili grešim?

Dzonny

Ok, sad čitajući tvoj post na eng support delu nisam siguran da li sad imaš 2.0x smf ili si i dalje na istoj verziji 1.1.4? Ako imaš sad 2.x verziju onda moraš uraditi upgrade ceo kako bi baza radila kako treba. Ali sve će mi biti jasnije kada mi pošalješ link foruma na pp :)

akoladica

Koliko ja znam (kao novi admin, jer nazalost stari je otisao u malo malgovitim okolnostima) stari forum je "Powered by SMF 1.1.4. © 2005, Simple Machines LLC.".

Koliko znam instalirao sam tu verziju i krenuo u pokusaj obnavljanja staroga foruma.

HVALA

odoh na PP

Dzonny

Uredu, problem je u tome što ti je baza na verziji 1.1.4 (jesi siguran da nije 1.1.14 možda?), a sada imaš forum SMF 1.0.14. koji je odavno otišao u arhivu i zaborav. :)

Ja bih ti preporučio da skineš 2.0.2 verziju (koja je ujedno i poslednja verzija smfa) i izvršiš large upgrade proces kako bi se baza apdejtovala, i onda će ti sve raditi ako ne bude problema. Molim te imaj na umu da je preporučljivo najpre uraditi backup baze i foruma za svaki slučaj. :)

Paket koji trebaš skinuti:
http://download.simplemachines.org/index.php?thanks;filename=smf_2-0-2_upgrade.zip
To rapakuj na server u root foruma tj pregazi sve fajlove koje imaš i nakon toga idi na tvojforum.com/upgrade.php. Prati sve korake iz procesa za upgrade i kada se završi trebalo bi da ti forum radi bez problema.

Usput pitaj ako bilo gde zapne. Ako zatreba evo i tut za upgrade:
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=442467.0

akoladica

Mislim da je databaza na verziji 1.0.14,a lapsus lingue je bio za 1.1.4.

Idem odmah skinuti 2.0.2 verziju no ne znam kako napraviti upgrade proces (btw trenutno imamo i novi forum u 2.0.2 sa samo par stotina postova koji ne SMIJEM kao Admin ;) pokidati).

Sada malo, priznajem, da unosim i pomutnju sa ovim novim forumom (jer ipak posto je prvi otisao u oblake, ne bi trebao i ovaj drugi koji  je aktivan). Backup ce biti napravljen, pitanje je kako je najbolje napraviti.....iz SMF ili CP od Internet providera?

Iskreno, sada se plasim da ne "pokvarim" i novi forum, no dovoljno je hrabrosti u meni da budem Kolumbo (samo se nadam da Indijanci nece nastradati kao sto jesu) :)

Dzonny

Nemoj dirati uopšte taj novi forum, on neka radi za sebe.
Ovaj forum koji ti je problem trebaš srediti, i to tako što ćeš skinuti paket sa linka gore, ubaciti ga i raspakovati u folder "forum" tako da pregazi sve fajlove i onda samo ići na url www.tvojsajt/forum/upgrade.php, i videćeš uputstvo za upgrade proces koje samo trebaš slediti kako bi došao do kraja.

akoladica

Ok, bude probao, malo sam vec vina nagnuo pa da ne pogrijesim (a imam i goste, dolaze za par minuta) :)

Casicu dobrog Rozea saljem i tebi, nepoznati dobrodusnice.

Samo jedno pitanje dok sam jos trijezan (i dok mozda zapamtim odgovor)?

Da li da brisem databazu (vezano uz onaj internacionalni link koja trenutno radi i mogu iscitavati cak i privatne postove iz nje)?

Dzonny

Ne, ne, nikakvu bazu nemoj brisati, samo uradi kao što sam rekao gore i biće sve ok. Kad te u toku upgrade procesa pita za podatke o bazi unećeš podatke baze koju /forum/ trenutno koristi.

akoladica

Trenutno imamo 2 foruma.

1. Sadasnji aktivni sa samo 100injak postova.
2. Koji ima preko 20.000 postova koji zelimo oziviti.

Pretpostavljam da mislis na taj forum br. 2 koji nije u upotrebi trenutno (iako nam je taj vazniji za ozivljavanje). Plasim se da mozda ne znam sve podatke (password ili neko ime).
Oprosti sto mozda pitam previse, jer upgrade.php ce me mozda i sam navesti na ono sto trazim kod foruma br 2.

Plasim se takodjer da ne "ode" i forum br.1.


Dzonny

Druže, ti si meni na pp poslao link do foruma koji ima url tvojsajt.com/forum/ pa ja pričam o tom forumu u direktorijumu "forum" pošto sam pretpostavio da taj želiš da oživiš. Za taj drugi ne znam, jedan po jedan sredi :) U principu moraš mi poslati url i do tog foruma samo da vidim verziju pa možeš isto uraditi i za njega ako sve prođe ok na ovom "prvom" forumu.
Podatke za admin login na forum moraš imati, kao i podatke baze, šifru, username, prefix etc...

akoladica

Jucer nisam stigao jer sam popio par casa vina, no nestrpljenje je vodilo do ranog ustajanja............i isplatilo se.

Everything worked as a charm :)


Bez rijeci sam jos uvijek.

Jedino nisam na prvoj stranici upgradea gdje pita za user name i password mogao uci jer nisam znao staru password od admina, tako da sam morao edit upgrade.php u "$disable_security = 1;".

Da li sada moram obrisati upgrade.php?
Da li je baza i forum siguran?

Jos vaznije pitanje!
Kako ja sada kao novi admin mogu uspostaviti admin username (staro) sa admin passwordom?
Kako stari korisnici se mogu koristiti? Da li je isto kao prije sve (jer vec je oko 8 mjeseci proslo od pada foruma)?

Hvala (HVALA)

akoladica

Nazalost, ima jedan problem.

Vidi se struktura starog foruma, topici, no kada se ode procitati postove, nista se ne vide slova, samo postovi bez slova.
Vide se i linkovi za attachmente (doduse nisu na serveru pa se ne mogu otvoriti),no nista od teksta.

akoladica

Cak sam se i ulogirao kao stari korisnik racuna (no obican clan kada nisam bio admin). forum je prvo pitao da promijenim password preko emaila sto je radilo, no nazalost nisam mogao uci u neki post i procitati.

error message:
"Unable to load the 'main_above' template."

akoladica

Nazalost, sada ne mogu niti otvoriti glavnu stranicu (home page) bio logiran ili ne. uvijek dobijem gresku iz prijasnjeg posta. :(

akoladica

* Go to your forum. Use ..../index.php?theme=1 This should force using the default theme

Koristeci ovaj savjet, uspio sam vidjeti forum, no procitati text unutar postova ili PP ne mogu.
Izgleda da je problem u vezi tema. No najbitnije je da sam na forumu uspio uci kao Admin, promijenivsi kroz databazu u CP myphp, email addressu, te mi je SMF forum putem emaila omogucio da promijenim password staroga admina u moj izbor passworda.

akoladica

Instalirao sam nove teme, sve radi kako treba OSIM sto ne mogu procitati niti jedan post.

Rubrike, PP, struktura, cijela funkcionalnost foruma, attachmenti, sve ok osim kada udjes u post NISTA NE PISE UNUTRA! BLANK je sve.

Kada pogledam u Databazu u CP, postovi su tamo i mogu se procitati.

Sto da probam?

Dzonny

Koliko ja vidim ova tema je problem. Verovatno tema nije kompatibilna sa 2.0.2 verzijom. Vrati temu na default i reci nam da li u tom slučaju vidiš sve postove i teme kako treba? Ako vidiš sigurno je problem sa ovom temom koja je sad (outline). Instaliraj isključivo teme kompatibilne sa 2.0.2 verzijom smfa.

akoladica

Ovu temu (outline) sam bas stavio jer sam mislio da ce se popraviti postovi jer je to bila zadnja tema na forumu (doduse u smf 1.014).
Evo promijenio sam na default i na core, no i dalje ne mogu citati postove?

Dzonny

Ok, skini opet onaj upgrade paket koji si koristio za upgrade, i iz njega izvuci samo folder "Themes" i uploaduj ga na server u folder "forum" tako da pregazi sve postojeće fajlove odatle. Tj uploadovaćeš zapravo samo teme kako bi rešio problem koji postoji iz meni nepoznatog razloga, možda ti nije dobro uploadovan neki fajl iz default teme pa zato ne radi kako treba.

Takođe vrati forum na engleski jezik dok ovo rešimo i ukloni fajl upgrade.php

akoladica

Prije nego sto probam tvoj savjet, samo bih rekao da sam vec pokusavao vratiti engleski jezik no ne ide. Cim se ulogiram, baci me na hrvatski.

Odoh ovo gore probati odmah.

akoladica

Probao sam, extractirao themes u themes i sve overwritten, no evo opet nista.

upgrade.php sam jos prije uklonio.

Dzonny

Udji u admin panel i tamo nadji jezik, i promeni jezik default na engleski.

Pogledaj u održavanju (ili mainteance) "pronađi i popravi greške" i javi da li nešto nalazi?

akoladica

To sam jos ujutro isprobavao no isto, sada sam ponovo probao i nista.
Probao opet sada i nista. Evo i print screenova gdje kaze da nije nasao greske.

U print screenu se moze vidjeti i upitnici umjesto nasih znakova sa kvacicom.
Takodjer prilazaem i primjer praznih postova.



Dzonny

o.0
Mislim da nisi uopšte pregazio fajlove, ovo mi se ne čini kao 2.0x default tema.
Možeš da mi pošalješ podatke za ftp login na pm da pogledam?

Dzonny

Rešeno konvertovanjem baze u utf8 i reuploadom fajlova default teme.

Solved.

akoladica


Prometheuss


Advertisement: