Promena boje linkovanog texta kada je mis na njemu?

Started by .NoName., June 15, 2012, 01:50:41 PM

Previous topic - Next topic

.NoName.

Kako da napravim da kada dodjem misem na linkovan text (text topika, odforum, foruma itd...) da mu se boja menja?

UFSnoopy

Pozdrav. Ukoliko koristiš verziju 2.0.2 onda otvori index.css i nađi a:hover. Tu dodaj color:boja

Boja menjaš sa html kodom boje koju želiš.

.NoName.

da, 2.0.2 je u pitanju.
Kad uradim to, budu mi linkovi u drugoj boji kad dodjem misem na njih, ali linkovi foruma kao sto ovde mozes videti " SMF Prijevod" Vasi SMF Forumi" e tu treba da se menja boja kada dodjem misem na njih.

anteprimorac

dodaj na kraj tog file-a


.table_list tbody.content td.info a.subject:hover {
    color: #FFF;
};


#FFF - mijenjaj kako ti odgovara, ako ne znaš boje onda potraži na google hex color generator ;)
My Mods:
APImage v0.3




Besplatni singlovi, doublovi, listići, ... svih sportova! - BalkanTips

.NoName.

UFSnoopy, nije mi to trebali, ali iskoristio sam i to, hvala na pomoci.
antiprimorac, to mi je trebalo, takodje hvala.  ;)

Branko.

Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

.NoName.

Quote from: anteprimorac on June 15, 2012, 05:29:08 PM
dodaj na kraj tog file-a


.table_list tbody.content td.info a.subject:hover {
    color: #FFF;
};


#FFF - mijenjaj kako ti odgovara, ako ne znaš boje onda potraži na google hex color generator ;)

Meni je ovo nekad radilo, ali nakon prebacivanja foruma i jos malo cackanja po css vise ne radi....
Pokusavam ponovo da ubacim, ali nema efekta...
?

Dzonny

Nešto nisi dobro uradio, ja upravo preko firebuga dodao tu klasu i menja se boja linkova. Dakle isti je postupak, ista klasa, isti fajl, da nisi omašio temu prilikom editovanja css fajla?

.NoName.


Dzonny

Mhm, imaš već klasu a:hover u css fajlu, samo promeni boju pa vidi da li ti to odgovara?

.NoName.

imam ja vise hovera, dodao sam boju za linkove, lepu plavu i radi, ali za linkove tema ili foruma kako vec da ih nazovem, nece.

.NoName.

evo fajl pa pogledaj jesam li dobro uneo.
Pomalo me i nervira jer mi je index sav u jednoj liniji -.- nzm kako se to desilo.

Branko.

Quote from: NoName123 on October 04, 2012, 06:00:05 PM
Pomalo me i nervira jer mi je index sav u jednoj liniji -.- nzm kako se to desilo.
Koji editor koristiš?
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

.NoName.


Branko.

Taj je pravi, a može se dogoditi ako radiš direktno iz ftp. Zna da zabrlja, pomaže gašenje ftp i editora i ev. restart računara. Može se potpuno izbjeći kopiranjema fajla na računar i vraćanje nazad poslije editovanja.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

.NoName.

Jel ti o problemu sa hoverom ili o problemu sa tim sto mi je index.css u jednoj liniji, ako je o ovom drugom, za tim je kasno, vec duze vreme je tako :D

Advertisement: