News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

نسخه ی فارسی thank-o-matic

Started by PersianDeveloper, August 06, 2012, 05:51:45 PM

Previous topic - Next topic

PersianDeveloper

سلام دوستان
کسی نسخه ی فارسی مود تشکر رو نداره؟
انگلیسیش رو نصب کردم خیلی تو چشم میزنه

mrtarkhan

سلام
هنوز وقت نکردیم فارسی کنیم
دوستان یاد بگیرید خودتون فارسی کنید بسته هارو، فارسی بسته ها رو تو سایت قرار بدید بقیه هم استفاده کنند. فک کنم آموزشش تو قسمت آموزش های همین انجمن باشه
هر پرسش خردمند، نيمي از پاسخ را در خود دارد.((سليمان ابن گاويرول))

PersianDeveloper

جاهایی که مربوط به کاربرای عادی بود رو خودم ترجمه کردم
یه فایل xml بود فکر کنم
ولی وقتی نصبسش کردم کل انجمن رو بهم ریخت!

mrtarkhan

بسته رو دانلود کن تو پوشه  modification یه فایل هست به اسم ThankOMaticEnglish.xml که باید محتویاتش که چند خط پایین تر مثالشو ذکر کردم کاملا فارسی بشه اگه می تونی ترجمه کنی ترجمه کن هر قسمتشو مشکل داشتی بگو تا کمکت کنم، بعد که ترجمه کامل شد، می ذاریم که بقیه هم استفاده کنن

برای مثال کد زیر رو ببین

$txt['thankyouposttitle'] = 'Thank-O-Matic';
$txt['maintain_thxpost'] = 'Maintaince Thank-O-Matic';

هر چی که با $txt['یه عبارت'] = شروع بشه  ، باید بعدش هر چی داخل کوتیشن بعد از مساوی هست با فارسی جواب داده بشه
مثال:

$txt['maintain_thxpost'] = 'تعمیرات بسته تشکر';

البته من اسم ThankO Matic رو گذاشتم بسته تشکر، ممکنه یه مترجم دیگه همون اسم رو با انگلیسی استفاده کنه یا از یه عبارت دیگه استفاده کنه ولی از هرچی استفاده کردی تو تمام فایل از همون استفاده کن

موفق باشی ;)

sayl3r

از اونجایی که قبلا نصبش کردی پس برای ترجمش باید این کار رو انجام بدی:
توی همین سایت برو تو بخش مد ها و مد تشکر رو باز کن،بعد برو ببین چه تغییراتی توی فایل های زبان فرومت ایجاد میکنه،برو اون فاییل رو از فرومت دانلود کن بعد ترجمش کن و دوباره آپش کن
:|

mrtarkhan

Quote from: sayl3r on August 12, 2012, 09:16:04 AM
توی همین سایت برو تو بخش مد ها و مد تشکر رو باز کن،بعد برو ببین چه تغییراتی توی فایل های زبان فرومت ایجاد میکنه،برو اون فاییل رو از فرومت دانلود کن بعد ترجمش کن و دوباره آپش کن

این کار اشتباهه دوست من، شما باید به انجمن بفهمونید که زبان فارسی رو هم اضافه کردید. برای این کار مثلا تو این بسته تشکر باید تو Package-info.xml تو قسمت <install for="2.0 - 2.0.99"> و <uninstall for="2.0 - 2.0.99"> فایل فارسی رو هم اضافه کنید تا وقتی بسته رو نصب می کنید زبان فارسی هم اضافه بشه.
زبان فارسی کجاست؟ تو پوشه ی modification باید زبان انگلیسی رو کاملا به فارسی طبق روشی که گفتم ترجمه کنید و البته یه قسمت هایی هست که باید تغییر داده بشه مثلا هرجا چیزی مثل این <file name="$languagedir/Admin.english.php"> رو دیدی باید english  رو به persian تغییر بدید و فایل جدید رو با اسم ThankOMaticPersian.xml در همون پوشه modification ذخیره کنید.
موفق باشید

PersianDeveloper

Quote from: mrtarkhan on August 11, 2012, 06:44:47 PM
بسته رو دانلود کن تو پوشه  modification یه فایل هست به اسم ThankOMaticEnglish.xml که باید محتویاتش که چند خط پایین تر مثالشو ذکر کردم کاملا فارسی بشه اگه می تونی ترجمه کنی ترجمه کن هر قسمتشو مشکل داشتی بگو تا کمکت کنم، بعد که ترجمه کامل شد، می ذاریم که بقیه هم استفاده کنن

برای مثال کد زیر رو ببین

$txt['thankyouposttitle'] = 'Thank-O-Matic';
$txt['maintain_thxpost'] = 'Maintaince Thank-O-Matic';

هر چی که با $txt['یه عبارت'] = شروع بشه  ، باید بعدش هر چی داخل کوتیشن بعد از مساوی هست با فارسی جواب داده بشه
مثال:

$txt['maintain_thxpost'] = 'تعمیرات بسته تشکر';

البته من اسم ThankO Matic رو گذاشتم بسته تشکر، ممکنه یه مترجم دیگه همون اسم رو با انگلیسی استفاده کنه یا از یه عبارت دیگه استفاده کنه ولی از هرچی استفاده کردی تو تمام فایل از همون استفاده کن

موفق باشی ;)

من اینکارو انجام دادم
دوباره زیپش کردوم و نصبشم کردم

ولی همونطور که قبلا گفتم ارور میده

فکر کنم ایندکس رو میریخت بهم

mrtarkhan

در حین نصب بسته ارور میده؟ اگه در حین نصب بسته ارور میده به خاطر اینه که شما بسته های زیادی رو نصب کردید
و این بسته هم نیاز به تغییرات زیادی داره، چون قبلا فایل هاتون تغییر کردن نصاب خودکار اس ام اف نمی تونه کارشو درست انجام بده
بهتره دستی نصب کنید
http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=710
از فایل کشویی ورژن انجمنتون رو انتخاب کنید و روی parse کلیک کنید

sayl3r

Quote from: mrtarkhan on August 13, 2012, 06:16:48 AM
Quote from: sayl3r on August 12, 2012, 09:16:04 AM

این کار اشتباهه دوست من، شما باید به انجمن بفهمونید که زبان فارسی رو هم اضافه کردید. برای این کار مثلا تو این بسته تشکر باید تو Package-info.xml تو قسمت <install for="2.0 - 2.0.99"> و <uninstall for="2.0 - 2.0.99"> فایل فارسی رو هم اضافه کنید تا وقتی بسته رو نصب می کنید زبان فارسی هم اضافه بشه.
زبان فارسی کجاست؟ تو پوشه ی modification باید زبان انگلیسی رو کاملا به فارسی طبق روشی که گفتم ترجمه کنید و البته یه قسمت هایی هست که باید تغییر داده بشه مثلا هرجا چیزی مثل این <file name="$languagedir/Admin.english.php"> رو دیدی باید english  رو به persian تغییر بدید و فایل جدید رو با اسم ThankOMaticPersian.xml در همون پوشه modification ذخیره کنید.
موفق باشید
خب اگه مستقیم بری و فایل انگلیسیشو تغییر بدی و ترجمه کنی دیگه نیازی به این چیزا نیست و مشکلی هم پیش نمیاد

mrtarkhan

با این کار شما فایل انگلیسی رو ترجمه کردی که انجمن اون فایل رو به عنوان انگلیسی می شناسه که حقیقتا حاوی مطالب فارسی هستش اگه انجمن رو بذاری رو فارسی اون فایل ها لود نمی شن به همین سادگی، البته در برخی موارد مشکلی پیش نمیاد چون نویسنده یه زبان رو پیش فرض می کنه که اگه فایلی موجود نبود فایل های اون زبان لود بشن، شاید این بسته اینجوری باشه ولی تا وقتی که مسیر درست هست چرا کاری رو انجام بدید که موجب نگرانی و احتمال باگ بشه! چون این کار کاملا باعث ایجاد باگ در لود فایل وقتی که از کش استفاده میکنید میشه که البته نسخه فارسی کسی از کش استفاده نمی کنه
در مورد کش بیشتر بدانید:
http://rasekhoon.net/article/show-24609.aspx?AspxAutoDetectCookieSupport=1

sayl3r

خب من دو تا مود رو این شکلی ترجمه کردم...مشکلی پیش نیومد،البته شاید فقط ظاهرا مشکلی پیش نیومده!
اما خب مثلا یه مد بود که هرچقدر فایلشو ترجمه میکردم و آپ میکردمش درست ترجمه نمیشد،به جاش این کارو کردم،بیشتر و بهتر جواب داد :)

velad

با سلام و خسته نباشید من هردو روش فوق رو تست کردم ولی هیچ کدام جواب نداد و مد فقط انگلیسی دیده میشود لطفا راهنمایی کنید

mrtarkhan

یکم بهم وقت بدید یه مقاله در موردش می نویسم میذارم تو بخش آموزش ها

hesaab

سلام
من خودم فارسی کردم. اگه خواستید بگید تا بفرستم براتون

این ادرس سایتم هست:
Www.tasavi.ir
<a href="http://www.tasavi.ir [nofollow]" rel="no-follow">تالار گفتگوی حسابداری</a>

mrtarkhan

عالیه، نیکی و پرسش؟
فایل های ترجمه شده رو بفرستید برام تا هماهنگ کنم با بسته بذارم تو انجمن بسته های بخش فارسی و با اسم خودتون ثبت کنم

velad

Quote from: hesaab on October 25, 2012, 10:37:20 AM
سلام
من خودم فارسی کردم. اگه خواستید بگید تا بفرستم براتون

این ادرس سایتم هست:
Www.tasavi.ir
با سلام
در صورت امکان در این فروم بگذارید تا بقیه هم استفاده کنند
با تشکر

Advertisement: