News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Logo u sredini

Started by matija28, August 12, 2012, 08:29:56 PM

Previous topic - Next topic

matija28

kako da centriram sliku sliku na forumu.



trazio sa  u folderu trenutne teme Bad Company  skoro sve php i css fajlove ali nisam uspeo da pronadjem


sliku koju bih verovatno i sam centrirao.

Ukoliko centriram da li cu imati i nazuv foruma koju mi ova slika pokriva i kako to da obrisem.

Apostol

imao sam isti problem

rijesio sam ga na nacin:

uzeo sam sliku koja mi se prikazuje kao banner i u nju ubacio tekst i sliku vratio u mapu /themes/mojatema/images pa probaj na taj nacin, iako se moze rijesit css-om al neznam tocno u kojem fajlu
Portal Apostolski Net | KJV Radio
Studio4web - kod za 15% popusta na sve hosting pakete: s4wpopust

Misa95

Trebalo bi da u index.css nadjes div za taj logo ili sta je vec i dodas float:right; , a za ovaj userinfo float:left; i to bi trebalo da bude to.

Dzonny

I sledeći put ostavi link do foruma kako bismo mogli da pomognemo konkretnije...

Apostol

Ubacio sam logo u forum i kao vecina tema logo je s lijeve strane foruma, e sad ja ga hocu stavit u centar foruma, mjenjao sam i isprobavao vec svasta u index.css ali nikako mi ga ne prebacuje u sredinu.

Sve sta imam u css-u za logo je ovo:
/* float these items to the right */
#siteslogan, img#smflogo
{
   margin: 0;
   padding: 0;
   float: right;
   line-height: 3em;
}


i ovo:
/* ..so does the SMF logo */
img#smflogo
{
   margin-left: 1em;
}


e sad kako da ga centriram, u kojem fajlu jos moram sta mjenjat posto css ne regira opce


edit: radi se o temi:  "Bad Company 3 (2.0.1)" samo sto sam maknuo sliku u pozadini i stavio obicnu sliku 1px na repeat x,y
Portal Apostolski Net | KJV Radio
Studio4web - kod za 15% popusta na sve hosting pakete: s4wpopust

matija28



nekako sam uspeo ali sada je nastao zaista iritirujuci problem oko polozaja login/register,zaokruzio sam plavom bojom,valjalo bi to staviti skroz levo kod onih helikoptera

izvinjavam se za izostavljeni  link do foruma

http://stormtroopersofdeath.net

Branko.

Ne vidim cijeli forum ali probaj u
index.css linija 1551

#upper_section
{
overflow: hidden;
}


meni djeluje ok ako se stavi visible umjesto hidden

Nije kritika ali što će ti ovoliko login/register polja...jedno je ovo o kom govoriš, desno gore još jedno, u sredini popup plus na donjoj liniji još jedno.
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

matija28

e, vidiš Branko ,ta  login/register polja su posebna ''poslastica'' koja me usrećuje al ajd sad.
... ako je do administrativnog dela u forumu onda mi reci gde to da sredim,ako već treba da menjam nešto u nekom od php ili css fajlu onda ništa.
jednostavno ... ne znam ništa a rado bih sedeo i učio elementarne stvari ali nedostatak vremena me izjeda.
Ovi na forumu se ne bune tako da i ja ništa ne preduzimam.


Branko.

Napisao sam gdje da probaš izmjenu.Sačuvaj najprije originalni index.css a i ne vidim da je to neka velika nauka.Nađeš ga u /Themes/Bad Company/css/index.css, otvoriš u editoru (preporučujem odlični besplatni Notepad++) nađeš tu liniju, staviš visible umjesto hidden, snimiš fajl i ubaciš na isto mjesto preko ftp.Pogledaš rezultat, ako je ok ostavi ako nije vrati original.Malo truda a ne možeš pokvariti ništa.  ;)

Nije u vezi teme, šta bi tek radio da se zezaš sa zastarelim mod-om i prilagođavaš ga?
Strong people don't put others down, they lift them up.
A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

matija28

eto, moje prvo putovanje kroz css , zavrsilo se uspesno.
Hvala Branko

sada je ovako
Quote#upper_section
{
   overflow: visible;
}

rocknroller

Ovo ti je jako loše napravljeno, blago rečeno.

1412 red u index.css  postavi ovako ako želiš pravilno centriran logo.

h1.forumtitle {
    font-family: Geneva,verdana,sans-serif;
    font-size: 1.8em;
    text-align: center;
    width: 100%;
}

Advertisement: