Как да забраня регистрация ИЗВЪН България

Started by newage, September 28, 2012, 04:59:08 AM

Previous topic - Next topic

newage

Здравейте!
Понесох тежки загуби след атака на спамери - на практика изтрих целия си форум, който ми коства много безсънни нощи  :(
Въпросът ми е - как да огранича само-регистрациите на нови потребители САМО ЗА БЪЛГАРИЯ, а тези които са от чужбина да се одобряват САМО лично от мен?

Hristo

Здравей, колега!

Пробвах да се регна във форума ти и единствената защита, която има сега е, че се изисква одобрение (капчата дето си я сложил я махни, полза от това ниво на трудност няма, а на по-високо създаваш проблем на потребителите). Ясно е, че одобрението на всяка регистрация въобще не е добър вариант, освен ако не сте голям екип и няма забавяне при одобрението.

Това, което искаш сигурно е възможно, но не се сещам да съм попадал на такъв мод. Ако няма такъв най-бързо ще стане, ако си платиш да ти го направят.

Лично аз, обаче, бих ти препоръчал да използваш наличните опции за защита. Има много такива.

Преди да ти препоръчам мод ми кажи дали имаш нещо против да позатрудниш евентуалната регистрация на хора, които не знаят български? Ако това не е проблем за теб, то грижите ти са били напразни - лесно ще решиш проблема със спама от чужбина, независимо дали са ботове или живи хора. Просто включи въпросите при регистрация и задай някакви абсолютно елементарни въпроси. Бот е изключено да ги преодолее, а ако е човек вероятността да знае български и да отговори е на практика нулева.

newage

Quote from: Hristo on September 28, 2012, 07:31:14 AM
Здравей, колега!

Пробвах да се регна във форума ти и единствената защита, която има сега е, че се изисква одобрение (капчата дето си я сложил я махни, полза от това ниво на трудност няма, а на по-високо създаваш проблем на потребителите). Ясно е, че одобрението на всяка регистрация въобще не е добър вариант, освен ако не сте голям екип и няма забавяне при одобрението.

Това, което искаш сигурно е възможно, но не се сещам да съм попадал на такъв мод. Ако няма такъв най-бързо ще стане, ако си платиш да ти го направят.

Лично аз, обаче, бих ти препоръчал да използваш наличните опции за защита. Има много такива.

Преди да ти препоръчам мод ми кажи дали имаш нещо против да позатрудниш евентуалната регистрация на хора, които не знаят български? Ако това не е проблем за теб, то грижите ти са били напразни - лесно ще решиш проблема със спама от чужбина, независимо дали са ботове или живи хора. Просто включи въпросите при регистрация и задай някакви абсолютно елементарни въпроси. Бот е изключено да ги преодолее, а ако е човек вероятността да знае български и да отговори е на практика нулева.
Всъщност прав си, това не го бях помислил. Как ставаше номера с въпросите при регистрация?

Зададох въпрос и отговор в Администриране/Настройки по сигурността/Антиспам
но те не се появяват при регистрация. Нещо бъркам ли?

Hristo

В полето Number of verification questions user must answer сложи 1 (няма смисъл от повече). Напиши няколко въпроса и отговора (ще се въртят). Препоръчвам ти и срещу Post count under which users must pass verification to make a post да сложиш поне 1, а защо не и повече.

newage

Нещо аз ли бъркам?
Сложих всичките въпроси, въпреки това безпроблемно си регистрирах потребител и поствам спам без никакви проверки.

Hristo

Въпросите не са включени!

В полето срещу "Number of verification questions user must answer" (точно под опциите за капчата) сложи 1 и съхрани. Така ще включиш въпросите.

П. П. Първият въпрос е добре да го смениш. Може да оскърби някого. Има хора, които по една или друга причина нямат по 5 пръста, да не споменавам, че има хора и без ръце.

newage

Благодаря за помощта. Сега вече всичко работи.

@Bogo

Quote from: newage on September 28, 2012, 04:59:08 AM
Здравейте!
Понесох тежки загуби след атака на спамери - на практика изтрих целия си форум, който ми коства много безсънни нощи  :(
Въпросът ми е - как да огранича само-регистрациите на нови потребители САМО ЗА БЪЛГАРИЯ, а тези които са от чужбина да се одобряват САМО лично от мен?

Еееееееее...не се прави така.... Сложи се един въпрос капча, примерно "Кога е създадена България?" или "10+15-2=" тези капчи ботовете не могат да ги разбият, но стандартните ДА.
Другото даваш БАН  във файла "htaccess" по хост "deny from 209. "


ХА наздраве!

Вискяр

Аз капчата я разкарах - спамерите я минават като на 100 м гладко бягане.  :laugh:
Сложих си български въпроси, като съм задал да се показват и при първо публикуване.
От тогава спамер не е минал през вратата - вече повече от половин година. Иначе ми бе писнало да забранявам руски и украински айпита, хостове и цели доставчици на интернет. Макар че някои се промъкваха с айпита от Европа, например.
Някои ме упрекнаха, че имало сложни въпроси. Ами някой като не знае кой е написал "Бай Ганьо" - да вземе и да попита гугъл!... Нито е трудно, нито сложно.

niki690

Ето така се ограничават ип адресите които не са Български и ви досаждат постояно  но знаите че трябва от хостинг компанията да ви качът един  Geo ip модул иначе не става. Това са кодовете На всички страни с изключение на  България. а тези добавени ип адреси са също Български  - проксита
 

Order allow,deny
Allow from all
GeoIPEnable On
SetEnvIf GEOIP_COUNTRY_CODE 
</IfModule>
Deny from env=DenyCountry
deny from 46.10.166.188
deny from 92.247.127.177







Advertisement: